خانه / آخرین اخبار / تمام ادارات استان در جشنواره شهید رجایی نمره زیر ۱۰ گرفتند/ تجلیل از مردودی ها/ نمرات ادارات استان در حد فاجعه است/ مردودی ها حق تبلیغات ندارند

تمام ادارات استان در جشنواره شهید رجایی نمره زیر ۱۰ گرفتند/ تجلیل از مردودی ها/ نمرات ادارات استان در حد فاجعه است/ مردودی ها حق تبلیغات ندارند

جشنواره شهید رجایی استان کهگیلویه و بویراحمد باحضور استاندار و پس از ارزیابی های سازمان مدیریت و برنامه ریزی برگزار شد و علی رغم مردود شدن تمام ادارات در شاخص های عمومی، از مدیران آنها تجلیل شد.

به گزارش صدای دنا، جشنواره شهید رجایی رویدادی سالیانه برای ارزیابی ادارات در شاخص های مختلف است. شاخص هایی تعریف شده با معیارهای کمی مشخص که وظیفه این ارزیابی بر عهده سازمان مدیریت و برنامه است.

هرچند که ساختار جشنواره ابتدا براساس خوداظهاری است اما علی رغم این خود اظهاری هم در جشنواره ۹۷ تمام ادارات کهگیلویه و بویراحمد در شاخص های عمومی که اتفاقا شاخص های مهم و ارزشمندی نیز هستند، مردود شدند.

شاخص های عمومی جشنواره شهید رجایی چیست؟

حسن نوروزی از مردود شدن تمام ادارات در شاخص های عمومی خبر داد اما نگفت که این شاخص ها چیست. براساس جشنواره های قبلی شهید رجایی شاخص های عمومی طیفی از مهمترین عملکردهای بیرونی و درونی ادارات است، شاخص هایی که مردم نیز ادارات را براساس آنها قضاوت می کنند.

عدالت استخدامی و نظام پرداخت، استقرار دولت الکترونیک، ساماندهی نیروی انسانی، تمرکز زدایی، استقرار نظام جامع مدیریت عملکرد، سلامت اداری، اصلاح ساختارها و فرآیندها، توانمندسازی و آموزش منابع انسانی، تقویت مدیریت، خدمات رسانی به مردم و تکریم ارباب رجوع از جمله اصلی ترین محورهای شاخص های عمومی جشنواره شهیدرجایی در تمام دوره ها بوده است.

نمره فاجعه بار

علی حسن نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد که علی رغم اعتراف به مردود شدن تمام دستگاه های اجرایی در شاخص های مهم ذکر شده در بالا از این مردودی ها تجلیل کرد. در زمینه نمره ادارات در شاخص های عمومی می گوید: نتایج ارزیابی عملکرد استان از هزار نمره شاخص‌های عمومی نمره ۴۲۵ بود یعنی که زیر ۱۰ نمره گرفتند و در سطح کشور هم خیلی بهتر از دستگاه‌های ما نمره نگرفته بودند و این نشان می‌دهد وظایف را به خوبی در محورهای ۷ گانه انجام نداده‌ایم.

چه اداراتی مردود شده بودند

اما برخی از ادارات کهگیلویه و بویراحمد که به واسطه شاخص های عمومی و با نمره مردودی تجلیل شدند عبارت بودند از علوم پزشکی، برق و آموزش و پرورش به واسطه شاخص های عمومی و اختصاصی و محیط زیست، بهزیستی و پزشکی قانونی به واسطه شاخص های عمومی در جشنواره شهید رجایی برتر شناخته و تجلیل شدند در حالی که نمره آنها در حوزه شاخص های عمومی در بین ادارات استان حداکثر ۴۲۵ از هزار بوده است و این یعنی مردودی ها تجلیل شده اند.

اینکه چه دلیلی داشته که سازمان مدیریت وبرنامه ریزی و استانداری برای تجلیل از رد شدگان یک ارزیابی که پایه آن خوداظهاری بوده، چنین مراسمی ترتیب دهند خود جای سوال دارد اما نکته مهمتر اینکه همین مردودی ها به شدت در استان در حال تبلیغ برتر شدن خود هستند در حالی که هنوز نتوانسته اند شاخص هایی چون عدالت استخدامی، سلامت اداری، دولت الکترونیک و غیره را رعایت نمایند.

حتما ببینید

تکذیب شهردار و قربانی شدن رسانه ها / یا فایل صوتی را منتشر کنید یا عذرخواهی نمایید/ آقای استاندار یک بار هم قانون مطبوعات را بخوانید

درج خبر واکنش شهردار یاسوج به سخنان استاندار و تکذیب آن باعث شد تا رسانه …

۷ نظر

 1. واقعا بین مردودیها هم باز ضعیفترینها معرفی شدند.
  امان از زد و بند و سیاست زدگی.
  لابد برخی با لابی می خواستند هر طور شده اونایی که اونقدر ضعیفن که همه برای تغییر رئیسشون لحظه شماری می کنند نمونه!! معرفی بشن

 2. دستگاهی هم وجود دارد صرفا به خاطر لابی گری و اینکه یکی از فامیل …. در شهرستان …. هست و سفارش ویژه شده تا در نگاه مردم و استاندار نمونه باشد که شاید عزل نشود دیروز دستگاه نمونه معرفی شد

 3. همه چیز سیاسی و لابی گری شده . دیگه هیچ اعتمادی به ها و معرفی نمونه ها نیست. چرا تنبیه فراموش شده . از این به بعد به جایی بهبود کیفیت و ارتقاء بهتر لابی گری کنید و خودتون را به زحمت نیندازید.

 4. ۴۲۵ میانگین نمره همه دستگاهها بوده بد برداست شده ممکن است اداراتی از ۱۰۰۰ زیر ۲۰۰ گرفته باشند عده ای هم بالای ۷۰۰ پس اونایی که نمره بالا گرفتند مورد تقدیر قرار گرفتند نه کسانیکه ۴۲۵ یعنی زیر ۱۰ رسانه ها کمی دقت نمایند تا سوء برداشت نشود.ما که مدرسه درس میخوندیم معدل را معمولا بلد بودیم!!؟؟

  • دوست عزیز لازم نیست روش محاسبه معدل را توضیح دهید
   اولا مصاحبه و توضیحات رئیس سازمان برنامه را بخوانید که ایشون به صراحت گفته که نمره بالا هم زیر ۵۰۰ بوده از ۱۰۰۰ و بعدش هم گفته این نشون دهنده عملکرد نیست و خوداظهاری بوده و به همین خاطر دستگاه های ضعیف که مردم ازشون راضی نیستند تجلیل شدند

 5. اقا خیلی وبسایتتون عالیه

 6. اقا خیلی وبسایتتون عالیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.