خانه / آخرین اخبار / ۴۰ پروژه در چهلمین سال پیروزی انقلاب/ رضایت ۷۳ درصدی مردم از نظام سلامت

۴۰ پروژه در چهلمین سال پیروزی انقلاب/ رضایت ۷۳ درصدی مردم از نظام سلامت

به مناسبت ۴۰ پروژه بهداشتی و درمانی از جمله بیمارستان بزرگ یاسوج، بیمارستان ۳۲ تختخوابی باشت و کلینیک تخصصی دهدشت و گچساران افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان این خبر گفت: خدمات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان به میمنت انقلاب اسلامی به نسبت گذشته قابل مقایسه نیست
به گزارش صدای دنا ، اورنگ ایلامی افزود: استانی که در حکومت قبل حرفی برای گفتن نداشت امروز در بسیاری از شاخص‌ها از برخی کشورهای اقتصادی دنیا از جمله هند و برزیل جلوتر است.
وی افزود: امید به زندگی از ۵۰ سال به ۷۰ سال و مرگ‌ و میر کودکان و نوزادان بین ۲۹ تا ۱۱۰ در هزار بوده که به‌میمنت نظام مقدس جمهوری اسلامی ۹۰ درصد کاهش یافته است.
ایلامی با اشاره به اینکه ابتدای انقلاب تنها ۴ پزشک عمومی در این استان فعالیت داشتند ولی هم‌اکنون تنها ۴۰ پزشک فوق‌تخصص داخلی داریم، بیان کرد: مرگ‌ و میر مادران باردار از رقم ۴۵ در هزار به کمتر از ۱۲ درصد در هزار رسیده و امسال در ۶ ماهه نخست هیچ مورد مرگ مادر باردار نداشتیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد پوشش واکسیناسیون در استان را نزدیک به ۱۰۰ درصد عنوان کرد و گفت: این شاخص به‌نسبت از برخی از کشورهای اروپایی بالاتر است.
ایلامی با بیان اینکه مراکز جامع سلامت از ۲۳ مورد به ۸۷ مرکز رسیده است، اضافه کرد: ۳۶۵ خانه بهداشت در نقاط مختلف استان فعالیت دارند که این الگو مورد تأیید و نظر سازمان جهانی بهداشت قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: قبل از انقلاب در بخش آموزش عالی پزشکی هیچ دستاوردی نداشتیم ولی هم‌اکنون ۱۸۷ عضو هیئت علمی، بیش از ۲ هزار دانشجو و ۵ دانشکده داریم.
ایلامی اعلام کرد: تعداد تخت‌های بیمارستانی در شهرستان‌های مختلف استان از ۹۶ تخت به یک‌هزار و ۱۵۰ تخت رسیده که با بهره‌برداری از بیمارستان‌های در آستانه افتتاح تا پایان امسال این تعداد نیز افزایش می‌یابد.
وی با بیان اینکه “در زمینه شاخص پزشک به‌نسبت جمعیت شاخص استاندارد سازمان جهانی بهداشت را نیز رد کرده‌ایم”، گفت: هم‌اکنون دو پایگاه اورژانس هوایی در مناطق سردسیری و گرمسیری استان فعالیت دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: ۳۹ پایگاه اورژانس شهری و جاده‌ای، ۸۷ تخت ویژه، ۶ کلینیک تخصصی، ۴۸ مرکز ترک اعتیاد، ۱۷۰ داروخانه و ۸ بیمارستان مشغول ارائه خدمات به ولی‌نعمتان انقلاب هستند.
وی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب برخی بیماری‌ها از جمله تراکم و کالا آزار منجر به مرگ برخی افراد در استان شده است، ادامه داد: این بیماری‌ها هم‌اکنون ریشه‌کن شده است در حالی که این بیماری‌ها در برخی کشورهای اقتصادی همچون برزیل و هند هنوز جان افراد را می‌گیرند و یا آنان را زمین‌گیر می‌کنند.
ایلامی با اعلام اینکه طبق آخرین بررسی‌ها رضایتمندی مردم از نظام سلامت ۷۳ درصد افزایش یافته است، ابراز کرد: پرداختی از جیب مردم از ۵۰ درصد به ۳۰ درصد کاهش یافته است.
دکتر ایلامی به مناسبت چله انقلاب یک عیدی بزرگ به مردم استان داد جایی که قول داد به این مناسبت ۴۰ پروژه بهداشتی و درمانی از جمله بیمارستان بزرگ یاسوج، بیمارستان ۳۲ تختخوابی باشت و کلینیک تخصصی دهدشت و گچساران افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

حتما ببینید

کمتر از دو هفته تا بزرگترین رویداد گردشگری یاسوج / همه منفعل

کمتر از دو هفته دیگر یکی از بزرگترین رویدادهای گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.