خانه / آخرین اخبار / ابهامات در فلج مغزی یک نوزاد در بیمارستان زاگرس یاسوج / سهل انگاری و کم کاری نکرده ایم / بر اساس قانون با متخلفین احتمالی برخورد می‌شود

ابهامات در فلج مغزی یک نوزاد در بیمارستان زاگرس یاسوج / سهل انگاری و کم کاری نکرده ایم / بر اساس قانون با متخلفین احتمالی برخورد می‌شود

نوزادی که پدرش ادعا می کند در تمام سونوگرافی های قبل از زایمان سالم بوده و در بیمارستان خصوصی زاگرس یاسوج به دنیا آمده دچار فلج مغزی شده است و به بیمارستان امام سجاد یاسوج منتقل گردید.

به گزارش صدای دنا، هر چند که پدر این نوزاد سهل انگاری را علت فلج مغزی نوزاد خود می داند و به نتایج سونوگرافی های قبل از زایمان همسرش و سالم بودن فرزندش استناد می کند اما پزشک زنان و زایمان معالج این مادر با رد هر گونه سهل انگاری و یا کم کاری تاکید می کند که ما تمام تجهیزات لازم را برای به دنیا آوردن یک نوزاد، عمل جراحی زایمان و زایمان طبیعی در بیمارستان زاگرس در اختیار داشتیم .

جهانبین گفت: ساعت ۶ عصر این خانم را به دلیل دردهای قبل از زایمان در بیمارستان بستری و پرونده برای او تشکیل دادیم.

سهل انگاری یا کم کاری نکردیم/ مادر نوزاد اجازه بیهوشی نداد
وی افزود: وقتی متوجه شدیم که مراحل زایمان طبیعی به طور عادی پیش نمی‌رود، با اتاق عمل هماهنگ کردیم، پزشک اطفال، پزشک بیهوشی و سایر کادر در حالت آماده باش قرار گرفتند و همه چیز برای عمل جراحی زایمان آماده شد. اما مادر نوزاد به هر دلیلی اجازه بیهوشی نداد و گفت بچه‌ام دارد به دنیا می‌آید و نمی‌خواهم مرا بیهوش کنید.
جهانبین اضافه کرد: شرایط را برای مادر نوزاد توضیح دادم و اصرار کردیم که عمل جراحی انجام بگیرد، اما مادر اجازه سزارین را به ما نداد. همه مراحل انجام کار و متولد شدن فرزند در پرونده بیمار قید شده و تمام کادر پزشکی امضاء کرده‌اند و ما هیچ گونه سهل انگاری و یا کم کاری انجام نداده‌ایم.

مشکلات را به گردن بیمارستان نیندازید
این متخصص زنان و زایمان ادامه داد: وقتی کودک به دنیا آمد، با آمبولانس که تیم سه نفره پزشکی هم همراه نوزاد بود، آن را به بیمارستان امام سجاد یاسوج انتقال دادیم و زمان زیادی را برای این بیمار گذاشتیم.
وی تاکید کرد: نیم ساعت قبل از بردن این بیمار به اتاق عمل تمام کادر اتاق عمل حاضر بودند و نباید وقتی اتفاقی می‌افتد، تمام مشکلات را به گردن بیمارستان انداخت و آن را زیر سووال برد.
جهانبین با بیان اینکه برای ما نجات جان مادر اولویت دارد، اظهار داشت: بیمارستان تمام تجهیزات لازم را برای یک زایمان و یا عمل جراحی زایمان در اختیار دارد.

کمیته بررسی تشکیل می شود/ با متخلفین احتمالی برخورد می شود

معاون درمان علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با اشاره به اتفاقی که برای نوزاد تازه متولد شده در بیمارستان خصوصی زاگرس یاسوج افتاد، گفت: کمیته‌ی بررسی علت فلج مغزی نوزاد تازه متولد شده تشکیل می‌شود و قاعدتاً بر اساس قانون با متخلفین احتمالی برخورد می‌شود.

وی در مورد مجوزهای لازم و پروانه بهره برداری بیمارستان خصوصی زاگرس گفت: این بیمارستان پروانه بهره برداری دارد و مجوزهای لازم را هم گرفته، اما باید بیشتر این موضوع را پیگیری و بررسی کنم.

حال اتفاقی که در بیمارستان خصوصی زاگرس روی داده است قطعا نه اولین و نه آخرین اتفاق خواهد بود اما جا دارد که مسوولین و متولیان امر بهداشت و درمان استان هر چه سریعتر این موضوع را مورد بررسی دقیق و علمی قرار دهند و پاسخی قانع کننده برای افکارعمومی داشته باشند و با متخلفین احتمالی برخورد قانونی نمایند.

منبع کبنا

حتما ببینید

چگونه فشار خون ما بالا می رود/نکاتی که باید رعایت کنیم

فشار خون بالا، به عنوان تهدید کننده سلامت افراد، متاسفانه بدون علامت ظاهر می شود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.