خانه / آخرین اخبار / راهیابی سه تئاتر استان کهگیلویه و بویراحمد به جشنواره تئاتر فجر/ با این بودجه نمی توان شاهکار کرد

راهیابی سه تئاتر استان کهگیلویه و بویراحمد به جشنواره تئاتر فجر/ با این بودجه نمی توان شاهکار کرد

دبیر سی‌امین جشنواره تئاتر استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سه اثر تئاتری استان به سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر راه یافتند.

به گزارش صدای دنا، سید مجید پرهیز  در مراسم اختتامیه سی‌امین جشنواره تئاتر فجر از راهیابی سه تئاتر استان کهگیلویه و بویراحمد به جشنواره فجر خبر داد و افزود: داوران این دوره جشنواره خارج از استان بودند و آثار برتر را انتخاب کردند.

وی با اشاره به مشکلات دستگاه‌های فرهنگی استان اظهارکرد: بودجه فرهنگی دستگاه‌های فرهنگی خصوصا ارشاد به اندازه یک  پانصدم یک طرح دامداری، یک صدم پل‌ها و کارخانجات است.

دبیر سی‌امین جشنواره تئاتر استان کهگیلویه و بویراحمد خطاب به استاندار کهگیلویه و بویراحمد که در این مراسم حضور داشت، بیان کرد: همه می‌دانند زیربنای توسعه اقتصادی توسعه فرهنگی است اما بودجه ارشاد استان ۴۰۰ میلیون تومان که با این بودجه نمی‌توان شاه کار کرد.

پرهیر اضافه کرد: از ۱۶ گروه تئاتر ۸ گروه انتخاب شدند که ۳ تئاتر به جشنواره تئاتر فجر راه پیدا کردند.

پرهیز با اشاره به تئاترهای راه یافته به جشنواره فجر؛ اظهار کرد: در این جشنواره نمایش‌های «دوک» به کارگردانی «مسلم نارکی»، «زل زدن با دوربین شکاری به تاریخ» به کارگردانی «صابر محمدی» و «در اتاق باد می‌وزد» به کارگردانی «علی‌اکبر عبدیانی» به عنوان آثار برتر به جشنواره تئاتر فجر راه یافتند.

حتما ببینید

کمتر از دو هفته تا بزرگترین رویداد گردشگری یاسوج / همه منفعل

کمتر از دو هفته دیگر یکی از بزرگترین رویدادهای گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.