خانه / آخرین اخبار / افشانی تا ۲۴ آبان ماه از بهشت می رود / شهردار تهران مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان است

افشانی تا ۲۴ آبان ماه از بهشت می رود / شهردار تهران مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان است

قانون منع به کارگیری بازنشستگان برای تمامی دستگاه ها و نهادهای دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی است که شهردار تهران نیز مشمول این قانون می شود و محمد علی افشانی تا ۲۴ آبان ماه فرصت دارد که از دفتر شهرداری تهران  در خیابان بهشت خداحافظی کند.

به گزارش  صدای دنا  جمعی از طراحان قانون منع به کارگیری بازنشستگان کنفرانس خبری تشکیل و به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند. سید فرید موسوی در این نشست تاکید کرد که شهردار تهران مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان خواهد بود.

شهردار تهران مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان است

سیدفرید موسوی نماینده تهران ، شمیرانات ، ری و اسلامشهر و رئیس فراکسیون جوانان در پاسخ به این سوال که آیا شهردار تهران نیز مشمول قانون  منع به کارگیری بازنشستگان می شود یا خیر، گفت: مجلس شورای اسلامی برای یک فرد به خصوص قانونی را تصویب نمی کند ضمن اینکه شان قانونی مجلس هم در این نیست که تنها برای یک فرد خاص قانون تصویب کنند بنابراین قانون برای تمامی دستگاه ها و نهادهای دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی است که شهردار تهران نیز مشمول این قانون می شود.

هیچ آیین نامه ای پیوست قانون منع به کارگیری بازنشستگان نیست

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: قانون منع به کارگیری بازنشستگان دستگاه های مشمول را تغییر نداده و فقط دایره استثنائات را کوچک تر کرده است لذا قانون واضح بوده و هیچ آیین نامه ای پیوست این قانون نخواهد بود، البته سال گذشته مجلس برای قانون منع به کارگیری بازنشستگان از استفساریه ای استفاده کرد و صراحتا اعلام کرد که افرادی که به واسطه انتخاب و انتصاب در مرحله بازنشستگی قرار گرفته اند مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان می شوند.

موسوی ادامه داد: برهمین اساس وزارت کشور در آن مقطع نامه ای به شورای شهر شیراز ارسال کرد و تاکید کرد که شهردار شیراز باید از سمت خود استعفا داده و مورد تایید قرار نمی گیرد ضمن اینکه در همان دوران شهردار بوشهر نیز با استناد به این قانون از سمت خود استعفا داد لذا قانون شفاف بوده و نیازی به تفسیر برای آن وجود ندارد ضمن اینکه رئیس مجلس هم به تمامی این موارد در صحن مجلس اشاره کردند.

لازم به ذکر است که دستگاه ها تا ۲۴ آبان مهلت دارند داوطلبانه این قانون را اجرا کنند.

 

 

حتما ببینید

تصادف وحشتناک روی پل سوم بشار/ این محور همچنان خطرناک است

پل سوم بشار اینبار شاهد تصادف وحشتناک کامیون با سواری سمند بود. به گزارش صدای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.