خانه / آخرین اخبار / مدیریت علی محمد احمدی؛ اپوزسیون یا اقدامی / دیر یا زود با یار همیشه خندان خود خواهد رفت

مدیریت علی محمد احمدی؛ اپوزسیون یا اقدامی / دیر یا زود با یار همیشه خندان خود خواهد رفت

حدود ۱۵ ماه از تصدی استانداری علی محمد احمدی در استان کهگیلویه و بویراحمد می گذرد. علی محمد احمدی که نمایندگی مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی، استادی دانشگاه و همچنین احکام مشاوره ای وزرا را در کارنامه خود دارد و از همان روزهای اولیه مسئولیت در استان کهگیلویه و بویراحمد معتقد بود که ظرفیت ها، پتانسیل ها ، مشکلات و معضلات این استان را به خوبی شناخته است و برای آنها نسخه های شفابخش در جیب دارد.
به گزارش صدای دنا، هر چند که علی محمد احمدی روزهای اولیه مسئولیت خودرا با شور و هیجان فراوانی آغاز کرد و روحیه امید را افزایش داد و نشانه هایی از افق های توسعه را در استان روشن تر نمود اما بعد از گذشت حدود پانزده ماه، این علی محمد احمدی است که بیشتر نقش یک اپوزسیون درون استانی را بازی میکند. هر چند که بازی در این نقش در روزهای اولیه کاری علی محمد احمدی تا حدی طبیعی به نظر می رسید اما مردم و افکار عمومی انتظار داشتند که آقای استاندار بیشتر در قامت یک استاندار اقدامی ظاهر شود تا بازیگر نقش اپوزسیون درون استانی.
احمدی می گوید مشکلات این استان زیاد است. از وضعیت چینش مدیریتی و بکارگیری نیرو در استان انتقاد می کند و تلویحا مدیران و مسئولین را به طایفه گرایی و استخدام های فله ای متهم می نماید. او از بی سرانجام بودن تسهیلات بانکی شکوه می کند و پای کار نبودن بانکهای عامل را علتی برای رکود در صنایع تولیدی استان می داند. از قانون گریزی گلایه می کند و رسانه ها را به یاری می طلبد و در نهایت اقرار می کند که ضعف مدیریت در این استان علل اصلی توسعه نیافتگی است.
او از نابرابری ناخواسته در استان سخن می گوید. معاون اقتصادی اش از استفاده از ظرفیت های استان برای رفع محرومیت زدایی خبر می دهد و احمدی اقتصاد استان را ضعیف می داند. آقای استاندار جزیره ای عمل کردن دستگاهها را یک آسیب می داند و مشکلات را باز هم به زلف سوء مدیریت ها گره می زنند. می گوید وضعیت اشتغال در استان مناسب نیست و با تجاری سازی فضای آبشار یاسوج مخالفت می نماید و مخالفت با احداث تفریحگاه نفت در پارک جنگلی یاسوج را خیانت می داند.
از بی تعارف بودن برای تامین منافع مردم و توسعه استان سخن می گوید و حادثه را سهمیه ای نمی داند. مبلمان شهری یاسوج را در شان مردم نمی بیند و همه را در این خصوص مقصر می خواند. به بازار، گریزی می زند و از ضعف نظارت در استان می گوید. عرضه شیرخام و مرغ زنده را بازی با سلامت مردم می داند و مردم و مسوولین را به مقابله با تبعیض و طایفه گرایی دعوت می کند.
می گوید از استخدام های طایفه ای در سیستم اداری جلوگیری شود و معتقد است که جذب افراد از طریق روش های پیمانی و قراردادی از سوی شرکت های دستگاههای دولتی عمدتا در خفا انجام می شود. پشت پرده این بی عدالتی را برخی از مسوولان و صاحبان قدرت و سکوت رسانه ها اعلام می کند. به مراکز بهداشتی درمانی استان سر می زند و از وضعیت نامناسب نوبت دهی در کلینیک های دولتی در یاسوج انتقاد می کند و خدمات دهی بیمارستان شهدای گمنام را در شان مردم نمی داند و می گوید باید حرمت مردم در خدمات دهی نگه داشته شود.
احمدی فرسایشی بودن پروژه ها و تاخیر در کار مردم را ناسازگار با انتظارات مردم می داند و حل شدن آنها را به امید تعامل بین دستگاهی حواله می دهد. احمدی معتقد است که باید از دادن وعده های بی سرانجام به مردم خودداری شود.
مدیریت علی محمد احمدی با کمال تاسف مدیریت اپوزیسیون درون استانی است در حالی که کهگیلویه و بویراحمد بیش از اینکه نیازمند مدیریت اپوزیسیون باشد نیازمند مدیریت اقدام است. اپوزسیون بودن تنها برای دو ماه اول مدیریت ارشد استان اعتبار دارد نه اینکه در پانزدهمین ماه از مدیریت اقای استاندار باز هم از ضعف مدیریت ها، سوء مدیریت، استخدام های فله ای و طایفه ای ، ضعف نظارت در بازار و …. سخن گفته شود.
زمان آن فرا رسیده است که علی محمد احمدی در شیوه مدیریتی خود تامل کند.
توسعه نیافتگی و محرومیت استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از هر چیز محصول شعار زدگی مسوولان و مدیریت های درون استانی است. حال علی محمد احمدی نیز تلویحا اعلام می کند که در محاصره مدیران ناکارآمد قرار گرفته است. فارغ از اینکه علی محمد احمدی تا چه حد گرفتار فشارهای سیاسی و سهم خواهی های مدیریتی است این پرسش مطرح می شود که برای اقدام و فرار از نقش اپوزسیون و بهبود توسعه استان چه اقداماتی انجام خواهد داد و چه برنامه ای دارد.
طبیعی است که با رفتارهای شعارگونه و ایفای نقش نخبه گرایانه نمی توان راهی برای توسعه این استان پیدا کرد همچنانکه مدیران قبل از علی محمد احمدی نیز همین راه را رفتنند اما نتیجه ای برای توسعه و بهبود شاخص های توسعه ای در این استان حاصل نشد و گفتار درمانی، دردی از هزار درد این استان را رفع ننمود.
حال دیگر علی محمد احمدی باید تکلیف خود را مشخص کند که می خواهد استاندار اپوزسیون باشد یا اقدام؟ اگر می خواهند استاندار اقدام باشند آیا بعد از ۱۵ ماه استانداری برنامه ای برای برون رفتن استان از توسعه نیافتگی تدوین کرده است، اگر چنین اقدامی انجام داده نتیجه آن چه بوده است و اگر انجام نداد آیا احساس نمی کند که دیگر دیر شده باشد؟ چرا که زمان به سرعت در حال گذر است و کرسی های مدیریتی نیز به کسی وفا نکرده اند و دیر یا زود علی محمد احمدی نیز باید ساک خود را بسته و به همراه مرد همیشه خندان خود از مدیریت ارشد در استان کهگیلویه و بویراحمد خداحافظی نماید اما چه خوب است تا دیر نشده است- هر چند که دیگر دیر شده است – به استاندار اقدامی تغییر موضع دهد تا مردمان نیک سرشت این استان به خاطر اقدامات تاثیر گذارش در توسعه از ایشان به نیکی یاد کنند.

حتما ببینید

تصادف وحشتناک روی پل سوم بشار/ این محور همچنان خطرناک است

پل سوم بشار اینبار شاهد تصادف وحشتناک کامیون با سواری سمند بود. به گزارش صدای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.