خانه / آخرین اخبار / المپیاد ورزشی وزارت بهداشت و مقام سوم کشوری مسابقات فوتسال برای استان / کهگیلویه و بویراحمد خوش درخشید

المپیاد ورزشی وزارت بهداشت و مقام سوم کشوری مسابقات فوتسال برای استان / کهگیلویه و بویراحمد خوش درخشید

تیم فوتسال دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد مقام سوم دومین المپیاد فرهنگی ورزشی جانبازان و معلولین وزارت بهداشت و درمان را از آن خود کرد.

به گزارش صدای دنا، دومین المپیاد ورزشی جانبازان و معلولین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از ۲۲ آبان در ساری برگزار شد که تیم فوتسال جانبازان و معلولین دانشگاه علوم پزشکی استان توانست
مقام سوم این مسابقات را از آن خود کند.
بر اساس این گزارش در این مسابقات تیم علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بازی نیمه نهایی را به تیم بوشهر واگذار کرد تا از رسیدن به فینال باز بماند و به دیدار رده بندی چشم بدوزد. در دیدار رده بندی نیز تیم دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با نتیجه ۴ بر ۲ از سد بابل گذشت و به مدال برنز دست یافت و به مقام سومی این مسابقات راضی شد.

در  این مسابقات تیم فوتسال جانبازان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر توانست با شکست تیم کهگیلویه و بویراحمد برای دومین بار متوالی به فینال این مسابقات راه یابد.

فینال این مسابقات بین تیم‌های استان خوزستان و بوشهر برگزار شد که در پایان تیم خوزستان با نتیجه دو بر صفر پیروز شده و تیم بوشهر به‌مانند سال گذشته مقام دوم این دوره از المپیاد را کسب کرد.
لازم به ذکر است در این  مسابقات ۱۰ تیم فوتسال با ۱۳۰ ورزشکار شرکت کرده بودند.
میانگین سنی ورزشکاران ۴۸/۵ سال بود
مسئول کمیته پذیرش و ثبت نام دومین المپیاد ورزشی کارکنان جانباز و معلول وزارت بهداشت با بیان این که میانگین سنی ورزشکاران حاضر در المپیاد ۴۸٫۵ سال بود گفت: با حضور دکتر هاشمی در وزارت بهداشت، موضوع سلامت کارکنان مورد توجه جدی قرار گرفت و با درایت دکتر صدرالسادات و دکتر پریدار ساختار برگزاری المپیادها شکل گرفت تا اینکه بر مبنای آن در ششمین جلسه کمیته ورزش ، برگزاری دومین المپیاد ورزشی کارکنان جانباز و معلول وزارت بهداشت تصویب شد.

«ندا ربیعی»‌ با بیان اینکه اولین دوره المپیاد در ۵ رشته فوتسال، دارت، تنیس روی میز، تیراندازی و شطرنج برگزار شده بود، اظهار داشت: در این دوره رشته شنا نیز بر رشته های ورزشی افزوده شد.

وی با تاکید بر اینکه تعداد تیم ها و ورزشکاران در این دوره نسبت به دوره قبل حدود ۲۰ درصد رشد داشت، ادامه داد: در این دوره از المپیاد در رشته دارت ۲۲ تیم با ۱۱۵ ورزشکار، در رشته تیراندازی ۲۳ تیم با ۱۱۰ ورزشکار، در رشته شنا ۱۴ تیم با ۶۰ ورزشکار، در رشته تنیس روی میز ۲۶ تیم با ۱۳۰ ورزشکار ، در رشته شطرنج ۱۲ تیم با ۶۲ ورزشکار و در رشته فوتسال ۱۰ تیم با ۱۳۰ ورزشکار شرکت کردند که در مجموعه تعداد ورزشکاران حدود ۶۰۰ نفر بود.

ربیعی تعداد دانشگاه ها و تیم های شرکت کننده در المپیاد دوره قبل را به ترتیب ۲۵ دانشگاه و ۹۰ تیم اعلام کرد و افزود: در این دوره ۱۱۰ تیم و ۳۷ دانشگاه و سازمان تابعه شرکت کردند که ۷۰ درصد ورزشکاران ، جانباز بودند.

وی هدف از برگزاری المپیادهای ورزشی را تندرستی ، ایجاد نشاط جسم و روح و همچنین بهبود کارکردهای اجتماعی همکاران دانست و اظهار داشت: بنده به نوبه خودم از نفس حق همکارانمان به خصوص جانبازان عزیز که سرمایه های ۸ سال دفاع مقدس هستند انرژی گرفتم و افتخار می کنم خدا توفیق داد نقش کوچکی در برگزاری المپیاد ورزشی کارکنان جانباز و معلول وزارت بهداشت داشته باشم.

ربیعی با بیان اینکه امیدوارم همکارانمان با خاطرات خوشی به شهرهای خود برگشته باشند، افزود: تمام تلاش عوامل اجرائی ، جهت برگزاری مطلوب المپیاد بود.

وی با تاکید بر اینکه برای هرچه بهتر برگزار شدن المپیادهای دوره بعد از نظرات و پیشنهادات همکاران به گرمی استقبال می شود، تصریح کرد: از همکارانمان در دانشگاه مازندران و صندوق رفاه بابت همکاری‌هایشان در مدت برگزاری المپیاد تشکر می کنم.

ربیعی در پایان گفت: امیدوارم همکارانمان با روحیه مضاعف به محل کارشان رفته باشند و در عرصه کار و فعالیت زندگی موفق تر و شاداب تر باشند.

 

 

حتما ببینید

بوی مرگ در جاده های کهگیلویه و بویراحمد/ ۱۰۷ کشته و مصدوم در ۱۳ روز / مرگ خود و همراهان را رقم نزنیم

جاده های کهگیلویه و بویراحمد در ۱۱ روز پایانی فروردین ماه سال جاری بیش از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.