خانه / آخرین اخبار / پیروزی قصابان/ شکست شعارهای مسئولان استان/ گوشت گران شد

پیروزی قصابان/ شکست شعارهای مسئولان استان/ گوشت گران شد

با تصویب ستاد تنظیم بازار قیمت گوشت در کهگیلویه و بویراحمد تعیین شد تا قصابان پیروز دوئل باشند که چند ماه است مسئولان می خواهند آن را حل نمایند.

به گزارش صدای دنا، براساس اعلام خبرگزاری ها، ستاد تنظیم بازار استان رسما به خواسته قصابان تن داد و مسئولان حاضر در آن که پیش از این عقیده داشتند که قیمت گوشت نباید بالا برود، حرف های خود را پس گرفتند.

بر اساس مصوبه امروز ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم گوشت بره و بزغاله ۵۴ هزار تومان، همچنین قیمت هر کیلوگرم گوشت میش و بز هم ۴۴ هزار تومان مصوب شد و قیمت هر کیلوگرم گوشت گرم گوساله ۴۲ هزار تومان مصوب شد.

و البته جعفر گوهرگانی معاون استاندار و داریوش دیودیده رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت در جمع خبرنگاران در اظهار نظری تکراری و شعارگونه  اعلام کردند که هر گونه تخطی از نرخ مصوب شده گوشت با برخورد قاطع مواجه خواهد شد و قصابان ملزم به رعایت نرخ مصوب در فروش گوشت هستند.

پیش از این جعفر گوهرگانی در نشست تنظیم بازار در نهم مهرماه سالجاری اعلام کرد که هم‌اکنون قیمت دام زنده با بهترین کیفیت حدود ۲۲ تا ۲۳ هزار تومان است که با این حساب باید گوشت بره و بزغاله با قیمت ۴۴ و نهایتا ۴۶ هزار تومان به فروش برسد این در حالی است که قصاب‌ها گوشت را با قیمت ۵۵  و گاهی نیز ۵۷ هزار تومان در بازار عرضه می‌کنند.

او در همان جلسه از ضعف نظارت بر بازار استان انتقاد کرد و افزود: اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت می‌گوید که برای ۲۵ قصابی پرونده تخلف تشیکل داده این در حالی است که تعداد قصابی‌های سطح استان حداقل ۲۰۰ مورد است و الان همه آنها گوشت بره و بزغاله را بالای ۵۵ هزار تومان عرضه می‌کنند.

اما در کمتر از ۱۰ روز گذشته چه اتفاقی افتاده است که گوهرگانی سخنان خود را پس می گیرد و به افزایش قیمت گوشت تن می دهد، مشخص نیست اما واضح است که حرف های پیشین معاون استاندار بیشتر حالت شعاری داشته اند که در حدود ۱۰ روز و علی رغم آرامش بازار در این ۱۰ روز تغییر می کنند.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه  بویراحمد هم در نشست نهم مهرماه اعتراف می کند که زورش به قصابان نمی رسد و می گوید: حدود یک ماه پیش در نشست ستاد تنظیم بازار قیمت بره و بزغاله حدود ۴۶ هزار تومان مصوب شد اما قصابی‌ها گوشت بره و بزغاله را با قیمت بالاتری در بازار عرضه می‌کنند.

داریوش دیودیده با بیان اینکه ما برای کسانی که بالاتر از قیمت تعیین شده گوشت قرمز را به فروش می‌رسانند پرونده تشکیل می‌دهیم، می افزاید: در این راستا تاکنون ۲۳ تا ۲۵ پرونده تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

به نظر می رسد که مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد چون از پس نظارت بر نیامدند تن به افزایش قیمت گوشت دادند چرا که پیشتر رضا زیرایی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اعلام کرده بود که «ما قصابی‌های متخلف را جریمه می‌کنیم اما دوباره به کار خود ادامه می‌دهند.ما در این چند سال عملا نتوانستیم کاری انجام دهیم و تا زمانی که دادسرا و قضیه حبس به میان نیاید جریمه فایده‌ای ندارد.».

حتما ببینید

تصادف وحشتناک روی پل سوم بشار/ این محور همچنان خطرناک است

پل سوم بشار اینبار شاهد تصادف وحشتناک کامیون با سواری سمند بود. به گزارش صدای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.