کد خبر : 2102
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۹:۲۱

بیمارستان شهید جلیل تکمیل نیست / آقای استاندار؛ لطفا اجازه افتتاح ندهید/ سلامت مردم قربانی سیاست بازی نشود

بیمارستان شهید جلیل تکمیل نیست / آقای استاندار؛ لطفا اجازه افتتاح ندهید/ سلامت مردم قربانی سیاست بازی نشود

در حالی که بیمارستان جلیل یاسوج هنوز به صورت کامل تکمیل نشده است و مشکلات متفاوتی از جمله نداشتن پارکینگ، استاندارد آسانسورها، مجوز رادیولوژی  و تصفیه فاضلاب دارد  اظهار نظرها حکایت از  افتتاح آن در پایان هفته جاری  با حضور وزیر بهداشت دارد. به گزارش صدای دنا؛ چند ماه پیش بود که غلام محمد زارعی

در حالی که بیمارستان جلیل یاسوج هنوز به صورت کامل تکمیل نشده است و مشکلات متفاوتی از جمله نداشتن پارکینگ، استاندارد آسانسورها، مجوز رادیولوژی  و تصفیه فاضلاب دارد  اظهار نظرها حکایت از  افتتاح آن در پایان هفته جاری  با حضور وزیر بهداشت دارد.

به گزارش صدای دنا؛ چند ماه پیش بود که غلام محمد زارعی و غلامرضا تاجگردون هر کدام در حوزه انتخابیه خود به همراه علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد قیچی به دست در میان هلله و شادی اطرافیان، روبان های پل سوم بشار در یاسوج و مدرسه نیایش در گچساران را بریدند تا به قول خودشان هدیه ای برای شهروندان باشد و هر کدام از این سه نفر به صورت جداگانه تکمیل و افتتاح این پروژه ها را در کارنامه عملکردی خود ثبت نمایند تا فردا روزی به عنوان بیلان کاری به مقامات بالادست و یا در زمان تبلیغات انتخاباتی به مردم ارایه نمایند.
اما ضعف نظارت و بی دقتی که در هر دو پروژه صورت گرفت اجازه نداد تا عمر بهره برداری از این پروژه ها به چند ماه برسد و در بارش باران دستک پل سوم بشار و دیوار مدرسه نیایش گچساران فرو ریخت تا درس عبرتی برای نظارت دقیق تر و سختگیری بیشتر در اجرا و افتتاح پروژه ها باشد.
هر چند که افرادی که در روز افتتاح، این پروژه ها را از افتخارات خود می دانستند اما در زمانی که تشت رسوایی بر زمین افتاد و صدایش همه گیر شد سیاست « که بود که بود من نبودم» را در پیش گرفتند و هر کدام به طریقی سعی در تبرئه خویش داشت تا با تشکیل کمیته حقیقت یاب ماجرای پل سوم بشار به آرامی خاموش شود.
علی محمد احمدی که در اولین روزهای حضورش در یاسوج متوجه مشکلات ترافیکی و بحرانی پل اول و دوم بشار شده بود و دستورات اکید و مکرر برای تکمیل و افتتاح پل سوم بشار را داد و با همت و تلاش او این پل ۱۶ ساله به افتتاح رسید و بار ترافیکی از پل های اول و دوم برداشته شد و این تلاش قابل تحسین بود. اما باید بگوییم که اشکالات فنی پل از قبل بوجود آمده بود وعلی محمد احمدی از وضعیت آن اطلاعی نداشت و گرنه با شناختی که از روحیه قانون گرایی و قاطعیت احمدی داریم هرگز اجازه افتتاح را قبل از برطرف کردن ایرادات نمی داد اما با تمام این وجود، ناکامی ها در پل سوم بشار به پای او نوشته شد تا تجربه ای برای او در افتتاح پروژه ها در کهگیلویه و بویراحمد باشد.
اما این بار بر اساس شنیده ها مسوولین استانی از هم اکنون شال و کلاه کرده اند تا بار دیگر قیچی به دست و با حضور وزیر بهداشت در برابر لنز دوربین خبرنگاران و روابط عمومی ها و شبکه استانی دنا حاضر شوند و روبانی را پاره کنند که مستقیما با سلامت مردم ارتباط دارد.
آنچنان که از مصاحبه رئیس بیمارستان شهید جلیل یاسوج که با صداقت تمام در برابر خبرنگار امید مردم نشست و وضعیت این بیمارستان را یک هفته قبل از افتتاح تشریح نمود برداشت می شود که این بیمارستان هنوز آماده نیست و تا رسیدن به این مرحله فاصله بسیار دارد.
بیمارستان شهید جلیل یاسوج در حالی شاهد رفت و آمد متولیان و مسوولان وتلاش شبانه روزی دست اندرکاران برای سروسامان دادن به وضعیت خود برای افتتاح است که دست به دعا برداشته است که خدا کند این افتتاح صورت نگیرد چرا که خودش خوب می داند که چنانچه بدون از رفع معضلات و مشکلات اساسی این بیمارستان مراسم افتتاح صورت گیرد هر لحظه باید عرق شرم خود را در برابر مردم بی گناهی که قربانی ضعف مدیریت و بی تدبیری شده اند با دستمال های بر جای مانده از مراسم افتتاحیه پاک نماید و سرش را از خجلت در برابر مردمانش بلند نکند.

بیمارستان جلیل بدون تصفیه خانه فاضلاب
بیمارستان جدیدالاحداث یاسوج که مهمترین وظیفه آن تامین سلامت جامعه است در حالی قرار است در روزهای آینده با حضور وزیر بهداشت مورد افتتاح و بهره برداری قرار گیرد که به گفته رئیس بیمارستان ( دکتر نوریان) بدون از تصفیه خانه به شبکه فاضلاب خانگی وصل شده که این افتضاحی برای سلامت و محیط زیست است.
هر چند که انشعابات داخلی مربوط به فاضلاب اجرایی شده و به قول دکتر خیرالله نوریان با نصب توری اشتغالگیر به شبکه فاضلاب خانگی وصل شده است اما تصفیه خانه فاضلاب ندارد و احتمالا به گفته ایشان تا شش ماه آینده نیز حل نخواهدشد و مشکلات زیست محیطی فراوانی را به دنبال خواهد داشت.

بیمارستان جلیل پارکینگ ندارد
هر چند که سالهاست که مساله پارکینگ در شهر یاسوج بر سر زبان ها افتاده است و همه مسوولان استانی بر ضرورت تامین پارکینگ در سطح شهر تاکید دارند اما بیمارستان جدیدالاحداث یاسوج نه تنها تا کنون نتوانسته است این معضل را حل نماید بلکه ترافیک درخیابانهای اطراف این بیمارستان در صورت افتتاح می تواند معضلی جدید برای شهر و مدیریت شهری و در نهایت شهروندان باشد.
پارکینگ بیمارستان جدیدالاحداث یاسوج در حال حاضر تنها ظرفیت پارک ۷۰ خودرو را دارد که این ظرفیت حتی نمی تواند جوابگوی خودروی پرسنل می باشد. این در حالی است که نه تنها وضعیت پارکینگ این بیمارستان در هاله ای از ابهام قرار دارد که موضوعی مهمتر در این میان مطرح می شود و آن هم اینکه پد بالگرد نیز برای این بیمارستان در نظر گرفته نشده است .

نداشتن فضای کافی برای انبار تجهیزات و دارو
بیمارستان جدیدالاحداث یاسوج علاوه بر نداشتن پارکینگ و پد بالگرد، حتی از داشتن انبار مناسب و کافی برای تجهیزات پزشکی نیز رنج می برد به طوری که ساخت سوله ای جدید برای ایجاد انبار پیشنهاد شده است که دکتر خیرالله نوریان این امر را منوط به واگذاری زمین دو هکتاری تامین اجتماعی در پایین دست کیلینیک تامین اجتماعی نموده که تاکنون نتیجه نداده است .

آسانسورهای بیمارستان تاییدیه استاندارد ندارند
آسانسورهای بیمارستان از دیگر موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. موضوع استاندارد آسانسورها در شهر یاسوج موضوعی است که باید به صورت جدی به آن توجه شود و مدتی است که اداره کل استاندارد نیز این موضوع را دنبال می کند . این در حالی است که آسانسورهای بیمار بر بیمارستان جدیدالاحداث یاسوج هنوز تاییدیه اداره استاندارد را نگرفته است . علاوه بر این که این آسانسورهای بیماربر هنوز تاییدیه استاندارد ندارند، آسانسورهای ارتباطی آشپرخانه جهت انتقال غذا به طبقات نیز نهایی نشده است. آخرین گفته های دکتر نوریان رئیس بیمارستان از آماده نبودن آسانسورها و نداشتن مجوز استاندارد حکایت دارد.

نداشتن مجوز برای رادیولوژی
علیرغم اینکه دستگاه رادیولوژی در بیمارستان مستقر شده است اما نصب و راه اندازی آن منوط به اخذ کد پرتونگاری و مجوز نصب از سازمان انرژی اتمی است که هنوز نهایی نشده است و به قول رییس بیمارستان قرار است در یک هفته مجوز اخذ شود که منطقی نیست. چرا که اگر رادیولوژی در بیمارستان راه اندازی نشود بیمار باید به بیمارستان شهید بهشتی جهت انجام عملیات های رادیولوژی منتقل شود که این همان تسلسل دور باطل است.

بخش دیالیز آماده نیست
بخش دیالیز بیماران که در شهرستان بویراحمد از نداشتن فضای مناسب فیزیکی رنج می برد از دیگر موضوعاتی است که در هاله ای از ابهام قرار دارد هر چند که در بیمارستان جدیدالاحداث یاسوج مکانی را برای آن در نظر گرفته اند اما به نظر می رسد که این فضا نیازمند تغییرات تاسیساتی است و هنوز به سرانجام نرسیده است و بقول دکتر نوریان باید دیوارها تخریب شوند وهنوز این کار انجام نشده است .
بیمارستانی که چارت تشکیلاتی ندارد/ سند بیمارستان در مالکیت تامین اجتماعی است
وضعیت سند مالیکت بیمارستان جدیدالاحداث یاسوج هنوز مشخص نشده و سند بیمارستان در مالکیت تامین اجتماعی است. هر چند که تامین اجتماعی مکلف به انتقال سند شده است اما به گفته دکتر خیرالله نوریان رئیس بیمارستان رایزینی های آنان با سازمان املاک و مستغلات تامین اجتماعی نتیجه نداده است . در صورت عدم انتقال سند وصدور موافقت نامه اصولی، امکان صدور و ارایه چارت تشکیلاتی به دانشگاه وجود ندارد. همین امر یعنی عدم صدور سند بیمارستان به نام دانشگاه علوم پزشکی باعث شده است تا موافقت اصولی و مجوز بهره برداری و همچنین چارت سازمانی جهت ابلاغ و شروع به کار نیرو های استخدام شده دانشگاه انجام نگرفته باشد. با این شرایط چگونه می خواهند حقوق حدود ۴۰۰ نفر پرداخت شود این در حالی است که وزارت دارایی سختگیری می کند و ملک باید سند داشته باشد و از سوی دیگر از قرار معلوم هنوز مسوول فنی نیز جهت اخذ قرار داد با سازمان های بیمه گر نیز مشخص نشده است.

حال با این شرایط آیا این بیمارستان جلیل قابلیت افتتاح دارد ؟
استاندار محترم کهگیلویه و بویراحمد که دارای تجربیات فراوانی از قانونگذاری و مدیریت دارد و خود استاد دانشگاه می باشد آیا حاضر است با این شرایط اجازه افتتاح به این بیمارستان داده شود .
قطعا انتظار مردم این است که اگر قرار است کاری صورت گیرد تمام و کمال باشد و باعث آرامش خیال و راحتی بیمار و همراه و حتی پرسنل و کادر بهداشتی و درمانی بیمارستان گردد. اگر قرار است امروز مراسم افتتاحیه شروع شود و فردا داد و فریادها بلند شود همان بهتر و اصلح تر است که چند ماهی دیگر نیز این افتتاحیه به تعویق بیفتد تا مشکلات بیمارستان حل شود و مردم با خیالی راحت شاهد مراسم افتتاحیه باشند .
اینکه چه عجله ای برای افتتاح بیمارستان ناتمام وجود دارد سوالی است که باید متولیان امر به آن پاسخ دهند.
در پایان باید گفت آقای استاندار ، چشم امید این مردم به نگاه تیر بین شماست پس نگذارید با سلامت مردم بازی شود و اجازه ندهید پروژه ای ناقص و ناتمام تحت هر عنوان و به هر هدفی افتتاح شود چرا اگر چنین کاری صورت گیرد گناهی نابخشودنی در حق این مردم است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 5 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۴
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

مجتبی شنبه , ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۶

عامو با این حرفا تا ۱۰ سال دیگر هم تکمیل نخواهد شد …بذارین چند تا بیمار بیاد …درمون بشه

خدا را شاهد بدانیم... شنبه , ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۹

بله دیگه اینم یه بدبختیه دیگه رو مشکلات موجود میشه، زمان این افتتاحیه ها همون بحث رکوردهای گینس هست که به اسم کیا ثبت بشه وگرنه از نظر بعضیها مردم بیچاره کجای کارن و رفاه حال اون منطقه درد کیه؟! الله اعلم

ناشناس شنبه , ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۲

درود بر دکتر ایلامی

کارشناس یکشنبه , ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۹:۰۶

با این شرایطی که درج نموده اید اصلا نباید مورد بهره برداری قرار گیرد تا از همه نظر تکمیل شود.