خانه / آخرین اخبار / برخورد با فروشگاه رفاه محکی برای مسوولان استانی / نظارت بر بازار در استان اسفناک است/ اقدام این فروشگاه زنجیره ای یاسوج مصداق بارز احتکار است

برخورد با فروشگاه رفاه محکی برای مسوولان استانی / نظارت بر بازار در استان اسفناک است/ اقدام این فروشگاه زنجیره ای یاسوج مصداق بارز احتکار است

هر چند که مسوولان و متولیان امر بر احتکار و اختفاء کالا از سوی فروشگاه رفاه در یاسوج تاکید داشتند اما این اظهار نظرها در جلوی دوربین های خبرنگاران کافی به نظر نمی رسد و مردم منتظرند تا برخوردهای قانونی و سریع با این گونه فروشگاهها را ببینند و برخورد با فروشگاه رفاه سنگ محکی برای عزم جدی متولیان و مسوولان برای برخورد با نابسامانی بازار است .

به گزارش صدای دنا؛ در حالی که این روزها مردم در زیر بار فشارهای اقتصادی و گرانی کمر خم کرده اند اما هستند کسانی و یا شرکتهایی که سودجویی و منفعت طلبی خود را اصل قرار داده اند و با انبار کردن، احتکار، افزایش سرسام آورقیمت ها ، عدم درج قیمت و فروش اجناس قدیمی به نرخ روز و هرازگاهی محو کردن قیمت درج شده روی کالاها باعث و بانی این افزایش فشار بر مردم شده است . مسوولان و متولیان مربوطه نیز در تلاش هستند تا با بازدیدهای سرزده  و هرازگاهی خود جلوی این تخلفات را بگیرند اما آنچه که امروز در برابر گرانی و فشار بر مردم ضروری به نظر می رسد مدیریت جهادی و بازدیدهای جهادی است که می تواند ضمن کنترل بازار قوت قلبی برای مردمی باشد که دیگر کمر خود را در زیر بار فشار های اقتصادی خم شده می بینند.

عصر روز گذشته و در راستای بازدیدهای سرزده از فروشگاهها، معاون امور اقتصادی استاندار به همراه داریوش دیودیده-رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، رضا زیرایی- مدیرکل تعزیرات کهگیلویه و بویراحمد به همراه جمعی از خبرنگاران استان به منظور بررسی وضعیت و نظارت بازار از یک فروشگاه زنجیره ای بزرگ در شهر یاسوج بازدید کردند.

به گزارش صدای دنا به نقل از ایسنا؛ جعفر گوهرگانی، معاون امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در حضور هئیت همراه و خبرنگاران ضمن انتقاد شدید از نبود نظارت بر بازار توسط سازمان صنعت و معدن و تجارات استان گفت: نظارت بر بازار در یاسوج و تمامی شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد اسفناک است.

وی افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان که وظیفه نظارت و پایش بر بازار را برعهده دارد بازار را به حال خود رها کرده است.

گوهرگانی در خصوص اقدام این فروشگاه یاسوج و احتکار روغن ها نیز گفت: وقتی یک فروشگاهی که تابع دولت است کلاه سر مردم می گذارد و مسئولان سازمان معدن و تجارات از آن حمایت می کنند وضعیت باید اینگونه بحرانی شود.

وی افزود: مردم می گویند این فروشگاه یاسوج ۱۵ روز است که روغن ندارد و مسئول فروشگاه عنوان می کند کامیون برای بارگیری نیست اما در بازید از انبار فروشگاه همه چیز مشخص شد.

معاون امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: متاسفانه فروشگاهی که باید بخش زیادی از کالاهای اساسی مورد نیاز مردم را تامین کند روغن، شکر و برنج و … ندارد و آنها را در انبار احتکار کرده است.

گوهرگانی تصریح کرد: با توجه به رویه پایش صورت گرفته بر بازار، نظارتی از سوی بازرسان سازمان صنعت و معدن و تجارت استان بر گران فروشی، کم فروشی، درج قیمت، اختفاء و احتکار نیست و به همین خاطر آشفته بازار است.

وی اضافه کرد: در حالی که باید فروشگاههای زنجیره ای تمام کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم ازجمله، روغنف برنج و گوشت را داشته باشد، برخی کالاها فاقد قیمت بودند، ضمن اینکه کالاهایی از جمله روغن که مردم نیاز داشتند در قفسه ها موجود نبود اما با مراجعه به انبار مشاهده شده که این کالا موجود است.

معاون امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و رئیس ستاد تنظیم بازار استان بیان کرد: کارخانه‌ای که روی کالاها قیمت نمی‌گذارند، دست دلال و فروشنده را باز کرده تا به مردم هر جوری که دوست دارند، فشار بیاورند.

اقدام این فروشگاه زنجیره ای یاسوج مصداق بارز احتکار است

رضا زیرایی، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد که خود در محل احتکار روغن ها حضور داشت در این باره گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان باید ضمن بازرسی از این فروشگاه یاسوج، عدم موجودی کالاها را اعلام می کرد که چنین کاری انجام نشده است.

وی افزود: اعلام عدم موجودی کالا در فروشگاه و وجود کالا در انبار مصداق بارز احتکار و اختفاء است .

زیرایی بیان کرد: بازرسان صنعت و معدن و تجارت استان باید گزارش این تخلف را صورتجلسه، تشکیل پرونده و برای برخورد قانونی به تعزیرات حکومتی معرفی و ارسال کنند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد در این بازدید از یک موضوع جالب در این فروشگاه نیز پرده برداشت و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه قیمت برخی اجناس در این فروشگاه بروزرسانی می شود و تخفیف می خورند اما مردمی که مثلا به امید بهره مندی از  تخفیف ۲۰درصد  مراجعه می کنند تنها تخفیفی که به آنها داده می شود ۵ درصد است.

زیرایی دلیل این امر را خودداری مجموعه این فروشگاه از بروزرسانی اتیکت ها در فروشگاه و بی توجهی به این موضوع عنوان کرد.

در حالی که مسئولان در حال بازدید از این فروشگاه زنجیره ای بودند یکی از مشتریان و خریداران این فروشگاه در جمع خبرنگاران حاضر شد و به معاون اقتصادی و مسئولان حاضر در فروشگاه گفت: دلیل گرانی اجناس خود مردم هستند زیرا با گران شدن یک کالا ۱۰برابر بیشتر از قبل و اضافه بر نیاز خود خرید می کنند درحالی که در خارج از کشور اگر کالایی گران شود مردم خرید نمی کنند.

هر چند که مسوولان و متولیان امر در این بازدید بر احتکار و اختفاء کالا از سوی فروشگاه رفاه در یاسوج تاکید داشتند اما این اظهار نظرها در جلوی دوربین های خبرنگاران کافی به نظر نمی رسد و مردم منتظرند تا برخوردهای قانونی و سریع با این گونه فروشگاهها را ببینند و برخورد با فروشگاه رفاه سنگ محکی برای عزم جدی متولیان و مسوولان برای برخورد با نابسامانی بازار است .

 

 

حتما ببینید

تصادف وحشتناک روی پل سوم بشار/ این محور همچنان خطرناک است

پل سوم بشار اینبار شاهد تصادف وحشتناک کامیون با سواری سمند بود. به گزارش صدای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.