خانه / آخرین اخبار / تلاش یک نماینده برای ممانعت از اجرای قانون / کفش ها را محکم بسته اند که قانون اجرا نشود/ تعلل در اجرای قانون تخلف است

تلاش یک نماینده برای ممانعت از اجرای قانون / کفش ها را محکم بسته اند که قانون اجرا نشود/ تعلل در اجرای قانون تخلف است

قانون منع بکارگیری بازنشستگان در حالی پس از طی مراحل قانونی از سوی ریئس جمهور برای اجرا به دولت ابلاغ گردید که موجی از امید را در جامعه و به ویژه کارمندان جوانتر دستگاههای اجرایی که با حضور بازنشستگان جایی برای اجرای ایده های خود نمی دیدند ایجاد نمود. اما از همان روزهای اول ابلاغ این قانون، عده ای بند کفش های خود را بسته اند تا به هر طریق ممکن مانع از اجرای این قانون شوند و با لطایف الحیل ا ز اجرای این قانون سرباز بزنند و اجرای آن را به تاخیر بیاندازند.
به گزارش صدای دنا، این در حالی است که در برخی از آمارها جوانان  نرخ ۲۸ درصد بیکاری را از آن خود کرده اند و با بیکاری و افسردگی و افزایش آسیب های اجتماعی روبرو شده اند و امید داشتند با اجرایی شدن قانون منع بکارگیری بازنشستگان فرصتی برای اشتغال آنها نیز فراهم شود .

قانون منع بکارگیری بازنشستگان از چنان صراحت و شفافیتی برخوردار بود که دیگر نیازی به توجیه و تفسیر نداشت اما عده ای که منافع خود را درخطر دیده اند انقلت های فراوانی را وارد کرده اند تا شاید بتوانند چند روزی بیشتر بر صندلی مدیریت تکیه بزنند و از این رهگذر به منافع خود برسند.

بازنشسته نداریم
کهگیلویه و بویراحمد نیز از این قافله عقب نماند و علیرغم ابلاغ اسامی  بازنشستگان در برخی از دستگاهها اداری و اجرایی استان، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آب پاکی را بر دستان همگان ریخت و با اعلام اینکه در استان هیچ مدیر و کارمند بازنشسته ای نداریم خود را از الزام به اجرای این قانون در استان معاف کرد.

اولین بازنشسته استان خداحافظی کرد

هر چند که لیست های منتشر شده حکایت از بازنشستگی تعدادی از مدیران و کارمندان دولت در استان داشت اما این سخن رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مانع از آن شد تا اجرای این قانون به صورت جدی پیگیری شود.  این در حالی است که در روزهای گذشته اخباری مبنی بر خداحافظی اولین بازنشسته در یکی از دستگاهای دولتی استان منتشر شد تا ردی بر سخنان رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان باشد.

تعلل مدیران دستگاهها تخلف است
از این گذشته اخبار رسیده حکایت از تعلل مدیرانی دارد که خود لیست اسامی بازنشستگان سازمانی خود را اعلام نموده اند و علیرغم دستور برای صدور ابلاغ و احکام بازنشستگی افراد مشمول دست نگهداشته اند و ادامه اجرای این قانون را به تعویق انداخته اند که شاید بی تاثیر از فشار سیاسیون ومنفعت طلبانی باشد که منافع خود را در خطر دیده اند. این رد حالی است که تمام دستگاهها ملزم به اجرای قانون شده اند و تعلل در این زمینه تخلف محسوب می شود.

تلاش یک نماینده برای ممانعت از اجرای قانون
از دیگر سوی شنیده ها حکایت از آن دارد که یکی از نمایندگان استان نیز که چند نفر از مدیران طرفدار خود را مشمول این قانون می دید کفش هایش ر امحکم تر بست تا  به هر طریق ممکن مانع از اجرای این قانون شود و حتی با رفتن به وزارتخانه متبوع و با اعمال فشار از آنها خواسته است تا با استان تماس گرفته و به هر بهانه ای مانع از ا جرای قانون در مورد این افراد شود.
حال این سوال مطرح می شود نماینده ای که خود قانونگذار و باید ناظر بر حسن اجرای قانون باشد چگونه به خود اجازه می دهد تا برای حمایت از یک یا چند نفر که می توانند در منطقه برای او آرای بیشتری جمع آوری نمایند مانع از اجرای قانون و یا حتی به تعویق افتادن آن شود . با کدام ادله عقلی و منطقی وقت چند ده هزار نفر از وکلای خود را برای یک نفر اختصاص داده است تا مانع از اجرای قانون شود .

راه توسعه استان ، عمل به قانون، نظارت  و برخورد با متخلفین است
در پایان باید گفت راه توسعه استان در عمل به قوانین و سرلوحه قرار دادن عدالت از سوی مدیران، نظارت بر حسن اجرای قانون از سوی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و نظارت شبانه روزی از سوی متولیان امر نظارت و بازرسی در استان و برخورد با متخلفین است .

حتما ببینید

چگونه فشار خون ما بالا می رود/نکاتی که باید رعایت کنیم

فشار خون بالا، به عنوان تهدید کننده سلامت افراد، متاسفانه بدون علامت ظاهر می شود …

۳ نظر

  1. سلام….این نماینده خدابیخبر کی هست؟؟؟؟؟

  2. از قرار معلوم این قانون فقط برای شهردار تهران بوده است

  3. اینکه گفتند کارمند بازنشسته که شاما قانون جدید شود نداریم کاملا اشتباه است در بعضی از ادارات این رقم نزدیک به پنجاه نفر است پس احتمالا خبر ندارند و این خود عیب بزرگی است که خبر ندارند. ولی استان ما در همه اقدامات عقب هست و عامل توسعه نیافتن استان هم همین است که به قانون عمل نمی کنیم. در پایان باید تاسف خورد بحال آن نماینده ای که رفت وزارتخانه و لابی کرد و چانه زنی کرد مگر خودش در مجلس نبود و یا غایب بود اخبار را هم نشنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.