خانه / آخرین اخبار / خواستگار کلاهبردار؛ در دام ماموران پلیس آگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد

خواستگار کلاهبردار؛ در دام ماموران پلیس آگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد

رئیس پلیس آگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت : مردی کلاهبردار که به عنوان خواستگار از چندین زن در شهر یاسوج آنان را اغفال کرده بود، دستگیر و روانه زندان شد.

به گزارش صدای دنا به نقل از  پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سعید بالش زر در جمع خبرنگاران گفت : با ارجاع چندین شکوائیه و مراجعه حضوری خانم های جوانی علیه فردی که از راه خواستگاری دروغین و جلب اعتماد، از آنها کلاهبرداری کرده بود، موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت .

وی افزود : در بررسی های های بعمل آمده مشخص شد فرد جوانی که مدعی می نمود مهندس شرکت نفت و دارای چندین مزرعه پرورش ماهی می باشد از سوژه های خود کلاهبرداری ، و پس از برقرای ارتباط تلفنی و آمد و رفت با خانواده ها و جلب اعتماد آنها، از موقعیت پیش آمده سوء استفاده و با اخذ طلا و جواهرات و پول نقد از آنها، در فرصتی مناسب متواری و دیگر جوابگوی تلفن خود نبود که این موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

بالش زر بیان کرد : به دنبال اظهارات مالباختگان و ترسیم چهره فرضی متهم ، اقدامات فنی و کارشناسی توسط ماموران انجام گرفت که در ادامه مشخص شد متهم مورد نظر دارای سوء شهرت و سوابق متعدد کیفری کلاهبرداری در کارنامه خود دارد.

این مقام انتظامی در استان در ادامه خاطر نشان کرد : پس از تحقیقات لازم و پیگیری های مستمر و شناسایی محل تردد ، با هماهنگی و اخذ دستور مقام قضایی ، ماموران در اقدامی غافلگیرانه و سریع متهم را دستگیر و به پلیس آگاهی استان انتقال دادند.

رئیس پلیس آگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت : متهم در بازجوئی های فنی پلیس به صراحت به بزه انتسابی یعنی خواستگاری دروغین و کلاهبردای از ۱۰ خانم در شهر یاسوج اعتراف کرد .

بالش زر در پایان با اشاره به اینکه متهم پس از تحویل به مرجع قضائی روانه زندان شد ، خاطر نشان کرد : کلاهبرداران افراد زیرک ، شیک پوش و چرب زبان هستند و تاکید موکد می شود شهروندان و به ویژه خانم ها باید مراقب باشند که بدون تحقیق و بررسی و شناخت کامل با هر کسی و به بهانه خواستگاری و ازدواج ، ارتباط برقرار نکرده و به درخواست های غیرمعقول آنها توجه نکنند.

حتما ببینید

بوی مرگ در جاده های کهگیلویه و بویراحمد/ ۱۰۷ کشته و مصدوم در ۱۳ روز / مرگ خود و همراهان را رقم نزنیم

جاده های کهگیلویه و بویراحمد در ۱۱ روز پایانی فروردین ماه سال جاری بیش از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.