کد خبر : 2093
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱

بیمارستان شهید جلیل در آستانه افتتاح/ نقاط ضعف و قوت بیمارستان از زبان رئیس/ مشکل پارکینگ در اطراف بیمارستان حاد است/ برای بخش دیالیز باید قسمتی از بیمارستان تخریب شود

بیمارستان شهید جلیل در آستانه افتتاح/ نقاط ضعف و قوت بیمارستان از زبان رئیس/ مشکل پارکینگ در اطراف بیمارستان حاد است/ برای بخش دیالیز باید قسمتی از بیمارستان تخریب شود

سرپرست بیمارستان شهید جلیلی با بیان اینکه این بیمارستان بعد از بیمارستان نمازی شیراز یکی از بزرگترین بیمارستانهای جنوب کشور است، گفت: بیمارستان شهید جلیل در سی و پنج هزار متر مربع و در هشت طبقه ساخته شد و در زمانی که دلار دو تا سه هزار تومان بوده است، بیش از صد میلیارد تومان

سرپرست بیمارستان شهید جلیلی با بیان اینکه این بیمارستان بعد از بیمارستان نمازی شیراز یکی از بزرگترین بیمارستانهای جنوب کشور است، گفت: بیمارستان شهید جلیل در سی و پنج هزار متر مربع و در هشت طبقه ساخته شد و در زمانی که دلار دو تا سه هزار تومان بوده است، بیش از صد میلیارد تومان هزینه برداشته است که توسط اداره کل راه و شهرسازی به عنوان مجری تقریبا تکمیل شده و چند روز گذشته از نظر ابنیه به صورت کامل بیمارستان را تحویل گرفتیم.

خیرالله نوریان   در گفتگو با صدای دنا با اشاره به اینکه بیمارستان شهید جلیل تمام بخش های نخصصی از جمله داخلی، اطفال، جراحی زایشگاه و بخش های  فوق تخصصی از جمله آنکولوژی، سرطان، شیمی درمانی و هماتولوژی و سایر بخش های عمومی مثل اتفاقات و درمانگاه را دارد ، اظهار داشت: با هماهنگی هایی که با دانشگاه علوم پزشکی استان صورت گرفته است قرار است که بر بخش های فوق تخصصی متمرکز شویم به طوریکه برای اولین بار در استان سی تی اسکن و ام آرای دولتی در این بیمارستان راه اندازی می شود و مجوز آن نیز از سوی وزیر بهداشت صادر شده است .

وی هزینه تجهیزات و امکانات بیمارستان را بالغ بر هفتاد میلیارد تومان عنوان کرد.

نوریان از افتتاح بیمارستان در پایان آذر و همزمان با سفر وزیر بهداشت به یاسوج، خبر داد و افزود: در حال حاضر درمانگاه به صورت هشت ساعته راه اندازی شده است و ان شاالله بعد از راه اندازی اتفاقات این درمانگاه به صورت شبانه روزی به ارایه خدمت به همشهریان خواهد پرداخت، و با حضور وزیر نیز بخش های اتفاقات، داخلی و اطفال و بخشهایی از جراحی و اتاق عمل افتتاح خواهد شد.

خیابان های اطراف بیمارستان قفل می شود

سرپرست بیمارستان شهید جلیل در پاسخ به سوالی در زمینه مشکل پارکینگ بیمارستان ضمن تایید این موضوع، خاطرنشان کرد: ای کاش همه مسئولین از استاندار تا شورای شهر و شهردار و دیگران به فکر چنین سوالی بودند . این سوالی است که از ۱۲ سال قبل باید مطرح می شد و مسئولین به فکر می افتادند . چرا که باید اطراف بیمارستان به شعاع یک کیلومتری خالی می بود.

نوریان با بیان اینکه این بیمارستان ۲۹۴تخت دارد که ۲۹۴بیمار به آن مراجعه می کند ، تصریح کرد: با پیش بینی استقبال مردم از بیمارستان حداقل ۶۰۰ نفر مراجعه کننده دارد که نیاز به پارکینگ دارند.

وی افزود: از میدان انقلاب تا بلوار قرنی و خیابان امام رضا در کنار بیمارستان هیچ فضایی جهت پارکینگ وجود ندارد . اگر قرار است اینجا افتتاح شود و به مردم خدمات ارایه شود شهردار و شورای شهر و استاندار باید به فکر رفاه و آسایش مردم باشند و فضایی را جهت پارکینگ و عبور و مرور مردم تعبیه نمایند .

نوریان احداث زیر گذر و رو گذر را در این محدوده ضروری دانست و بیان کرد: از همین الان باید به فکر این موضوع باشند چرا که این مشکل در بیمارستان شهید بهشتی نیز سالهاست که وجود دارد و لازم است از همین حالا به فکر این معضل باشند و این کار دست شهردار، شورای شهر، استاندار و فرماندار را می بوسد که بیایند و برای این مشکل فکری بکنند.

سرپرست بیمارستان شهید جلیل در پاسخ به این سوال که تمهیدات شما برای حل مشکل پارکینگ چیست، عنوان کرد: ما هم به فکر هستیم، زمینی به مساحت بیش از دو هکتار در پایین پلی کلینیک تامین اجتماعی وجود دارد که پول زمین نیز آماده است و ما از استاندار محترم تقاضا داریم با توجه به اینکه جلسات متعددی در این زمینه برگزار شده است این زمین به بیمارستان واگذار شود تا پارکینگ طبقاتی و پد بالگرد پیش بینی شود و مشکل پارکینگ حل شود.

سند بیمارستان هنوز مشکل دارد

نوریان با بیان اینکه متاسفانه سند بیمارستان هنوز در مالکیت تامین اجتماعی است و این مشکل نیز حل نشده است، بیان کرد: معاونت توسعه و پشتیبانی و ما در این زمینه تلاش زیادی کردیم اما هنوز به نتیجه نرسیده ایم، حتی جلساتی را با استاندار و املاک و مستغلات تامین اجتماعی که در شیراز بود برگزار کردیم اما به نتیجه نرسیدیم که امیدواریم استاندار و شهردار دست به دست هم بدهند و با دانشگاه همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.

تصفیه خانه بیمارستان کامل نیست

تصفیه فاضلاب بیمارستان و تبدیل آن به فاضلاب خانگی دیگر مشکلی بود که نوریان به آن اشاره کرد و با بیان اینکه فاضلاب بیمارستان طی چند ماه گذشته به فاضلاب شهری وصل شده است، گفت: آشغال گیر و دستگاه تصفیه موقت گذاشتند و مشکلی از این بابت ندارند اما با توجه به تعهد که سازمان مجری مسکن راه و شهرسازی در حضور استاندار داده است قرار است ان شاالله یک تصفیه خانه بعد از آشغال گیر روی این سیستم نصب شود و فاضلاب بیمارستان تبدیل به فاضلاب خانگی بشود.

وی افزود: ما منتظرهستیم تا شش ماه آینده این مساله به نحو احسن اجرا شود اما هنوز اجرایی نشده است و ما هنوز فاضلاب مشکل دار اتمی که فاضلاب خانگی را آلوده کند نداریم و مشکلی برای ما ایجاد نمی کند.

هنوز مجوز رادیولوژی نداریم

سرپرست بیمارستان شهید جلیل یاسوج  در گفتگو با صدای دنا با اشاره مشکل دیگر موجود در این بیمارستان یعنی اخذ مجوز سازمان انرژی اتمی برای راه اندازی رادیولوژی، گفت: تا همین امروز ما پیگیر این موضوع هستیم. سامانه ای در این خصوص هم برای آزمایشگاه و هم برای رادیولوژی وجود دارد که باید وارد سامانه شد و اطلاعات آن را تکمیل کردتا سازمان انرژی اتمی به ما اجازه استفاده بدهد، تکمیل سامانه الحمد الله انجام شده است و با هماهنگی هایی که انجام گرفته هم دستگاه دتکتور شنبه وارد می شود و تا روز ۲۹ آذر ۹۷ حتما اجازه استفاده از رادیولوژی به ما داده خواهد شد .

نوریان افزود: من این نوید را هم به مردم بدهم که دو دستگاه رادیولوژی ثابت و دو دستگاه رادیولوژی پورتابل به ما داده اند همه مشکلات در این حوزه حل شده و هیچ مشکلی وجود ندارد.

ام آر آی دولتی در یاسوج راه اندازی می شود

وی از راه اندازی ام آر آی دولتی در یاسوج خبر داد و اذعان کرد: در جلسه ای با هیات امنای ارزی با حضور مشاور وزیر و نماینده بویراحمد و دنا، این مساله حل شده که طی چند ماه آینده بحث ام آر آی دولتی و وارد شدن دستگاه ها به این بیمارستان قطعی خواهد شد ما امیدواریم که با توجه به رایزنی های رئیس دانشگاه، معاون پشتیبانی و حاج زارعی که تلاش بسیاری می کنند، مساله ام آر آی دولتی و سی تی اسکن حل و فصل شود.

آی تی بیمارستان راه اندازی شد

نوریان در پاسخ به سوالی در زمینه وضعیت آی تی بیمارستان نیز گفت: تیم آی تی دانشگاه و آی تی بیمارستان تلاش کردند و تمام سیستم های آی تی و HIS به نحو احسن اجرا شد و امروز اتاق به اتاق و طبقه به طبقه این سیستم ها نصب شده است تلفن مرکزی و فیبر نوری همه راه اندازی شده و هیچ مشکلی از این بابت در بیمارستان وجود نخواهد داشت.

آسانسورهای بیمارستان مجوز استاندارد ندارند

آسانسورها دیگر مشکل پیش روی بیمارستان جدید الاحداث شهید جلیل یاسوج است که هنوز نتوانسته مجوز استاندارد اخذ نماید، سرپرست این بیمارستان از تلاش برای حل مشکل آسانسورها تا پایان آذر خبر داد و تصریح کرد: شرکت نصب آسانسور با شرکت کوپله کاملا جدا و در عین حال به هم کاملا وابسته هستند، شرکت آسانسور ادعا می کند که کارهای مربوط به شرکت کوپله که باید اطراف آسانسور انجام بدهند، ناقص است. این دو شرکت در جلسه ای به این توافق رسیده اند که طی دو هفته آینده تمام اشکالات مربوط به آسانسور مرتفع بشود و بعد به تایید اداره استاندارد برسد تا ما بتوانیم از ۱۰ آسانسور این بیمارستان به نحو احسن استفاده کنیم.

باید انبار دارو ایجاد کنیم

نوریان با اشاره به لزوم ایجاد انبار دارویی و مشکلات این حوزه نیز خاطرنشان کرد: بیمارستان ما جدید هست و فضاهای بسیاری زیادی جهت بیش از ۱۵ بخش آن در نظر گرفته اند. داروخانه بیمارستان هم در حد یک بخش مجزاست که نیاز به انبار دارویی، انبار سرم، داروخانه جهت ارباب رجوع و یک مرکز پخش دارویی به سایر بخش ها دارد.

وی افزود: پیش بینی های لازم برای ایجاد این بخش ها در قسمت دارویی انجام شده اما ما نیاز به فرصت داریم تا در فضاهای خالی که وجود دارد پیش بینی های لازم برای انبار دارویی صورت بگیرد. تمام هماهنگی ها انجام شده و در اسرع وقت انبارهای دارویی تفکیک و در اختیار بخش داروخانه قرار داده خواهد شد.

برای دیالیز باید بخشی از بیمارستان تخریب شود

سرپرست بیمارستان شهید جلیل در ادامه بخش دیالیز را جزء اعتبار بخشی بیمارستان دانست و گفت: باید تمام بیمارستان ها در کنار تمام بخش های جنرال و ویژه حتما بخش دیالیز هم داشته باشند. ما هم بخشی را جهت دیالیز بین ۶ تا ۸ تخت در نظر گرفتیم که معاونت درمان این بخش را اجرا خواهد کرد. دستگاه های دیالیز ما آمده اما نکته اینجاست که ما ساختمان را تازه تحویل گرفته ایم و باید بخش هایی از ساختمان که البته دیوار کوچکی است، تخریب بشود تا بتوانیم بخش دیالیز را راه اندازی کنیم.

در زمینه جذب نیرو تابع دانشگاهیم

نوریان جذب نیرو برای بیمارستان شهید جلیل را تابع دانشگاه علوم پزشکی دانست و بیان کرد: دانشگاه با توجه به جلساتی که گرفته مقرر شده که نیروهای پزشک، پیراپزشک، پرستار و یا نیروهای شرکتی و خدماتی از طریق آزمون جذب شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه برای بخشی از نیروها در سال ۹۵ آزمون گرفته اند که نتایج اعلام شده است، تصریح کرد: برای بخشی از نیروها نیز در سال ۹۶ آزمون برگزار شد و قرار است تا هفته آینده نتایج آن اعلام شود. در سال ۹۷ هم یک آزمون برگزار کرده اند و قرار است تا یکماه دیگر نتایج این آزمون نیز مشخص شود که بخشی از نیروهای شرکتهای خدماتی و کمک پرستار را برای بیمارستان تامین می کند.

نوریان تاکید کرد: نتایج این آزمون ها که اعلام شد در صورتی که به شرکتهای خدماتی نیاز باشد دانشگاه خودش آزمون مربوطه را اجرا می کند و به ما اعلام می کند.

بر روی بخش سرطان تمرکز می کنیم

سرپرست بیمارستان شهید جلیل در ادامه با تاکید بر اینکه یکی از بخش های بسیاری مهمی که دانشگاه روی آن تمرکز می کند بخش مراقبت های سرطانی و بخش جراحی سرطان است، گفت: با توجه به اینکه یکی از پزشکان خوب ما دکتر مرادیان در حال فارغ التحصیل شدن در رشته فوق تخصصی جراحی سرطان است و بخش های آنکولوژی، هماتولوژی و شیمی درمانی در بیمارستان راه اندازی می شود. حتما آنکولوژی و سرطان کودکان و بزرگسالان و جراحی سرطان راه اندازی نیز در بیمارستان راه اندازی خواهد شد.

نوریان با اشاره به اینکه تمام امکانات برای ایجاد این بخش ها آماده است، بیان کرد: ما قدم به قدم جلو می رویم و این قسمت ها را با همکاری رئیس دانشگاه و معاون درمان در ماههای بعد از افتتاح اصلی، راه اندازی خواهیم کرد.

دانشگاه بگوید برو، می روم

سرپرست بیمارستان شهید جلیل یاسوج در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا شما بازنشسته هستید و مشمول قانون منع به کار گیری بازنشستگان می شوید، نیز گفت: من عضو هیات علمی و استادیار هستم که بزودی دانشیار می شوم، تمام اساتید عضو هیات علمی می توانند تا ۳۵ سال خدمت بکنند و با توجه به اینکه خود دانشگاه به رشته بنده نیاز دارد و در هیات ممیزه مطرح کردند و گفته اند باید بمانی، می مانیم اما تابع دانشگاه هستیم و دانشگاه بگوید فردا هم نمی توانی باشی می گوییم چشم، فعلا گفته اند باید باشی و کار کنی من هیچ ادعایی نداریم و اگر بگویند برو، می روم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 8 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۵
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

امید پنج شنبه , ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳

بیمارستان شهدای دولت آباد

ناشناس جمعه , ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۸

بیمارستان شهدای دوات آباد

کارگر نظافتچی دوشنبه , ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴

اقا خیلی وبسایتتون عالیه

لینکدونی لینک سیتی پنج شنبه , ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۴

بهترین وبسایتی که تاحالا دیدم.ازتون متشکرم

سئو ارزان جمعه , ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰:۳۰

نه تنها این مطلب بلکه بقیه مطالبسایت‌
هم خیلی مفید بودند. تشکر
میکنم به خاطر مطالب خوبتون.