خانه / آخرین اخبار / رشد ۵ درصدی بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد / کهگیلویه و بویراحمد درصدر جدول نرخ بیکاری کشور

رشد ۵ درصدی بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد / کهگیلویه و بویراحمد درصدر جدول نرخ بیکاری کشور

بیکاری در استان کهگیلویه و بویراحمد در تابستان ۹۶ ، ۱۰٫۵ درصد ثبت شده بود اما در تابستان سال ۹۷ و بر اساس جدول شاخص های عمده بازار کار به تفکیک استان عدد ۱۵٫۵ درصد را برای خود به ثبت رسانده است تا شاهد افزایش تقریبا ۵ درصدی رشد بیکاری در تابستان کهگیلویه و بویراحمد باشیم .

به گزارش صدای دنا، مطابق طرح آمارگیری نیروی کار در تابستان ۹۷، استان های  کرمانشاه، کهگیلویه و بویر احمد، اصفهان در تابستان ۹۷ بالاترین نرخ بیکاری را به میزان۱۶٫۴درصد،۱۵٫۵ درصد و ۱۵٫۰ درصد داشته اند.

استانهای زنجان و همدان با ۶٫۵ درصد و زنجان و سمنان با ۷٫۱ درصد و اردبیل با ۷٫۵ درصد کمترین نرخ بیکاری را دارند.

همچنین استان هایی که بیکاری تک رقمی دارند شامل  همدان با ۹٫۴ درصد، مرکزی با ۷٫۶ درصد، مازندران با ۹٫۳ درصد، گیلان با ۹٫۲ درصد، قم با ۹٫۹ درصد، سمنان با ۶٫۸درصد، زنجان با ۹٫۴ درصد، خراسان شمالی با ۹٫۸ درصد، خراسان رضوی با ۹٫۹ درصد، اردبیل با ۹٫۸ درصد و آذربایجان شرقی با ۹٫۳درصد می شود.

در این میان نرخ بیکاری ۵ استان در تابستان سال جاری از تک رقمی خارج و دو رقمی شده است که استان های مازندران با ۱۰درصد، گیلان با ۱۲٫۶ درصد، قم با ۱۲٫۱ درصد، خراسان رضوی با ۱۰٫۹ درصد و آذربایجان شرقی با ۱۰٫۴ درصد در این دسته قرار دارند.

البته نرخ بیکاری استان مرکزی اگرچه دو رقمی نشده اما با افزایش ۳ درصدی به ۹٫۶ درصد رسیده است و از سویی دیگر نرخ بیکاری استان های همدان و اردبیل به ترتیب با کاهش ۱٫۹ و ۲٫۳درصدی بیشترین کاهش نرخ را داشته اند.

لازم به ذکر است بر اساس این گزارش نرخ بیکاری در استان کهگیلویه و بویراحمد در تابستان ۹۶ ، ۱۰٫۶ درصد اعلام شده بود که در تابستان ۹۷ با رشد ۵ درصدی به ۱۵٫۵ درصد رسیده است.

جدول نرخ بیکاری در تابستان ۹۷

حتما ببینید

تکذیب شهردار و قربانی شدن رسانه ها / یا فایل صوتی را منتشر کنید یا عذرخواهی نمایید/ آقای استاندار یک بار هم قانون مطبوعات را بخوانید

درج خبر واکنش شهردار یاسوج به سخنان استاندار و تکذیب آن باعث شد تا رسانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.