خانه / آخرین اخبار / چراغ سبز تاجگردون و بی ثباتی در معاونت پشتیبانی علوم پزشکی/ ناسازگاری ایلامی با معاونین توسعه و پشتیبانی

چراغ سبز تاجگردون و بی ثباتی در معاونت پشتیبانی علوم پزشکی/ ناسازگاری ایلامی با معاونین توسعه و پشتیبانی

دی ماه سال ۱۳۹۵ بود که خبر تودیع و معارفه روسای دانشگاه علوم پزشکی استان رسانه ای گردید و دکتر رضا چمن که پیش از این سر ناسازگاری با سفارشات نمایندگان و استانداری را گذاشته  و  سر تعظیم در برابر آنان فرود نیاورده بود جای خود را به دکتر اورنگ ایلامی داد تا فصلی دیگر از مدیریت در دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد رقم بخورد.

به گزارش صدای دنا، از همان روزهای اول زمزمه تغییرات جدی در ستاد دانشگاه به گوش می رسید و ایلامی به همراه مشاورینش در صدد تغییرات گسترده بود تا برنامه های از پیش تعیین شده خود را عملی نماید. هنوز تازه به  دوماهگی  ریاست ایلامی  بر دانشگاه علوم پزشکی نرسیده بودیم که امام بخش قائدی که از سال ۹۲ و با ابلاغ دکتر رضا چمن به عنوان معاون توسعه و پشتیبانی دانشگاه  انتخاب شده بود پس از ۳۸ ماه خدمت در این معاونت جای خود را به رحیم استوار بدهد و  به عنوان معاونت غذا و دارو انتخاب شود تا در معاونتی دیگر به کار خود ادامه دهد. هر چند که درهمان زمان اگر بر اساس صلاحیت و تجربه بود بیش از سه سال کار در معاونت توسعه و پشتیبانی پشتوانه تجربی خوبی برای ماندن قائدی در آن معاونت بود و اگر توانایی انجام خدمت در آن معاونت را نداشت چگونه می توانست به معاونتی برود که کمتر با آن آشنا بود و این سوالی بود که در آن زمان مطرح می شد اما هیچگاه به آن پاسخ داده نشد.

بهمن ماه ۱۳۹۵ رحیم استوار جایگزین قائدی گردید تا بار دیگر قرعه این معاونت به نام گچساران و باشت بیفتد  تا احتمال گمان زنی تقسیم معاونت های دانشگاه بین   حوزه های انتخابیه در استان بیش از پیش تقویت گردد. اما رحیم استوار نیز پس از نزدیک به ۱۵ ماه ریاست بر معاونت توسعه و پشتیبانی  مورد انتقادات شدید قرار گرفت و ماجرای برگزاری آزمون نیروهای شرکتی مزید برعلت گردید تا اورنگ ایلامی برای دومین بار مراسم تودیم و معارفه معاون توسعه و پشتیبانی خود را برگزار نماید. هر چند در همان زمان رحیم استوار در مصاحبه هایش از پشت پرده هایی سخن می گفت که باید مورد بررسی قرار گیرند. استوار معتقد بود در جلسه آزمون و بی نظمی که ایجاد شده بود « ناگهان پلاکاردی هم روی دست گرفته شد که جای سوال دارد و چند نفر هم به تحریک بقیه داوطلبان مبنی بر لو رفتن سوالات پرداختند» او معتقد بود که « عده ای جو را ملتهب کرده و آزمون در حوزه برادران با برگزار نشدن آزمون تخصصی نیمه تمام ماند.» سخنان استوار این ذهنیت را ایجاد می کرد که بروز این اتفاق برنامه ریزی شده بود. اما به این سوال هیچگاه پاسخ داده نشد تا رحیم استوار قربانی آزمونی ناتمام شود و بار دیگر نام گچسارانی ها از گلدان قرعه کشی گزینه های معاونت پشتیبانی و توسعه بیرون بیایید و این بار امین الله بابویی سکاندار این معاونت مهم و تاثیر گذار در دانشگاه شود .

هر چند که در همان زمان مراسم تودیع و معارفه ای برای  روسای جدید و قدیم این معاونت برگزار گردید اما دیری نپایید که اختلافات معاون پشتیبانی و اورنگ ایلامی سرباز کرد و رسانه ای گردید. امین الله بابویی که تازه به معاونت رسیده و قانونگرایی و رعایت عدالت را به عنوان شعار خود انتخاب کرده بود در همان روزهای اول ابلاغ مدیر روابط عمومی دانشگاه را که در آن زمان نیرویی قراردادی بود لغو نمود .  امین الله بابویی در ابلاغ خود « اعتراضات و پیگیری سازمان بازرسی  استان در خصوص ابلاغ » مدیر روابط عمومی دانشگاه را علت اقدام خود عنوان می کرد. از آنجا که روابط عمومی دانشگاه به هر علتی مورد حمایت رئیس دانشگاه  قرار داشت در کمال تعجب ابلاغ معاونت پشتیبانی در لغو ابلاغ مدیر روابط عمومی از سوی اورنگ ایلامی لغو گردید تا اختلاف میان معاون و رئیس بیش از پیش آشکار و رسانه ای شود. اختلافات رئیس و معاون توسعه هر روز بیش از پیش گسترش می یافت تا اینکه بعد از شش ماه ، در شب ۲۷ آبان ماه ۱۳۹۷ خبر عزل امین الله بابویی رسانه ای شد و بار دیگر محمد غلام نژاد از حوزه انتخابیه گچساران و باشت به عنوان سرپرست معاونت توسعه و پشتیبانی انتخاب شود.

هر چند که تغییر معاونت ها و پست ها در دانشگاه حق قانونی رئیس دانشگاه می باشد اما اگر به افراد منصوب شده به عنوان معاون پشتیبانی و توسعه دانشگاه در چند سال اخیر نگاه کنیم با آمدن دکتر اورنگ ایلامی شاهد یک بی ثباتی و تغییرات سریع در این معاونت هستیم که شاید در هیچ جای کشور نتوان وضعیت مشابهی را دید اما آنچه که مهمتر از همه برای افکار عمومی  تعجب برانگیز و پرسش آور شده است نقش نماینده گچساران و باشت در این عزل و نصب هاست . حال با این شرایط این سوال مطرح می شود که نماینده گچساران و باشت تا چه اندازه در این عزل و نصب ها موثر بوده و چه نقشی را ایفا کرده است. و دیگر سوالی که مطرح می شود این است با توجه به اینکه امین الله بابویی و منصوبانش از حامیان پر و پاقرص و جدی غلامرضا تاجگردون در گچساران و باشت بوده اند آیا این عزل و نصب نیز با چراغ سبز غلامرضا تاجگردون صورت گرفته یا اینکه در زمینه این تغییرات با وی مشورتی صورت نگرفته است و ریاست دانشگاه باید به این سوال پاسخ دهد که علت این همه تغییر در معاونت توسعه و پشتیبانی چیست ؟آیا گزینه های انتخابی اشتباه بوده اند و یا اینکه ایلامی با معاونین توسعه و پشتیبانی سر ناسازگاری دارد .

حتما ببینید

بوی مرگ در جاده های کهگیلویه و بویراحمد/ ۱۰۷ کشته و مصدوم در ۱۳ روز / مرگ خود و همراهان را رقم نزنیم

جاده های کهگیلویه و بویراحمد در ۱۱ روز پایانی فروردین ماه سال جاری بیش از …

۷ نظر

  1. کارمندعلوم پزشکی

    باسلام:……….👌

  2. حیف دکتر بابویی که امثال این اقایان بخوان براش تعیین تکلیف کنند

  3. تا دیدگاه‌های منطقه ای و رقابت های عشیره ای در استان ما هست افراد موفقی مثل بابویی را نمیذارن کارهای سازنده کنه متاسفانه

  4. تیتر می زدید چراغ سبز دکتر تاجگردون به آشفته بازاری و بهم ریختگی علوم پزشکی استان .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.