خانه / آخرین اخبار / دانشگاه یاسوج از دانشجویان ۷۰۰ هزار تومان بیعانه می گیرد/ روشی که در هیچ دانشگاهی مرسوم نیست

دانشگاه یاسوج از دانشجویان ۷۰۰ هزار تومان بیعانه می گیرد/ روشی که در هیچ دانشگاهی مرسوم نیست

دانشگاه یاسوج برای ثبت نام دانشجویان کارشناسی ارشد این دانشگاه در دوره های شبانه مبلغ ۷۰۰ تا ۷۷۰ هزار تومان بیعانه تعیین کرده است.
به گزارش صدای دنا، دانشجویان پذیرفته شده در رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه یاسوج پیش از شروع تحصیل باید بخشی از شهریه خود را به دانشگاه بپردازند در غیر اینصورت اجازه ثبت نام به آنها داده نمی شود در حالی که بررسی های خبرنگار امید مردم نشان می دهد در هیچکدام از دانشگاه های بزرگ کشور چنین روشی مرسوم نیست و دانشجویان همزمان با تحصیل یا قبل از شروع امتحانات ترم شهریه خود را می پردازند.
منوط کردن ثبت نام در دانشگاه به پرداخت بیعانه بسیاری از دانشجویان را از ادامه تحصیل محروم می کند در عین حال خود دانشگاه یاسوج امکان درخواست وام در ثبت نام غیر حضوری را فراهم کرده با این حال بیعانه هم دریافت می کند و این درحالی است که بسیاری از دانشجویان قصد دارند که از طریق وام تحصیلی شهریه خود را بپردازند.
به گزارش خبرنگار امید مردم، دانشگاه یاسوج در حالی برای دوره های شبانه پیش پرداخت یا به اصطلاح بازاری آن بیعانه تعیین کرده که برای دوره های پردیس که دوره های گرانقیمت تحصیلی نیز لقب گرفته اند چنین موضوعی را پیش بینی نکرده است و در عین حال شیوه رایج در دریافت شهریه در بسیاری از دانشگاه ها نه مانند بنگاه های املاک که ودیعه دریافت می نمایند بلکه دانشجو پس از هر نیمسال تحصیلی نسبت به پرداخت شهریه خود اقدام می نماید.
برخی از دانشجویان دوره های شبانه این دانشگاه در گفتگو با خبرنگار امید مردم شیوه دانشگاه یاسوج را برخوردی بازاری و صنفی دانستند تا برخورد یک نهاد آکادمیک و خواستار ورود رئیس دانشگاه به این موضوع شدند تا پرداخت بیعانه برای شهریه از جمله شروط ثبت نام دانشگاه برداشته شود و پرداخت شهریه به بعد از تعیین تکلیف شدن وام های دانشجویی موکول گردد.

حتما ببینید

چگونه فشار خون ما بالا می رود/نکاتی که باید رعایت کنیم

فشار خون بالا، به عنوان تهدید کننده سلامت افراد، متاسفانه بدون علامت ظاهر می شود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.