خانه / آخرین اخبار / سرنوشت مجتمع فرهنگی و هنری یاسوج در هاله ای از ابهام/ پروژه ای با ۶۰ درصد پیشرفت، در آستانه تغییر کاربری

سرنوشت مجتمع فرهنگی و هنری یاسوج در هاله ای از ابهام/ پروژه ای با ۶۰ درصد پیشرفت، در آستانه تغییر کاربری

مجتمع فرهنگی و هنری یاسوج که به گفته استاندار ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد حالا سالهاست که در نوبت واگذاری به بخش خصوصی قرار دارد و حتی بخش خصوصی می تواند بخشی از آن را تغییر کاربری دهد به شرط آن که این ۴۰ درصد طلسم شده را بسازد.

به گزارش صدای دنا؛ مجتمع فرهنگی و هنری یاسوج که از آن به عنوان بزرگترین مجتمع فرهنگی و هنری جنوب کشور یاد می شد قرار بود در جوار پل بشار ساخته شود تا رونقی بر بازار بی رونق کارهای هنری و فرهنگی در مرکز استان باشد و هرچند قرار بود که در سفر هیات دولت به استان در سال ۹۵ به بهره برداری برسد اما نه تنها افتتاح نشد که حتی می رود که تبدیل به یک اثر باستانی در مرکز استان شود.

علی محمد احمدی اولین شخصی نیست که خبر از واگذاری این پروژه به بخش خصوصی می دهد پیش از او موسی خادمی استاندار سابق، علی حسن نوروزی رئیس سازمان برنامه و بودجه، رضا دهبانی پور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسعود معمار مسئول دفتر طرح های عمرانی وزارت ارشاد خبر از واگذاری این پروژه به بخش خصوصی داده بودند اما ظاهرا بخش خصوصی مورد نظر یافت نمی شود.

مجتمع فرهنگی و هنری یاسوج جدی ترین پروژه استاندار سابق برای واگذاری به بخش خصوصی بود اما خادمی و تیمش در این راه نتوانستند توفیقی کسب کنند و این پروژه را نیمه تمام به علی محمد احمدی تحویل دادند و رفتند حالا احمدی هم برای به اتمام رساندن این مجتمع همان راه را در پیش گرفته است و حتی حاضر است که اجازه تغییر کاربری بخش هایی از این مجتمع را هم به بخش خصوصی بدهد، مشروط بر آنکه این بخش خصوصی نایاب ۴۰ درصد باقیمانده این پروژه را بسازد.

دیدگاه دیگر برای تکمیل مجتمع فرهنگی یاسوج، اتمام آن توسط دولت است که براساس محاسبات سال ۹۵ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ۲۰۰ میلیارد ریال بدون احتساب نرخ تورم برای تکمیل شدن این مجتمع نیاز است که به گفته سرپرست دفتر طرح های عمرانی وزارت ارشاد، ۱۵ سال زمان لازم است که این پروژه توسط دولت تکمیل شود و به بهره برداری برسد.

به نظر می رسد که سرنوشت مجتمع فرهنگی و هنری یاسوج علی رغم تمام مصاحبه های مدیران همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد. از یک سوی نه دولت عزمی بر ساخت آن دارد و نه تاکنون پروژه ای نیمه تمام در استان به بخش خصوصی واگذار شده که این دومی اش باشد.

حتما ببینید

چگونه فشار خون ما بالا می رود/نکاتی که باید رعایت کنیم

فشار خون بالا، به عنوان تهدید کننده سلامت افراد، متاسفانه بدون علامت ظاهر می شود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.