خانه / آخرین اخبار / آیا دانشگاه علوم پزشکی به قانون تمکین می کند/ کدام معاون دانشگاه بازنشسته است

آیا دانشگاه علوم پزشکی به قانون تمکین می کند/ کدام معاون دانشگاه بازنشسته است

یکی از معاونین دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بازنشسته است و طبق قانون یا باید تا ۲۴ آبان ماه از این سمت خداحافظی کند یا در انتظار مجازات حبس که در قانون پیش بینی شده است باشد.

به گزارش صدای دنا، در قانون منع به کارگیری بازنشستگان، افراد بازنشسته باید نهایتا تا ۲۴ آبان ماه از پست های خود خداحافظی کنند وگرنه به گفته قاضی زاده هاشمی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی باید در صورت عدم تمکین از قانون در انتظار مجازات قانونی باشند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد مشمول این قانون است که تاکنون حدود ۳۲ سال از خدمت وی می گذرد و عملا بازنشسته محسوب می شود که براساس قانون تا ۲۴ آبان ماه فرصت دارد که با صندلی مدیریت در ساختمان قرنی خداحافظی نماید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نیز فرصت دارد که تا پایان مهلت قانونی به فکر جایگزینی برای این معاونت خود باشد.

حالا باید ماند و دید که آیا دانشگاه علوم پزشکی استان به قانون تمکین می کند یا منتظر مجازات های پیش بینی شده در قانون می ماند.

بر اساس این گزارش علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی روز  ۲۴ شهریورماه در نامه‌ای خطاب به حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری قانون اصلاح قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان را برای اجرا ابلاغ کرد.

متن این نامه به شرح ذیل است:

حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی

رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم (۱۲۳) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان که با عنوان طرح یک فوریتی به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده بود، با تصویب در جلسه علنی روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۷/۶/۶ و تایید شورای محترم نگهبان، به پیوست ابلاغ می‌شود.

علی لاریجانی

براساس این گزارش، متن قانون اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان به شرح ذیل است:

ماده واحده – تبصره (۱) ماده واحده قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مصوب ۱۳۹۵/۲/۲۰ به شرح ذیل اصلاح می‌شود:

تبصره ۱- به کارگیری بازنشستگان، در سمت‌های مذکور در بند‌های (الف)، (ب) و (ج) ماده (۷۱) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶/۷/۸ مجاز است. همچنین به کارگیری بازنشستگان در نیرو‌های مسلح با مجوز فرمانده معظم کل قوا مجاز است.

به کار گیری بازنشستگان وزارت اطلاعات تا سقف یک درصد (۱٪) از مجموع نیرو‌های شاغل رسمی این وزارتخانه در هر رده مدیریتی صرفا در وزارتخانه مذکور مجاز می‌باشد.

جانبازان بالای پنجاه درصد (۵۰٪)، آزادگان بالای سه سال اسارت و فرزندان شهدا از شمول این قانون مستثنی می‌باشند.

قانون فوق مشتمل بر ماده واحده در جلسه علنی روز سه شنبه مورخ ششم شهریورماه یکهزار و سیصد و نود و هفت مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ ۱۳۹۷/۶/۲۱ به تأیید شورای نگهبان رسید.

حتما ببینید

تکذیب شهردار و قربانی شدن رسانه ها / یا فایل صوتی را منتشر کنید یا عذرخواهی نمایید/ آقای استاندار یک بار هم قانون مطبوعات را بخوانید

درج خبر واکنش شهردار یاسوج به سخنان استاندار و تکذیب آن باعث شد تا رسانه …

۴ نظر

  1. یعنی مدیران بازنشسته باید جمع کنن پس بنده خداها کجا باید برن،گناه دارن بی خانمانها

  2. این قانون وهرقانون دیگری که استثناء داشته باشد قابلیت اجرایی وارزش اجرا ندارد قانون یعنی نگاه یکسان به همه ملت

  3. اشتباه بهتون رسوندن ایشون حداقل ۵ سال دیگه هنوز به خدمتشون مونده
    اطلاع کافی نداری جناب رسانه

  4. سرجاشه، خیالت راحت….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.