کد خبر : 1723
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۹:۵۱

بازی رفتن و ماندن استاندار با افکار عمومی/ کجا بهتر از اینجا!

بازی رفتن و ماندن استاندار با افکار عمومی/ کجا بهتر از اینجا!

چند روزی است که در فضای رسانه ای بحث ماندن و رفتن استاندار روی زبان ها افتاده است، ماجرایی پیش از آنکه حدس و گمان های رسانه ای باشد یک بازی سیاسی است بازی ای برای منت نهادن بر سر کچل کهگیلویه و بویراحمدی که از سیاسی بازی ها همین یک قلم را کم داشته

چند روزی است که در فضای رسانه ای بحث ماندن و رفتن استاندار روی زبان ها افتاده است، ماجرایی پیش از آنکه حدس و گمان های رسانه ای باشد یک بازی سیاسی است بازی ای برای منت نهادن بر سر کچل کهگیلویه و بویراحمدی که از سیاسی بازی ها همین یک قلم را کم داشته است.

به گزارش صدای دنا، ماجرا از این قرار بود که با تصویب قانون منع به کارگیری بازنشستگان، ۱۳ استاندار باید چمدان هایشان را می بستند و به خانه می رفتند و این فرصتی شد برای استانداری کهگیلویه و بویراحمد که این بحث را مطرح کنند که علی محمد احمدی قرار است در استانی بزرگتر به کار گرفته شود و به جای یکی از این ۱۳ استاندار بازنشسته بنشیند اما چرا؟

استاندار پروازی کهگیلویه و بویراحمد در چند مدت اخیر مورد انتقادات جدی بود که در یکسال استانداری اش کار خاصی در این استان انجام نداده است و حتی یاسوج را قابل ندانسته که خانواده اش را هم در این شهر سکنی دهد پس یک شوک رسانه ای در استان لازم بود تا دو قطبی ای شکل بگیرد و عده ای به حمایت از استاندار برخیزند و شعار «ای وای ای وای نرو نرو» سر دهند.

استاندار خوب می داند که جایی بهتر از کهگیلویه و بویراحمد برای استانداری پیدا نمی کند، جایی که حتی اگر هفته ها و روزها سر پستش نباشد، یکنفر شاکی نمی شود که ببینیم این استاندار کجاست و در نبودش چه کسی استان را مدیریت می کند؟ استاندار کجا را بهتر از اینجا می تواند پیدا کند که مدیران همشهری اش را یکی پس از دیگری به کار بگمارد و نهایت انتقادی که از وی می شود این است که او هدف انتخاباتی دارد.

کاملا واضح است استاندار برای تجدید اقتدار در سالگرد یکسالگی مدیریتش در استان کهگیلویه و بویراحمد نیاز داشت که خودش را بازآفرینی کند و برای این بازآفرینی فرصتی بهتر و مناسبتر از ماجرای استاندارهای بازنشسته وجود نداشت. مردم غیبت عادی استاندار را که به علت پروازی بودنش رخ می دهد را به ماجرای رایزنی در تهران برای پست استانداری در استانی بزرگتر قلمداد می کردند و رسانه ها نیز نادانسته در این بازی سیاسی افتادند و حتی تحلیل کردند که موسی خادمی به جای دیگری می رود و علی محمد احمدی جای خادمی را می گیرد اما غافل که این ماجرا از دامنه انتقادات از استاندار می کاهد، جلوی مطالبه گری ها را می گیرد و در نهایت منتی از سوی استاندار بر استان می گذارد که لطف کرده اند و با وجود شرایط بهتر نرفته اند و اینجا مانده اند.

بعد در شرایطی کاملا حساب شده، عزیز فیلی به عنوان جانشین استاندار معرفی می شود و در نهایت همانطور که پیش بینی می شد موضوع نه از سوی روابط عمومی استانداری که با متن های تند در حمایت از استاندار تکذیب می شود. متن های تکذیبیه بیشتر از آنکه جنبه تکذیب داشته باشند، جنبه حمایت از استاندار و خواهش و التماس از احمدی برای ماندن داشت و اینگونه بود که اعتراض ها و انتقادها از استاندار فروکش کرد و باز عده ای کاسه داغتر از آش سینه جلو دادند که نگذارید احمدی برود.

این بازی رسانه ای که در بعضی از بخش ها از دستشان در رفت در نهایت با مدیریت منسجم به نفع خودشان تمام شد فارغ از آنکه استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای ماندن در این استان باید پاسخگو باشد، باید پاسخ بدهد که برای ۱۸۰۰ پروژه نیمه تمام، برای مرکز استان رنگ و رو رفته، برای سرمایه گذاری وزارت نفت در پارک جنگلی، برای فرودگاه بی پرواز، برای جاده های مرگ و… چه کرده است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ناشناس دوشنبه , ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۱

دولت روحانی برای توسعه عمرانی یک آجر رو آجر نگذاشت بعد شما از استاندار چه توقعی دارید؟