خانه / آخرین اخبار / جدی‌تر شدن حذف شرکت های پیمانکاری / شرکت های پیمانکاری تامین نیرو و عقد قرار داد مستقیم با دستگاههای اجرایی حذف می شود

جدی‌تر شدن حذف شرکت های پیمانکاری / شرکت های پیمانکاری تامین نیرو و عقد قرار داد مستقیم با دستگاههای اجرایی حذف می شود

در حالی که بیکاری یکی از مهمترین مشکلات کشور در سالهای اخیر بوده و همین امر می طلبید که برای به کارگیری نیرو  در دستگاههای اجرایی نهایت دقت در رعایت عدالت صورت گیرد اما متاسفانه شاهد بودیم که در برخی موارد این مهم رعایت نشده و بسیاری از نیروها از طریق  شرکت های پیمانکاری  و با شیوه های خاص در ادارات و دستگاههای اجرایی به کار گرفته شدند و باعث نگرانی مردم و تبعیض در جامعه گردید.
به گزارش صدای دنا ؛ این امر از آنجا ناشی شد که بخشی ازخدمات  دستگاههای اجرایی به شرکت های پیمانکاری واگذار گردید و در این میان بود که شائبه دور زدن عدالت در بکارگیری نیرو بوجود آمد و در برخی موارد از آن به عنوان استخدام های فله ای و یا طایفه ای نیز یاد شده است . اما خبرهای تایید نشده و ضد و نقیض حاکی از آن دارد که کمیسیون اجتماعی مجلس در جلسات اخیر خود ، به حذف شرکت های پیمانکاری تامین نیرو و عقد قرارداد مستقیم دستگاههای اجرایی با نیروهای شرکتی رای مثبت داد.
بعد از تصویب این قانون در کمیسیون، این مساله در صحن علنی مجلس مطرح و به رای گذاشته خواهد شد که در صورت رای مثبت نمایندگان مجلس، این قانون تصویب و به شورای نگهبان ارسال میگردد.
بدیهی است درصورت طی مراحل فوق و تأیید نهایی شورای نگهبان، شرکتهای واسطه ای تأمین نیروی انسانی حذف و دستگاههای اجرائی مکلف به انعقاد قرارداد مستقیم با کارکنان شرکتی خواهند شد. البته این خبر تاکنون از سوی مراجع رسمی تایید نشده است.

حتما ببینید

کمتر از دو هفته تا بزرگترین رویداد گردشگری یاسوج / همه منفعل

کمتر از دو هفته دیگر یکی از بزرگترین رویدادهای گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد با …

۴ نظر

  1. سلام فکری هم برای نیروهای شرکتی بانکهای دولتی بکنید باتشکر

  2. کی میشه انشالله..لطفا هرچه سریع ترررررررررر

  3. باسلام .چرا کار برروی دکل حفاری سختی کار شامل آن نمی شود .مگرکاری سخت تراز کار حفاری نفت هم وجود دارد لطفا پیگیری کنید باتشکر

  4. مرتضی دانشگاه فردوسی

    سلام کاش زوتر این کار عملی بشه تا ازدست این شرکتها که مثل کنه خون کارگر رامیمکن راحت شیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.