خانه / آخرین اخبار / ضعف مدیریت یا کلنگ زنی نمایشی / کلنگی که هشت ماه در زمین سی سخت گیر کرده است
کلنگ زنی بیمارستان سی سخت

ضعف مدیریت یا کلنگ زنی نمایشی / کلنگی که هشت ماه در زمین سی سخت گیر کرده است

هفتمین روز از دهه مبارک فجر سال ۱۳۹۶ ، شهرستان دنا به مرکزیت شهر توریستی سی سخت شاهد حضور گسترده مردمی بود که کاروانی از ماشین های پلاک قرمز و بنرهای تبلیغاتی خوش آمد گویی برای مسوولین را به نظاره نشسته بودند تا شاهد کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی بیمارستانی باشند که آن را مطالبه چندین ساله خود عنوان می کردند.

به گزارش صدای دنا؛  آن روز شادی وصف ناشدنی در بین مردم شهرستان ایجاد شد و شاید انتظار و امید داشتند که به زودی رنج سفر به دیگر شهرها و استانها را برای خدمات بهداشتی و درمانی خود به فراموشی بسپارند و با خیالی آسوده در کنار خانواده به درمان دردهای بهداشتی و درمانی خود بپردازند. در آن روز علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از کلنگ زنی پروژه هایی سخن گفت که در جای جای استان در حال انجام شدن هستند و این مردم را شایسته بالاترین خدمات دانست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان که با گفته هایش سنگ تمام برای نماینده فعلی بویراحمد و دنا گذاشته بود این بیمارستان را مطالبه ده ساله مردم دنا عنوان کرد. اورنگ ایلامی با اشاره به اینکه این پروژه بیش از ۱۰ سال در برنامه سطح بندی خدمات درمانی کشور مصوب شده بود ولی به دلیل نبود اعتبارات به سرانجام نرسید، افزود: این پروژه در برنامه راه درمان ۱۴۰۴ مورد توجه قرار گرفت و با پیگیری های مکرر نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی به مرحله تصویب رسید. رئیس دانشگاه در آن مراسم از احداث این بیمارستان در ۴ طبقه خبر داد و اعتبار پیش بینی شده برای ساخت آن را قریب به ۱۸۰ میلیارد ریال عنوان نمود. اورنگ ایلامی از قول مساعدت های  دولت و به ویژه وزارت بهداشت از محل اعتبارات توریسم درمانی، استاندار ازمحل اعتبارات استانی ، نماینده بویراحمد و دنا  و همچنین شهرستان دنا  هر کدام برای تامین اعتبار ۴۰ میلیارد ریالی  سخن گفت و وعده داد که به زودی پروژه بیمارستانی این شهرستان احداث و به بهره برداری می رسد و آن را به عنوان قطب توریسم درمانی معرفی کرد.

غلام محمد زارعی نماینده بویراحمد و دنا نیز در این مراسم به کلنگ زنی بیمارستان ۳۲ تخت خوابی شهر سی سخت اشاره کرد و اظهار  داشت: تحقق این پروژه نقش مهمی در حوزه درمانی این شهر خواهد داشت و علاوه بر مردم منطقه، گردشگران نیز می توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

اما بعد از گذشت قریب به  هشت ماه از کلنگ زنی این پروژه هنوز مردم شهرستان دنا در انتظارند تا وعده احداث و افتتاح این بیمارستان عملی و به گفته مسوولان مطالبه ده ساله آنها برآورده شود اما آنچه که پیداست هنوز انجام این پروژه مهم به مناقصه هم نرفته است تا مردم شهرستان دنا همچنان در همان شادی رویایی خود در زمان کلنگ زنی بمانند. همین امر باعث شد تا سخنگوی شورای سهر سی سخت به انتقاد از این وضعیت بپردازد. داریوش محسنی در خبری که در رسانه ها منتشر شده بود از روند ساخت بیمارستان سی‌سخت انتقاد کرد و گفت: در دهه فجر کلنگ‌زنی آن انجام شد اما امروز و بعد از گذشت ۶ ماه مسؤولان مناقصه‌ای برگزار نکرده‌‌اند در حالی که شهر سی‌سخت به شدت به بیمارستان نیازمند است.

همگان بر این باورند که وقتی پروژه ای کلنگ زنی می شود اگر نگوییم تمام که بخشی از اعتبارات آن برای شروع عملیات اجرایی اختصاص یافته است و بعد از کلنگ زنی سریعا عملیات اجرایی آغاز خواهد شد حال چه شده است و چه تدبیری در این میان بوده است که پروژه ای که اعتباری برای آن اختصاص داده نشده کلنگ زنی و بر اساس قول های نامشخص، وعده احداث و افتتاح داده می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان باید پاسخ دهد که چرا برای پروژه ای که اعتباری اختصاص داده نشد مراسم کلنگ زنی برگزار نمود و چرا حاضر شد که درد مردم منطقه را برای مطالبه چند ساله خود تازه کند؟  آیا این گونه رفتارها باعث بی اعتمادی در بین جامعه نخواهد شد و آیا این شبهه ایجاد نمی شود که  انتظارات و امیدهای مردم را بازیچه برنامه تبلیغاتی برای افراد خاص نموده اید.

حال که بعد از گذشت قریب هشت ماه ، کلنگ بیمارستان ۳۲ تخت خوابی شهرستان دنا در زمین گیر کرده است انتظار می رود استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تدبیر و برنامه ریزی  مردم شهرستان دنا را  ازاین وضعیت نجات دهد تا شاید وعده مسوولان سلامت استان به سرانجامی برسد. نکند تعلل و سهل انگاری ها باعث شود تا این پروژه نیز در سالهای آینده ابزاری تبلیغاتی برای کسانی شود که برای رسیدن به کرسی وکالت مردم در مجلس شورای اسلامی به رای آنان نیاز دارند.

کلنگ زنی بیمارستان سی سخت

 

کلنگ زنی بیمارستان سی سخت
کلنگ زنی بیمارستان سی سخت
کلنگ زنی بیمارستان سی سخت
کلنگ زنی بیمارستان سی سخت
کلنگ زنی بیمارستان سی سخت

حتما ببینید

چگونه فشار خون ما بالا می رود/نکاتی که باید رعایت کنیم

فشار خون بالا، به عنوان تهدید کننده سلامت افراد، متاسفانه بدون علامت ظاهر می شود …

یک نظر

  1. درود بر شما
    عاقبت کار افراد ضعیفی که تسلیم سیاست بازی می شوند و می خواهند با کارهای پوپولیستی چند صباحی مدیریت کنند همین آبرو ریزیهاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.