خانه / آخرین اخبار / برنج قاچاق در استان / تایید علوم پزشکی و تکذیب صنعت معدن و تجارت استان / تکلیف مردم چیست

برنج قاچاق در استان / تایید علوم پزشکی و تکذیب صنعت معدن و تجارت استان / تکلیف مردم چیست

در حالی که مدیر نظارت بر مواد غذایی ، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان از وجود نوشیدنی، برنج و چای قاچاق در استان خبر می دهد اما رئیس صنعت و معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد وجود هر گونه برنج قاچاق در استان را تکذیب می کند.

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در واکنش به صحبت رئیس صنعت، معدن وتجارت که وجود برنج قاچاق در استان را تکذیب کرد، گفت: ثابت می‌کنیم که برنج قاچاق در استان وجود دارد.

به گزارش صدای دنا ، فریدون مومن در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از کاهش ۳۰ درصد کالای قاچاق در صنوف آرایشی و بهداشتی استان خبر داد و اظهار داشت: قیمت کالاهای مجاز بالا بوده و با توجه به اینکه ما به بنادر و مبادی ورودی کالا نزدیک هستیم امکان قاچاق کالا در استان زیاد است.

وی افزود: با توجه به بازدیدهای مداومی که از صنوف آرایشی و بهداشتی انجام می‌شود، قاچاق این کالا در استان به میزان زیادی کاهش یافته و هم‌اکنون کمتر از ۵۰ درصد لوازم آرایشی و بهداشتی عرضه شده در بازار استان قاچاق است.

مدیر واحد نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: حدود هشت هزار صنف مواد غذایی در استان داریم که برخورد با این تعداد از اصناف که همه کالای قاچاق دارند بسیار سخت بوده و همت مضاعف می‌طلبد.

مومن با اشاره به انجام ۲۶ هزار مورد بازرسی از صنوف در ۶ ماهه نخست امسال، عنوان کرد: نوشیدنی‌ها، برنج و چای عمده اقلام قاچاقی است که در استان وجود دارد.

وی در واکنش به صحبت رئیس صنعت، معدن وتجارت کهگیلویه و بویراحمد که وجود برنج قاچاق در استان را تکذیب کرد، گفت: این طور نیست که برنج قاچاق در استان نباشد، ما ثابت می‌کنیم که برنج قاچاق در استان وجود دارد.

مدیر واحد نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سازمان غذا و دارو در راستای مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت‌محور اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

حال با این شرایط معلوم نیست تکلیف مردم در میان تایید و تکذیبیه های مسوولین مرتبط از جمله عولم پزشکی و صنعت و معدن چیست و این تایید و تکذیب تا کی باید در این استان ادامه داشته باشد .

حتما ببینید

چگونه فشار خون ما بالا می رود/نکاتی که باید رعایت کنیم

فشار خون بالا، به عنوان تهدید کننده سلامت افراد، متاسفانه بدون علامت ظاهر می شود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.