خانه / آخرین اخبار / اعتراف تلخ دانشگاه علوم پزشکی بر بکارگیری بی ضابطه نیرو / نیروهای شرکتی، روزمزد و خدماتی خارج از ضابطه اخراج می شوند/ پرداخت حقوق به نیروهای خارج از ضابطه امکان پذیر نیست
کارت قرمز

اعتراف تلخ دانشگاه علوم پزشکی بر بکارگیری بی ضابطه نیرو / نیروهای شرکتی، روزمزد و خدماتی خارج از ضابطه اخراج می شوند/ پرداخت حقوق به نیروهای خارج از ضابطه امکان پذیر نیست

نیروهای موجود که اخیرا تحت عنوان نیروهای شرکتی و یا هر عنوان دیگر به سیستم اضافه گردیده اند سریعا تعیین تکلیف گردند و نیروهایی که خارج از فضای رقابتی به بدنه سیستم دانشگاه اضافه شدند از سیستم خارج شوند.
به گزارش صدای دنا، چند سالی است که موضوع بکارگیری غیر قانونی و خارج از ضابطه نیرو در دستگاههای دولتی در استان بر سر زبان ها افتاده است و تحت عناوینی از جمله استخدام های غیر قانونی ، طایفه ای، بی ضابطه ، بکارگیری خارج از روال قانونی معروف گردید تا برگی از تبعیض و بی عدالتی در استان کهیگلویه و بویراحمد نوشته شود.
هر چند که ازهمان آغاز تا کنون متولیان امر بر نظارت و برخورد قانونی با این پدیده شوم تاکید و اصرار می کنند و مردم نیز به همین امیدها هنوز منتظر برخورد با بکارگیریهای تبعیض آمیز و خارج از روال قانونی هستند اما واقعیت آن است که آن چنان که باید و شاید افکارعمومی از برخورد های قاطع و قانونی با این پدیده – فقط در سطح دو مدیر – اطلاعات کافی و رسمی دریافت نکرده اند .
یکی از این دستگاهها که بیشتر مورد توجه بوده و شاید هم بیشترین آمار را در بکارگیری این نیروها تحت عنوان شرکتی و … به خود اختصاص داده ، دانشگاه علوم پزشکی یاسوج است که بارها از تریبون ها و رسانه های مختلف به این موضوع پرداخته شد تا جایی که امام جمعه باشت نیز در خطبه های نماز جمعه و غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران و باشت به این میدان وارد شدند و پاسخگویی رئیس دانشگاه را خواستار شدند.
در این مدت دانشگاه علوم پزشکی برای مقاومت در برابر این خواسته به حق رسانه ها و مردم برای پاسخگویی در برابر این وضعیت مقاومت نمود و حتی در برخی موارد به شکایت بردن به دستگاه قضا نیز متوسل گردید تا شاید صدای منتقدین را در نطفه خفه کند.
اما بعد از مدتها در تاریخ ۱۰ آذر۱۳۹۷ در معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه جلسه ای تشکیل گردید و در صورتجلسه آن به بخش ها و معاونت های مختلف دانشگاه اعلام گردید که « آمار نیروهای شرکتی، پزشک خانواده، قرارداد ساعتی، و حجمی و … آن معاونت را با تعیین سطح شغل و عنوان شغلی آنان و همچنین لیست شرکتهای طرف قرارداد ، موضوع قرارداد، مدت قرارداد و مجوز مربوطه را تا تاریخ ۱۸/ ۹/ ۱۳۹۷ تحویل مدیریت منابع دانشگاه گردد.»
هر چند که حداکثر تاریخ ارسال اطلاعات خواسته شده معاونت توسعه و پشتیبانی دانشگاه ۱۸/ ۹/ ۱۳۹۷ قید شد اما این نامه در تاریخ ۲۰/ ۹/ ۱۳۹۷ یعنی دو روز پس از اتمام مهلت قانونی ارسال لیست به معاونت ها ارسال شده است و این خود می تواند دلیلی بر این باشد که این معاونت اهتمام جدی حتی در برابر مصوبات صورتجلسه خود نیز ندارد و بیشتر به یک نامه نگاری برای رفع مسوولیت شبیه است. هر چند که امیدواریم غیر از این باشد.
اما در مصوبات این صورتجلسه که پیوست این نامه می باشد نکاتی مهم و قابل تامل وجود دارد که جهت استحضار خوانندگان محترم مصوبات فوق الذکر عینا درج می گردد.
« در تاریخ ۱۰ / ۹ / ۹۷ جلسه ای در دفتر معاونت توسعه برگزار گردید و پس از تصویب موارد ذیل به امضای حاضرین در جلسه رسید.
– در ابتدای جلسه معاونت محترم توسعه جناب آقای دکتر غلام نژاد با تاکید بر بر عدم بکارگیری نیرو خارج از روال قانونی ابراز نمود کلیه نیروها شرکتی از طریق فضای رقابتی به کار گرفته خواهند شد و نیروهای موجود که اخیرا تحت عنوان نیروهای شرکتی و یا هر عنوان دیگر به سیستم اضافه گردیده اند سریعا تعیین تکلیف گردند.
– مصوب گردید به کارگیری نیرو شرکتی صرفا از طریق معاونت توسعه انجام گیرد و نیروهایی که خارج از فضای رقابتی به بدنه سیستم دانشگاه اضافه شدند از سیستم خارج شوند.
– مسوول پیگیری خروج این نیروها واحدهای نظارتی دانشگاه ( حراست ، گزینش ، بازرسی) و مدیریت منابع انسانی دانشگاه خواهد بود .
– نیروهای روز مزد به صورت فوری از سیستم خارج شده و صرفا نیروهای قدیمی ( نگهبانها) تا تعیین تکلیف نهایی در واحدها بمانند.
– بکارگیری نیروهای شرکتی خدماتی صرفا در قالب موضوع قرارداد( خدماتی) امکان پذیر است و بکارگیری این نیروها در سیستمهای اداری مالی و دفتری ممنوع می باشد.
– پرداخت حقوق به نیروهای خدماتی خارج از ضابطه فوق الذکر به هیچ عنوان امکان پذیر نمی باشد.
– بکارگیری نیروهای شرکتی در سطح دانشگاه صرفا از طریق معاون توسعه و منابع دانشگاه و هماهنگی ریاست محترم دانشگاه و با نظارت واحدهای نظارتی دانشگاه انجام خواهد گرفت.
– طی مراحل بکارگیری نیروهای شرکتی از طریق مدیر منابع انسانی دانشگاه و سامانه نیروهای شرکتی وزارت بهداشت انجام می گیرد.»

حتما ببینید

تکذیب شهردار و قربانی شدن رسانه ها / یا فایل صوتی را منتشر کنید یا عذرخواهی نمایید/ آقای استاندار یک بار هم قانون مطبوعات را بخوانید

درج خبر واکنش شهردار یاسوج به سخنان استاندار و تکذیب آن باعث شد تا رسانه …

۱۱ نظر

 1. بنظره بنده اینکارعاقبت وسرانجام خوبی نخواهدداشت.باتشکر

 2. ای کاش مراجع ذیصلاح به قضیه بکارگیری بی ضابطه نیرو در دانشگاه علوم پزشکی ورود کنند تا ببینند چقدر نیرو بدون از آزمون و ضوابط قانونی بکار گرفته شده است.

 3. صد تا کارت قرمز هم بگیرد هم فریاد رسی نیست که مجموعه علوم پزشکی را از این بحران نجات دهد شبکه ها از دانشگاه بدتر و دانشگاه از شبکه ها بدتر دچار بحران شده اند .

 4. آقای بابویی متوجه این بی عدالتی شد که متاسفانه برکنارش کردند تا کسی صدایش در نیاید

 5. اگر اینطوری ک اعلام شده نیرو بگیرن و با هم ساخت و پاخت نکنن عالیه،تا دلتون بخواد از افراد صاحب نفوذ بدون ضابطه نیرو جذب شده

 6. اقای…. دیروز بادیگاردشو فرستاده واسه همین نیروها رو بزنه که بمونه اونوقت صحبت چی کردن تو تریبون ، این نیروها به هیچ وجه نمیزنن بیرون و تکونم نمیخورن همشون نورجشمی هستن وای به حال این مردم

 7. ما نیروهای شرکتی که با ضابطه امتحان دادیم چرا تکلیف مونو روشن نمیکنید…تورو خدا یکساله داریم زجر میکشیم، بلاتکلیفیم، یکی برسه به داد ما….

 8. خدا وکیلی بابویی باعدالت و نترس پیش میرفت انسان پاکدستی هم بود که نپذیرفتنش.

 9. سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به این خوبی
  سپاسگزارم

 10. سلام.واقعا وبسایت خوبی دارید

 11. خسته نباشید ممنون به خاطر این مطلب
  کاربردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.