خانه / آخرین اخبار / اشتغالزایی برای هزار نفر از جامعه ایثارگری/ ۱۸ هزار فرزند جانباز، بیکار بودند

اشتغالزایی برای هزار نفر از جامعه ایثارگری/ ۱۸ هزار فرزند جانباز، بیکار بودند

رئیس اداره اشتغال بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد از اشتغال‌زایی ۹۴۲ نفر از جامعه ایثارگری استان طی ۲ سال اخیر داد.

به گزارش صدای دنا؛ منوچهر هرمزپور  با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه اشتغال جامعه ایثارگری استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: از سال ۹۲ تا سال ۹۵ کل استخدام‌های جامعه ایثارگری استان ۴۱۲ نفر بود.

وی گفت: در این بازه زمانی تعداد وام‌های اعطا شده اشتغال ۱۳۴ مورد بود که در سال ۹۶ به مبلغ ۴۵ میلیارد ریال تسهیلات صندوق اشتغال بود که در همین راستا به ۲۲۵ نفر وام ۲۰ میلیون تومانی اشتغال اعطا شد.

هرمزپور افزود: در سال ۹۶ همچنین تعداد استخدام‌های جامعه ایثارگری استان ۲۰۰ نفر بود و امسال ۵۳ میلیارد ریال تسهیلات وام اشتغال به تعداد ۲۶۵ نفر اعطا شد و ۲۵۲ نفر هم استخدام داشتیم.

و افزود: در مجموع تعداد ۴۵۲ نفر به صورت مستقیم استخدام و صاحب شغل شدند و به تعداد ۴۹۰ نفر هم وام اشتغال پرداخت شد که در مجموع استخدام‌ها و پرداخت وام‌ها‌ی اشتغال‌زایی تعداد ۹۴۲ نفر صاحب شغل شدند.

هرمزپور وی به جلسات متعددی که با دستگاه‌های مختلف از جمله استانداری و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و علوم پزشکی و سایر دستگاه‌ها به همین منظور برگزار شد اظهار کرد: همچنین در راستای کمک به توانمندسازی برای اشتغال‌زایی تعداد ۳ کارگاه بزرگ آموزشی برگزار کردیم.

وی گفت: تعداد ۱۹ هزار نفر افراد دارای وضعیت مبهم شغلی داشتیم که بر روی این موضوع وقت گذاشتیم و معلوم شد که از این تعداد ۱۸۱۰ نفر که بیشتر فرزندان جانبازان ۲۵ درصد به بالا بودند فاقد شغل بوده و بیکار هستند.

این مسؤول با قدردانی از دستگاه‌هایی که در استخدام‌ها و به کارگیری نیروی جامعه ایثارگری اقدامات بسیار خوبی انجام داده‌اند به دانشگاه علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: دکتر ایلامی رئیس دانشگاه در این خصوص حمایت‌های خوبی داشتند.

هرمزپور خاطرنشان کرد: تعداد ۱۰۰ نفر کارورز برای استخدام در دستگاه‌ها حضور دارند که از این تعداد ۵۴ نفر مربوط به علوم پزشکی است و بیشتر دستگاه‌ها هم به علت کمبود اعتبار تاکنون اقدامی نکرده‌اند که از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان دکتر نوروزی رئیس این سازمان انتظار حمایت داریم.

رئیس اداره اشتغال بنیاد شهید استان با اشاره به این که تعداد ۴۰۰ پروانه کسب در این دو سال اعطا کردیم خاطرنشان کرد: به دنبال تسهیلات برای این عده از بیکاران در جامعه ایثارگری بر حسب پروانه کسب آن‌ها هستیم.

حتما ببینید

تصادف وحشتناک روی پل سوم بشار/ این محور همچنان خطرناک است

پل سوم بشار اینبار شاهد تصادف وحشتناک کامیون با سواری سمند بود. به گزارش صدای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.