کد خبر : 1207
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۷

ضعف مدیریت سلامت استان را تهدید می کند/ آقای استاندار زورتان نمی رسد یا مدارا می کنید

ضعف مدیریت سلامت استان را تهدید می کند/  آقای استاندار زورتان نمی رسد یا مدارا می کنید

سریال های طنز حاشیه ای علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد انگار تمامی ندارد و  ضعف مدیریت هر روز حاشیه ای جدید برای دانشگاه و سلامت استان به همراه دارد. به گزارش   امید مردم  ، هنوز حاشیه های ناتمام ماندن آزمون بکارگیری نیروهای شرکتی در دانشگاه به پایان نرسیده بود که  آزمون استخدامی دیگر دانشگاه

سریال های طنز حاشیه ای علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد انگار تمامی ندارد و  ضعف مدیریت هر روز حاشیه ای جدید برای دانشگاه و سلامت استان به همراه دارد.

به گزارش   امید مردم  ، هنوز حاشیه های ناتمام ماندن آزمون بکارگیری نیروهای شرکتی در دانشگاه به پایان نرسیده بود که  آزمون استخدامی دیگر دانشگاه علوم پزشکی استان به علت اعتراضات و شکایات برخی از شرکت کنندگان با رای دیوان عدالت مبنی بر عدم اعلام نتایج آزمون  مواجه گردید تا شرکت کنندگان در آزمون که حتی شاید هزینه شرکت در آزمون را نیز قرض گرفته باشند به جز یک نفر که رابطه سببی و خویشاوندی با ریاست دانشگاه دارد  و استخدام شده است،  بقیه شرکت کنندگان همچنان در بلاتکلیفی  به سر ببرند.

محدودیت برای رشته های تحصیلی / استخدام قبل از اعلام نتایج

حاشیه های این آزمون استخدامی به همین جا ختم نشد تا جایی که در برخی از ردیف های استخدامی،  برای دارندگان رشته های تحصیلی محدودیت هایی ایجاد شد تا عده ای  از امکان حضور در آزمون محروم شوند و حتی این حاشیه ها تا جایی  پیش رفت که فردی که در این آزمون شرکت کرده بود در حالی که هنوز نتایج آزمون اعلام نشده ،  به  استخدام درآمده است  تا حداقل در یک مورد عدم قانونمندی  دانشگاه علوم پزشکی استان برای همگان اثبات شده باشد.

آلا کلنگ سماجت ها و لجاجت ها

از آزمون ها که بگذریم سریال طنز عزل و نصب ها در حوزه سلامت  پرده ای دیگر از ضعف مدیریت را در دانشگاه علوم پزشکی استان به نمایش گذاشت تا جایی که ظرف چند روز مدیریت بهداشت و درمان  در شهرستان کهگیلویه در آلاکلنگ لجاجت ها و سماجت ها گرفتار شد و ظرف ۷۲ ساعت چندین ابلاغ  عزل و نصب در بهداشت و درمان شهرستان امضا گردید و سرانجام به دلایلی که هنوز برای افکار عمومی روشن نشده است  به جای اولیه خود بازگشتند تا همگان بدانند که در این زمینه سیستم مدیریت منطقی و هماهنگ در دانشگاه علوم پزشکی استان  ضعیف است چنانچه معاون درمان دانشگاه  « علت این اتفاقات را نوعی ناهماهنگی درون سازمانی در کهگیلویه می داند».

بیانیه دانشگاه بنزین بر آتش حاشیه ها

دانشگاه علوم پزشکی در زمینه عزل و نصب ها  بیانیه ای صادر کرد که خود حکایت از ادامه روند عزل و نصب ها در بهداشت و درمان کهگیلویه در آینده ای نزدیک می داد و اعلام کرد که « تغییرات مدیریتی این دو حوزه (شبکه و بیمارستان) نیز در آینده نزدیک انجام می‌شود».

تجمع شرکت کنندگان و لغو نتایج آزمون

اما چند روزی بود که خبری از حاشیه در دانشگاه علوم پزشکی استان نبود تا اینکه بعد از اعلام نتایج آزمون نیروهای شرکتی که خود از  اول حاشیه ساز شده بود بار دیگر چتر حاشیه ها را بر سر مدیریت دانشگاه و سلامت استان پهن کند.

مدیریت دانشگاه که از برگزاری یک آزمون ناتوان و درمانده و با اعتراضات شرکت کنندگان و تجمع آنها، آن آزمون نا تمام را باطل اعلام نموده بود بعد از مدتی با شیوه ای جدید این آزمون را برگزار نمود و پس از اعلام نتایج سه برابر ظرفیت، پذیرفته شدگان را به مصاحبه دعوت کرد.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی دانشگاه ، بر رعایت عدالت و قانون در برگزاری مصاحبه تاکید و حتی به  دعوت از تیم مصاحبه گر خارج از استان برای برگزاری آزمون  مصاحبه اشاره کرد و این حرکت را در راستای  برقراری عدالت عنوان نمود و گفت : از تیم ۴ نفره مصاحبه کننده معتبر کشوری دعوت به عمل آمد تا بدون هر گونه ابهامی از پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت آزمون استخدامی شرکتی دانشگاه مصاحبه گرفته شود.  امین الله بابویی هدف از انتخاب این تیم را اطمینان دادن  کامل به تمام پذیرفته شدگان آزمون کتبی اسخدامی نیروهای شرکتی عنوان و تاکید کرد: این تیم هیچگونه آشنایی قومی، قبیله ای، طایفه ای و سیاسی با استان ندارند و موجب رعایت عدالت در تمامی مراحل مصاحبه خواهد شد.

اعلام نتایج در پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و آغاز اعتراضات

سرانجام و پس از جمع بندی نمرات  آزمون کتبی و مصاحبه ، نتایج این آزمون و اسامی پذیرفته شدگان  در خروجی پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی استان قرار گرفت  تا پذیرفته شدگان  منتظر اعلام زمان  و مکان تشکیل پرونده و بررسی مدارک خود باشند و انتظار بر این بود که حداقل در این زمینه حرف و حدیث ها تمام شده باشد. اما این پایان کار نبود و بار دیگر دانشگاه علوم پزشکی استان شاهد تجمع اعتراضی برخی از شرکت کنندگان در آزمون بود و خواهان لغو اعلام نتایج آزمون شدند تا انتظار کم شدن حاشیه های این دانشگاه به یاس تبدیل شود  و پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه بار دیگر از دستور رئیس دانشگاه بر عدم اعلام نتایج نهایی پذیرفته شدگان تا بررسی کامل اعتراض شرکت کنندگان خبر داد.

در خبر منتشر شده آمده است : « رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: تا زمان بررسی کامل اعتراض های ثبت شده متقاضیان آزمون بکارگیری نیروی انسانی در قالب شرکت خدماتی، نتایج نهایی اعلام نخواهد شد». هر چند که اورنگ ایلامی  از موفقیت برگزاری آزمون با نظارت دستگاههای بازرسی  استان خبر می دهد اما از دستور خود برای عدم اعلام نتایج نهایی آزمون نیز می دهد و تاکید می کند « تمام همت و تلاش اینجانب بر رعایت قانون و عدالت در استخدام خواهد بود».

نکته ها و  سوالاتی از اورنگ ایلامی

حال جای این سوال باقی است که اگر آزمون با نظارت دستگاههای بازرسی و نظارت و به قول رئیس دانشگاه با موفقیت برگزار گردید علت دستور عدم اعلام نتایج نهایی آزمون چیست ؟

آیا ریاست دانشگاه احتمال اعمال نفوذ در اعلام نتایج به ویژه در مصاحبه را می دهد اگر چنین باشد با این همه حواشی که ایجاد شده بود چرا ریاست دانشگاه نظارت کامل و کافی بر روند نداشته تا این گونه عملکرد تیم مدیریتی دانشگاه زیر سوال نرود.

حال اگر اعمال نفوذ در مصاحبه و اعلام نتایج اولیه صورت گرفته است گناهی نابخشودنی است  و باید با مقصران این مساله برخورد  قانونی صورت گیرد که  اورنگ ایلامی خود  مقصر اصلی این وضعیت خواهد بود  چرا که مسوولیت مدیریت دستگاه را برعهده دارد و اگر هم چنین چیزی نباشد و خدای ناکرده سناریویی ساختگی برای تضعیف دیگر معاونت های دانشگاه علوم پزشکی  برنامه ریزی و طراحی شده باشد باز هم اولین بازنده این ماجرا دکتر اورنگ ایلامی است و خودش اولین نفری است که قبل از هر کس دیگری باید استعفا بدهد و به حاشیه های دانشگاه خاتمه دهد.

ریاست دانشگاه که آنگونه که خودش می گوید « تمام همت و تلاش اینجانب بر رعایت قانون و عدالت در استخدام خواهد بود» آیا زمان آن فرا نرسیده است تا نسبت به شائبه های عدم اجرای قانون و حتی به کار گیری نیرو به صورت غیر قانونی و فله ای تا جایی که داد امام جمعه باشت را در آورده است  پاسخ دهد و قانون را اجرایی کند.

آیا احساس نمی شود که این بار نیز همانند عزل و نصب های بهداشت و درمان کهگیلویه، حاشیه هایی  در جهت تضعیف بخشی دیگر از مدیریت در دانشگاه طراحی وبرنامه ریزی شده باشد  که در نهایت امر به ضعف مدیریتی  دکتر اورنگ ایلامی منتهی خواهد شد.

آقای استاندار زورتان نمی رسد یا مدارا می کنید

حال که بهداشت و درمان کهگیلویه و بویراحمد روزهای سخت و پر فراز و نشیب خود در بحث مدیریتی را طی می کند آیا زمان آن نرسیده است که علی محمد احمدی آستین بالا زده و یک بار هم که شده از لاک شعار و حرف بیرون بیاید و به این وضعیت  مدیریتی در سلامت استان سر و سامان دهد و سکوت خود را بشکند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد یا اینکه دیگر زورشان نمی رسد و سیاست مدیریت «باری به هر جهت» را در پیش گرفته است یا اینکه  در برخورد با این وضعیت به دلایلی که برای افکار عمومی روشن نیست مدار می کند که این رفتار استاندار به ویژه در بخش بهداشت و درمان می تواند خسارات جبران ناپذیری را برای این استان در پی داشته باشد که هیچگاه از سوی مردم بخشیده نخواهد شد و به عنوان برگی سیاه در تاریخ مدیریتی او ثبت شود.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 6 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۵
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ارباب رجوع یکشنبه , ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۶

ازعملکرددانشگاه علوم پزشکی یاسوج بسیار بسیاررضایتمندم،خداوندتوفیقشون دهد،انشاالاه.

بیکار یکشنبه , ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۳

خدایاکی این دانشگاه ازاین مشکلات خلاص میشوداینگارهمه نشته انددرکمین تا دیگری رامقصرکننددانشگاه علوم پزشکی سیرنزولی خودرااغازکرده واینجابایدازایلامی پرسیداگرجنابعالی ریس هستیدچرادیگران براتون تصمیم میگیرنداقای ..باتیم رسانه ای خودمیخوادمدیریت توسعه راکه یک مدیرجوان وکارامدهست ناکارامدنشان دهدوازطرف دیگرهم با کسانی درارتباط هست که بجای ایلامی ریس دانشگاه شوندتا نشان دهدهنوزسیاست م …دردانشگاه حرف اول را میزندچرا که همه رسانهای که به نحوی باایشان ارتباط دارندهم علیه ایلامی مطلب میزنندوهم علیه مدیران ایلامی بایک تیردونشان میزندهم ایلامی را تضعیف میکندوهم بابابویی سرجنگ را اغازکرده البته بازرسی وحراست هم پشتیبان اقام … هستنداگرنبودنداول با وی که بصورت غیره قانونی استخدام شده بودبرخوردمیکردندوبعدبادیگران خدابه داددانشگاه علوم پزشکی برسد

ناشناس سه شنبه , ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۰:۳۲

داد و بی داد

ناشناس چهارشنبه , ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰

خدا خیرتان دهد که به آزمون شرکتی اشاره کرده اید، اگر می‌خواهند عدالت را درمورد اعتراض کنندگان برقرار کنند، چرا باید قبول شدگان بلاتکلیف بمانند، عدالت در مورد قبول شدگان چه می شود؟ بخدا قبول شدگان هم برنامه دارند، وقت و هزینه گذاشتن، باید حتما قبول شدگان هم دست به اعتراض بزنند ؟؟؟؟ تا شاید کسی جواب درست حسابی دهد، مگه بررسی اعتراض چقدر طول می کشد، تو رو خدا شما پیگیری کنید همچنان، بازم ممنون

ناشناس چهارشنبه , ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۹

صدای دنا، تو رو خدا شما برای ما جریان آزمون شرکتی رو پیگیری کنید، بلاتکلیفی ما رو نابود کرده. کسی جواب درست حسابی به ما نمیده