خانه / آخرین اخبار / سکانس هایی از مدیریت احساسی در دانشگاه علوم پزشکی استان / چوب خط های تخلفات مدیریتی علوم پزشکی تکمیل شد/ آقای استاندار دیگر تنها نیستی یا علی مدد

سکانس هایی از مدیریت احساسی در دانشگاه علوم پزشکی استان / چوب خط های تخلفات مدیریتی علوم پزشکی تکمیل شد/ آقای استاندار دیگر تنها نیستی یا علی مدد

مدتهاست که سلامت در استان کهگیلویه و بویراحمد دچار حاشیه هایی شده و حال و روز خوشی  ندارد ، برخی از شهروندان نیز از وضعیت بهداشت و درمان در استان گلایه های فراوان دارند تا جایی که استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در مقطعی این نارضایتی از تیم مدیریتی را اعلام نمود و پس از این بود که هجمه های برخی از سایت های اجاره ای علیه استاندار پرتلاش استان آغاز شد که شاید همان هایی بودند که استاندار در روز خبرنگار از آنها با عنوان سایت های اجاره نشین یاد کرد و گفت: « وقتی من مقابل استخدامی ایستادم، برخی از خبرنگاران جیره‌خوار علیه من نقدها زدند».

به گزارش صدای دنا،  اما بی ثباتی مدیریت و تصمیمات احساساتی  در امر بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه مزید بر علت شده است تا سلامت مردم در این شهرستان دچار حاشیه های جدیدی گردد. هر چند که انتصاب مدیر بهداشت و درمان کهگیلویه از همان روزهای اول بوی سیاسی  می داد چرا که فرد منصوب شده  از نیروهای نماینده فعلی کهگیلویه بوده است و اعتراضات فراوانی را به دنبال داشت اما بعد از گذشت چند ماه از تغییر مدیریت بهداشت و درمان کهگیلویه در هفته گذشته نیز این مدیریت دچار تغییر و تحول گردید تا بی ثباتی در مدیریت بهداشت و درمان کهگیلویه بر همگان عیان شود. در روزهای گذشته سریال های عزل و نصب در حوزه بهداشت و درمان کهگیلویه  ادامه داشت و به سکانس های حساس خود رسید  که به نظر می رسد بیش از آنچه که منطقی باشد بر پایه احساسات و گرو کشی کسانی است که سلامت مردم را دست مایه تفکرات خود کرد ه اند.

سکانس  اول:

ماجرا از آنجا آغاز گردید که مدیر شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه ، دست به یک تصمیم مدیریتی می زند و بر اساس اختیاراتی که دارد ابلاغ سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت را لغو و فردی دیگر را به عنوان سرپرست منصوب می نماید.

کوروش داوری سرپرست شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه در نامه ای که خطاب به محمد طاها خادمی سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت نوشته شده است از لغو شدن ابلاغ سرپرستی او خبر می دهد و محمد پایمردی را به عنوان سرپرست بیمارستان معرفی می کند.

کوروش داوری در نامه خود می نویسد:« نظر به حساسیت حیط سلامت و لزوم هم راستایی و هم سویی با سیاست های ابلاغی از سطوح وزارتی  و دانشگاهی  تا سطح اجرایی شبکه بهداشت درمان شهرستان و عدم هر گونه هماهنگی با این مدیریت در حوزه انتصابات و وظایف محوله و پرداختن به فعالیت های مستمر درمانی از جمله مقیمی در بیمارستان و حضور در کلینیک در شیفت صبح و به حاشیه رفتن وظایف مهم و استراتژیک و اساسی مدیریتی که نتیجه آن چالش های اساسی و تهدیدات مکرر بجای استفاده از فرصت ها در ارائه خدمات بهداشتی درمانی به مردم می باشد» لذا ابلاغ شماتحت عنوان سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت لغو شد.

سکانس دوم

این لغو ابلاغ سرپرست بیمارستان که بر اساس شنیده ها از قبل مورد مناقشه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و مدیر شبکه  بهداشت و درمان کهگیلویه بوده است سبب شد تا اورنگ ایلامی نیز در حرکتی احساساتی مقابله به مثل نماید و با لغو ابلاغ کوروش داوری، دکتر علی اصغر الماسی را که تجربه مدیریتی چندانی در کارنامه خود نداشت و باحوزه مدیریت در بهداشت و درمان آشنایی نبود و صرفا به کار طبابت می پرداخته است را به عنوان سرپرست موقت شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه منصوب نماید تا بار دیگر حاشیه ای جدید برای سلامت استان و این بار در کهگیلویه رقم بخورد . ماجرا از آنجا جالب تر می شود که باز هم وابستگی نسبی و سببی  در این امر به گوش می رسد که فرد منصوب شده از وابستگان سببی افرادی است که بیش از این نیز حاشیه های فراوانی را برای این مدیریت ایجاد کرده است.

سکانس سوم :

اورنگ ایلامی که دیگر گرفتار ندانم کاری و مدیریت احساساتی خود شده است ابلاغ محمد پایمردی را لغو و محمد طاها خادمی را دوباره به عنوان سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت  منصوب می کند.

سکانس چهارم  

دکتر الماسی که هنوز مهر امضای ابلاغ سرپرستی او خشک نشده بود به دلایلی که هنوز علت آن اعلام نشده است  واحتمالا ناشی از فشارهای سیاسی و بیرون از مجموعه  علوم پزشکی بوده است از پذیرش ابلاغ رئیس دانشگاه انصراف می دهد تا بار دیگر اورنگ ایلامی که در میدان باخت باخت بازی می کرد دست به دامن کوروش داوری شود و دوباره طی ابلاغی او را با حفظ سمت به عنوان مدیر شبکه بهداشت و درمان ابقا نماید و شاید هم ایلامی راه دیگری نداشت.

سکانس پنجم:

بعد از ابلاغ ابقای داوری ،  ابلاغ محمد طاها خادمی برای بار دوم لغو می گردد تا مهرو امضای ریاست دانشگاه  در پایین  ابلاغ  علی اصغر الماسی به عنوان سرپرست  بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت  زده شود تا شاید  سابقه مدیریتی برای او ایجاد نمایند و بتوانند در آینده ای نزدیک دوباره  عزل و نصب  جدیدی  آغاز شود.

هر چند که رئیس دانشگاه طبق قانون اختیاراتی دارد اما همین قانون نیز اختیاراتی را به مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز می دهد و معلوم نیست این گرو کشی در سلامت کهگیلویه به کدام سرانجام خواهد رسید. اما آنچه مشخص است ضعف مدیریت اورنگ ایلامی در کنار مشاوره های غلطی است که از سوی برخی افراد به او داده می شود که باعث شده است تا دایره حاشیه های سلامت در این استان از حد انتظار نیز بالاتر رفته و بیش از هر زمان دیگری گسترش یابد و  در مرحله  وضعیت قرمز قرار بگیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج که هنوز نتوانسته است به مباحثی و حاشیه هایی  از قبیل بکارگیری غیر قانونی نیرو ، ناتوانی در برگزاری یک آزمون، مغایرت برخی از شرایط آگهی های استخدامی با قوانین، استخدام  یک متقاضی در آزمون قبل از اعلام رسمی نتایج ، نحوه توزیع تسهیلات و وام های اعطایی به کارکنان، خارج کردن توزیع تسهیلات قرض الحسنه از واحد رفاهی به روابط عمومی، توزیع خودسرانه و ناعادلانه و خلاف قانون آگهی های مناقصه ، علت درج آگهی مناقصه تاریخ گذشته در نشریات ، درخواست نماینده گچساران و باشت برای اعلام اسامی افراد به کار گرفته شده تحت هر شرایط و وابسته به هر فرد جریان و گروهی و دهها سوال دیگر پاسخی قانع کننده به افکار عمومی بدهد این بار نیز با عملکرد خود به جای ایجاد آرامش و برگرداندن امنیت روحی و روانی به حوزه سلامت ، حاشیه ای جدید را برای سلامت و این بار در کهگیلویه ایجاد کرده است و آرامش لازم برای حوزه سلامت را قربانی مدیریت  احساساتی در کاهش حاشیه ها و عبور از بحران نموده است.

حال بنظر می رسد که دیگر وقت آن رسیده است و شاید هم دیر شده باشد که مدیریت ارشد استان به میدان بیاید و اجازه ندهد که سلامت مردم بازیچه عملکرد ضعیف  مدیرانی شود که لج و لجبازی و گروکشی را به عنوان اصول مدیریتی می دانند و گزارشات تخلفات قانونی مدیریت سلامت استان را به وزارتخانه متبوع ارسال نموده و از حقوق از دست رفته این مردم دفاع نماید.

آقای استاندار دیگر جای گله گذاری نیست

آقای استاندار مدیریتی که استخدام های غیر قانونی نموده و تخلفات قانونی فراوانی دارد و ناتوانی در برگزاری یک آزمون برای همه محرض شده است،  وضعیت درمانگاه ها و بیمارستان های تحت امرش داد همه را در آورده و حاشیه های فراوانی را برای حوزه سلامت ایجاد کرده است ، مدیریت احساستی او سلامت یک شهرستان بزرگ را بازیچه  قرار داده است و چندین مورد دیگر ،  این روزها چوب خط های ضعف مدیریتیش تکیمل شده است . مردم حامی شما هستند  و چند صد هزار نفر در مقابله با مدیریت ه ای ضعیف حامی دارید. ما نوشتیم و گفتیم تا در مقابله با مدیریت های ضعیف تنها نباشید حال  توپ در میدان شماست و جای هیچ گونه گله گذاری را برایتان باقی نگذاشتیم  یا علی مدد.

 

حتما ببینید

تصادف وحشتناک روی پل سوم بشار/ این محور همچنان خطرناک است

پل سوم بشار اینبار شاهد تصادف وحشتناک کامیون با سواری سمند بود. به گزارش صدای …

۲ نظر

  1. سلام بر صدای دنا صدای فریاد دادخواهان
    نمی دانم گوش شنوایی هست که این فریادها را بشنود
    با این شیوه مدیریت دیگر رئیس و مرئوس جایگاه خود را از دست می دهد. چرا که وقتی رئیس یک دانشگاه توانایی تصمیم گیری و مدیریت بحران را ندارد کسانی که زیر دست ایشان هستند بی انگیزه میشوند و می فهمند بود و نبود رئیس دانشگاه تاثیری بر بهبود دانشگاه ندارد و فقط و فقط اسمی از ایشان برجای می ماند.یا نباید ابلاغ مدیر شبکه لغو می کرد یا هم اگر لغو کرد شهامت داشت و حرمت امضاء خود را نگه می داشت. امیدی به آینده سلامت با این مدیریت نیست…..

  2. نویسنده محترم چگونگی برخوردهای احساسی را توضیح داده اند حالا به هر دلیل قسمتی از پازل مزبور سر جای خود چیده نشده است و آن هم استعفای دکتر الماسی است تا دست دکتر ایلامی برای ابقاء آقای داوری باز باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.