خانه / آخرین اخبار / نگاه نو سپاه به استان/ اشتغال اولویت فرمانده جدید

نگاه نو سپاه به استان/ اشتغال اولویت فرمانده جدید

فرمانده جدید سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد که چند روزی بیشتر نیست که به این عنوان منصوب شده است، نگاهی نو به مسائل کهگیلویه و بویراحمد دارد.

به گزارش صدای دنا؛ سرهنگ پاسدار حمید خرمدل اولین اولویتش را برای کمک سپاه به استان کهگیلویه و بویراحمد تسهیل گری در بخش اشتغال می داند و از حمایت از کارآفرینی ، اشتغالزایی و کمک به رفع تنگناهای معیشتی مردم سخن به میان می آورد. فرمانده جوان می خواهد که با کمک سرمایه گذاران هم زمینه اشتغال عمومی را فراهم کند و هم با کمک رسانه ها در زمینه فرهنگ سازی اشتغال تحول ایجاد نماید.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد نگاه نو خویش و مجموعه سپاه به استان را در نشست هیات اندیشه ورز به خوبی بیان می کند. وی از اصلاح فرهنگ کار در استان و حذف تفکر پشت میز نشینی سخن به میان آورد و گفت: اشتغال معضل اصلی این استان است و وضعیت اقتصاد و معیشت نگران کننده است، از بسیاری ظرفیت‌های استان به درستی استفاده نمی‌کنیم برای مثال از محصول سیب استان می‌توان ۱۵ محصول فرآوری کرد وبرای تعداد زیادی از جوانان شغل ایجاد کرد.

خرمدل برای برون رفت از این موضوع راهکار حمایت از سرمایه گذاری، اشتغال و اولویت بندی مشکلات را مطرح و بیان کرد: باید اولویت‌بندی درستی در خصوص مشکلات مردم و توقعات آن‌ها داشته باشیم که از جمله آن‌ها تورم و بیکاری و پارتی بازی است و رسانه‌ها در کنار بیان چنین مشکلاتی باید خدمات نظام را به خوبی و به بهترین وجه تبیین کنند.

وی با اشاره به اینکه گردشگری یکی از ظرفیت های خوب برای توسعه کهگیلویه و بویراحمد است، بر لزوم توجه به گردشگری عشایر نیز تاکید و خاطرنشان کرد: همه نقاط استان ظرفیت های خوبی برای توسعه صنعت گردشگری دارند و به عنوان مثال  از ظرفیت عشایر استان می توان برای توسعه گردشگری نیز بهره برد.

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد یک کار ویژه مهم برای خودش در مدت زمانی که در استان ماموریت دارد تعریف کرده و در این زمینه اظهار کرد: در مدت ماموریت خود در سپاه استان  بحث اشتغال و نقش تسهیل‌گیری برای اشغال‌زایی را در دستور کار قرار خواهم داد و کارآفرینانی که قصد خدمت و ایجاد اشغال دارند را حمایت خواهیم کرد.

خرمدل سپاه را خانه همه مردم دانست و از بسیج امکانات این نهاد انقلابی برای کمک به مردم استان نیز خبر داد و افزود: همه زیرساخت‌های سپاه اعم از بیمارستان و درمانگاه و اردوگاه و استخر را در اختیار مردم قرار می‌دهیم و هیچ کدام به صورت اختصاصی در اختیار سپاه نخواهد بود.

وی همچنین از رسانه ها می خواهد که در مواقع بحرانی «امید آفرین» باشند و با بیان اینکه سیاسی کردن اتفاقات یکی از مشکلاتی است که در عرصه رسانه وجود دارد، عنوان کرد: در قبل از انقلاب در این استان حتی یک دانشگاه وجود نداشت و بسیاری از امکاناتی که امروز وجود دارد، آن زمان در حد صفر بود که رسانه ها باید به انعکاس خدمات نظام در طول این ۴۰ سال بپردازند.

فرمانده سپاه فتح با تاکید بر اینکه رسانه‌های استان نباید صحنه را برای یکه‌تازی رسانه‌های معاند خالی کنند تصریح کرد: خبرنگاران باید به دور از غرض ورزی و پرهیز از ماجراجویی ارزش حرفه‌ای خود را در جامعه حفظ کنند و در راستای تبیین ارزش های اسلامی و انقلابی بیش از گذشته تلاش نمایند.

حتما ببینید

تکذیب شهردار و قربانی شدن رسانه ها / یا فایل صوتی را منتشر کنید یا عذرخواهی نمایید/ آقای استاندار یک بار هم قانون مطبوعات را بخوانید

درج خبر واکنش شهردار یاسوج به سخنان استاندار و تکذیب آن باعث شد تا رسانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.