کد خبر : 2161
تاریخ انتشار : شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴

جمعه به یاد ماندنی سلامت و بهداشت در استان/ آقای دکتر دست مریزاد

جمعه به یاد ماندنی سلامت و بهداشت در استان/ آقای دکتر دست مریزاد

روز گذشته و با حضو وزیر بهداشت و درمان کشور چهار پروژه سلامت در استان کهگیلویه و بویراحمد به بهره برداری رسید تا برگی دیگر از افتخارات دانشگاه علوم پزشکی استان ورق بخورد و در میان تقدیر و تشکر وزیر بهداشت و نمایندگان استان از دانشگاه علوم پزشکی ، جمعه به یاد ماندنی در حوزه

روز گذشته و با حضو وزیر بهداشت و درمان کشور چهار پروژه سلامت در استان کهگیلویه و بویراحمد به بهره برداری رسید تا برگی دیگر از افتخارات دانشگاه علوم پزشکی استان ورق بخورد و در میان تقدیر و تشکر وزیر بهداشت و نمایندگان استان از دانشگاه علوم پزشکی ، جمعه به یاد ماندنی در حوزه سلامت استان رقم بخورد و به یادگار بماند.
به گزارش صدای دنا با حضور وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی چهار پروژه بهداشتی درمانی آموزشی در استان کهگیلویه و بویراحمد به بهره برداری رسید تا  زحمات شبانه روزی روسای دانشگاه علوم پزشکی استان به ویژه در سالهای اخیر به ثمر بنشیند و بخشی از نیازهای بهداشتی درمانی استان تامین شود.

بیمارستان شهید جلیل یاسوج اولین ایستگاه اقای وزیر
بیمارستان ۲۹۴ تختخوابی بزرگ یاسوج بعد از یک دهه تلاش و فعالیت روسای دانشگاه علوم پزشکی و مسوولین استانی و کشوری روز گذشته با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاون وزیر راه و شهرسازی، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با زیربنای تقریبا ۲۵ هزار متر مربع افتتاح و به بهره برداری رسید. این بیمارستان در ۸ طبقه و دارای ۳۲ بخش تخصصی و فوق تخصصی است که با اعتباری بالغ بر ۱۷۰ میلیارد تومان احداث و با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح و راه اندازی شد.

نشست اداری و تقدیر و تشکر از علوم پزشکی استان
وزیر بهداشت پس از افتتاح بیمارستان شهید جلیل به نشست اداری استان که در سالن دولت برگزار شد رفت تا ضمن بیان گزارشی از وضعیت خدمات نظام در علوم پزشکی به تقدیر و تشکر از دانشگاه علوم پزشکی استان بپردازد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد ضمن تشکر از دکتر اورنگ ایلامی، از دانشگاه علوم پزشکی استان در جهت ارتقا سطح سلامت تقدیر کرد. سید حسن قاضی زاده هاشمی در این نشست با اشاره به اینکه طی ۴۰ سال گذشته در حوزه های مختلف از جمله بهداشت و درمان کارهای بزرگی در کهگیلویه و بویراحمد صورت گرفته است، گفت: امروز به برکت نظام در بخش های مختلف حرفهای زیادی برای گفتن داریم. وی با تأکید بر اینکه دولت برای رفع محرومیت ها از هیچ تلاشی فروگذاری نمی کند، اظهار داشت: با توجه به محرومیت های موجود در کشور نباید با طرح وعده های غیر ممکن برای مردم مطالبه ایجاد کرد، زیرا مردم از نه گفتن منطقی مسئولان، بیش از وعده های بی اساس موافق هستند. وی اضافه کرد: کهگیلویه و بویراحمد با افتتاح ۲ بیمارستان ۲۹۴ تختخوابی یاسوج و ۳۲ تختخوابی باشت به متوسط تعداد تخت های درمانی کشور نزدیک شده است، به گونه ای که ۲۵۰ تخت درمانی کمتر دارد که امیدواریم با افتتاح بیمارستان خصوصی زاگرس این مهم تحقق یابد. دکتر قاضی‌زاده هاشمی با عنوان این مطلب که افتتاح بیمارستان یاسوج و برخی مناطق دیگر کشور از خواسته های قلبی ما است، تصریح کرد: اعضای مجمع نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد برای به سرانجام رسیدن پروژه های حوزه بهداشت و درمان به جد پیگیر هستند.

۵۵ پروژه بهداشتی و درمانی در کهگیلویه و بویراحمد افتتاح و راه اندازی می شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نیز در نشست شورای اداری استان گفت: ۵۵ روژه بهداشتی و درمانی از جمله دانشکده پرستاری، مامایی، دندانپزشکی و بیمارستان بهمئی با پیشرفت فیزیکی ۷۰ تا ۹۰ درصد در این استان در دست اجرا است.
اورنگ ایلامی اظهار داشت: با افتتاح این پروژه‌ها شاهد تحولی عظیم در حوزه بهداشت و درمان استان خواهیم بود.
وی از استقرار ۱۳ واحد فناور و ۸ شرکت دانش بنیان در یاسوج خبر داد و ابراز داشت: تاکنون ۳۵ اختراع داشته ایم و ۲ محصول نیز به تولید صنعتی رسیده است.
وی یادآور شد: با برخی از دانشگاه‌های معتبر کشورهای مختلف از جمله روسیه، برزیل و آرژانتین تفاهم نامه ای برای تبادل استاد و دانشجو منعقد کرده‌ایم.
دکتر ایلامی با تاکید بر اینکه عدالت در درمان به عنوان یک اولویت در دستور کار است، خاطر نشان کرد: کاروان سلامت امید با هدف درمان مردم مناطق کمتر برخوردار و محروم استان راه اندازی شده است.

۷۰ درصد بیمارستان جلیل در سالهای اخیر تکمیل شد

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد با حضور وزیر بهداشت با بیان اینکه بیمارستان ۲۹۴ تختخوابی یاسوج از مهم‌ترین پروژه‌هایی است که تاکنون در این استان اجرا شده است، افزود: اگرچه این پروژه ۱۱ سال طول کشید اما از سال ۸۶ تا ۹۲ کمتر از ۳۰درصد پیشرفت فیزیکی داشت و در سال‌های اخیر عملیات اجرایی ۷۰ درصد باقیمانده انجام و تکمیل شد.
غلام‌محمد زارعی اظهارکرد: با افتتاح این بیمارستان حدود ۳۰۰میلیارد تومان پروژه درمانی و آموزشی به بهره‌برداری رسیده که ۱۰۰ میلیارد تومان آن مربوط به تجهیزات بوده است .
وی خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین پلی‌کلینیک استان در یاسوج و مرکز ناباروری این شهر هم آماده افتتاح هستند و در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به بهره‌برداری می‌رسند .
زارعی تصریح کرد: برای آینده شهر یاسوج هم در حال پیگیری برای احداث یک بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی هستیم که امیدواریم شرایط سختی که برای احداث پروژه بیمارستان ۲۹۴ تختخوابی داشتیم در مورد این پروژه نداشته باشیم .

بیمارستان ۳۲ تخت خوابی باشت افتتاح شد
پس از نشست شورای اداری یاسوج ، وزیر بهداشت و درمان به همراه استاندار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان به باشت رفتند تا بیمارستان ۳۲ تخت خوابی باشت را افتتاح نمایند. این بیمارستان در زمینی به مساحت ۵ هزار متر و زیربنای ۳ هزار و ۷۰۰ متر مربع بنا و با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان در کمتر از سه سال افتتاح و به بهره برداری رسید.
وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی کشور در آئین افتتاح بیمارستان ۳۲ تختخوابی باشت با تاکید بر اینکه ۵۰ درصد تخت های بیمارستانی کهگیلویه و بویراحمد در دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسیده است، عنوان کرد: بیمارستان ۳۲ تختخوابی باشت با تلاش مسئولان استانی و نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در کمترین زمان ممکن به بهره برداری رسید.
سید حسن قاضی زاده هاشمی بیان کرد: برای شهرستان های مشابه باشت با این جمعیت باید مراکز بهداشتی و درمانی با ۱۰ تخت احداث شود.

بیمارستان باشت به تجهیزات تخصصی و مدرن روز مجهز است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در آئین افتتاحیه بیمارستان ۳۲ تختخوابی باشت با بیان اینکه این بیمارستان در کمتر از ۳ سال احداث و مورد بهره برداری قرار گرفت گفت: این بیمارستان دارای بخش داخلی، اطفال، کودکان زنان و نوزادان است.
وی افزود: این مرکز درمانی همچنین دارای بخش تالاسمی، دیالیز و اتاق ویژه زایمان و همچنین دو اتاق عمل ، کلینیک تخصصی و اتفاقات ۹ تخته است.
ایلامی در ادامه تعداد پزشکان متخصص تمام وقت این بیمارستان را ۳ پزشک عنوان کرد و از فعالیت ۵ پزشک نیمه وقت در بیمارستان ۳۲ تختخوابی باشت خبر داد .
وی خاطرنشان کرد: این بیمارستان به تجهیزات تخصصی و دستگاه های مدرن روز مجهز است که امیدوارم رضایت مردم را در پی داشته باشد.

تخت های بیمارستانی گچساران و باشت بالاتر از سرانه کشوری
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با تقدیر و تشکر از دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: تعداد تخت های بیمارستانی دو شهرستان گچساران و باشت نسبت به ۶ سال پیش حدودا سه برابر شده است که بالاتر از سرانه کشوری است.
غلامرضا تاجگردون در ادامه گفت: با توجه به اینکه یک شهرستان همجوار باشت در استان فارس بیمارستان ندارد از متولیان درخواست می شود برای پاسخگویی به نیاز بیماران این شهرستان ها پیش بینی های لازم انجام شود.
نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت:تعداد تخت های بیمارستانی شهرستان های گچساران و باشت تا پایان سال ۱۳۹۸ به ۴۶۰ تخت می رسد.
نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در ابتدای دولت یازدهم ۱۴۰ تخت بیمارستانی فرسوده در گچساران وجود داشت افزود: تعداد تخت های بیمارستانی این ۲ شهرستان نسبت به ۶ سال پیش حدود سه برابر شده که بالاتر از سرانه کشوری است.

تقدیر استاندار از دانشگاه علوم پزشکی استان
استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آئین با تقدیر از خدمات حوزه بهداشت و درمان این استان در سال های اخیر گفت: تلاش مجموعه وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی قابل تقدیر است.
دکتر علی محمد احمدی تصریح کرد: اجرای طرح بزرگ و انقلابی تحول سلامت به دلیل خدمات رسانی به مردم به ویژه در مناطق محروم و کمتر برخوردار مایه مباهات انقلاب اسلامی است.

افتتاح بزرگترین مرکز اورژانس استان در دهدشت
در ادامه حضور وزیر بهداشت و درمان در استان ، به شهرستان کهگیلویه سفر کرد تا ، بزرگترین مرکز اورژانس استان در دهدشت که روند ساخت آن از سال ۹۴ آغاز شده بود را در یک طبقه و ۷۰ تخت با زیربنای ۲ هزار و ۲۰۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر ده میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری برساند.
دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی در مراسم افتتاحیه اورژانس بزرگ دهدشت با اشاره به اقدامات انجام شده در کهگیلویه و بویراحمد، افزود: امروز در شهرستان های مختلف استان زیرساخت های خوبی افتتاح شد.

تسریع در اجرای ساخت بیمارستانهای لنده، چرام و بهمئی
وی با بیان اینکه تعداد تخت‌های بیمارستانی در شهرستان‌های چهارگانه کهگیلویه (دهدشت، چرام، لنده و بهمئی) متناسب با جمعیت نیست، اظهار داشت: در این خصوص برای تسریع در اجرای ساخت بیمارستان‌های شهرستان‌های لنده، چرام و بهمئی از توابع شهرستان کهگیلویه بزرگ اقدام خواهیم کرد.
وی افزود: حدود نیمی از مردم استان در این شهرستان زندگی می‌کنند که نیاز است به طور ویژه در حوزه بهداشت و درمان زیرساخت‌های این شهرستان و توابع آن دیده شوند.
دکتر قاضی‌زاده هاشمی یکی دیگر از ضروریات این چهار شهرستان را به دلیل وجود روستاها و مناطق صعب‌العبور، راه اندازی پایگاه اورژانس هوایی دانست و گفت: برای احداث پایگاه اورژانس هوایی در این چهار شهرستان کهگیلویه بزرگ تلاش می‌کنیم.
وی با بیان اینکه شرایط کشور متفاوت با گذشته است، یادآور شد: مسئولان در قوای مختلف باید این شرایط را بیشتر درک کنند و نباید هر کسی شهر و دیار خود را به صورت جزیره‌ای ببیند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان خاطر نشان کرد: شرایط به گونه ای است که باید باور داشته باشیم اکنون با بزرگترین قدرت‌های بین‌المللی در جنگ اقتصادی هستیم و مسؤولان باید از یک طرف شرایط را درک کنند.

افتتاح ۴ پروژه در استان یادگار وزیر بهداشت
نماینده شهرستان های ۴ گانه کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی گفت: افتتاح ۴ پروژه بزرگ در حوزه درمان کهگیلویه و بویراحمد با اعتباری بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان به یادگار از وزیر بهداشت می ماند.
عدل هاشمی پور در آئین افتتاح اورژانس بزرگ دهدشت ضمن تقدیر از خدمات وزارت بهداشت و درمان عنوان کرد: اقدامات ارزشمندی در حوزه بهداشت و درمان شهرستان های ۴ گانه انجام شده به گونه ای که شاهد هزینه بیش از ۳۰ میلیارد تومانی در یک سال اخیر در حوزه تجهیزات و احداث هستیم.
وی بیان کرد: مردم شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده از بیمارستان ۱۳۷ تختخوابی دهدشت استفاده می کنند که انتظار می رود احداث بیمارستان های در دستور کار، تعیین تکلیف شوند.
وی افزود: بیمارستان چرام همزمان با باشت کلنگ زنی شد ولی هنوز دیوار پروژه چرام احداث نشده در حالی که بیمارستان باشت به بهره برداری رسیده است.
هاشمی پور با بیان اینکه برای نوسازی منازل پزشکان متخصص دهدشت با عمر ۳۰ ساله باید تدبیری اندیشیده شود، خاطرنشان کرد: مجتمع آموزشی علوم پزشکی دهدشت تصویب و انتظار می رود برای راه اندازی تدبیر شود.
وی در پایان اذعان کرد: با توجه به کوهستانی و سخت گذر بودن و همچنین پراکندگی شهرستان های ۴ گانه( کهگیلویه، بهمئی، لنده و چرام) ایجاد و راه اندازی اورژانس هوایی ضروری است.

افتتاح مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری گچساران با حضور وزیر بهداشت
در این سفر هنچنین مرکز درمان ناباروری بیمارستان بی بی حکیمه خاتون(س) گچساران با حضور وزیر بهداشت، معاون وزیر راه و شهرسازی، استاندار، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افتتاح و به بهره برداری رسید.
مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری بیمارستان بی بی حکیمه خاتون(س) گچساران با زیربنای ۳۰۰ متر مربع بنا نهاده و برای خرید تجهیزات آن ۴ میلیارد تومان و بهسازی آن ۳۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.
این مرکز دارای بخش های اتاق عمل، آزمایشگاه، جنین‌شناسی، اتاق انتقال جنین، آندرولوژی، اتاق IUI (باروری)و اتاق PGD(تعیین جنسیت) است.

جمعه به یاد ماندنی
و اینچین بود که جمعه به یاد ماندنی سلامت و بهداشت در استان کهیگلویه و بویراحمد با حضور وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی استان به پایان رسید هر چند که برخی از خواسته های منطقی مردم از جمله تعیین تکلیف بیمارستان سی سخت، بیمارستان چرام و پیشنهاد بیمارستانی جدید برای دهدشت باید مد نظر متولیان بهداشت و درمان در استان و کشور قرار گیرد اما باید دست مریزاد و خسته نباشیدی به رییس دانشگاه علوم پزشکی استان تقدیم کنیم .

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 7 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۷
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ناشناس شنبه , ۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۰

دست مریزاد به دکتر اورنگ ایلامی، رییس و مدیر شایسته و دلسوز استان

محمد شنبه , ۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰

با سلام و خسته نباشید
ای کاش مسولین استانی بعد تهیه کلیه تجهیزات اقدام به راه اندازی پروژها میکردند
ضمن یادآوری دوستان اگه خاطرتان باشد اورژانس دهدشت در سال ۹۲ در دوران معاونت آقای دکتر ایلامی افتتاح شد که متاسفانه بعلت عدم توجه به مساءل کارشناسی بعد از ۵ سال مجدد اقدام به تخریب همان ساختمان شد

اهل رسانه یکشنبه , ۹ دی ۱۳۹۷ - ۷:۳۷

صدای دنا چه شد تا چند روز پیش که درج می کردی بیمارستان خیلی نواقصات دارد و نباید افتتاح و مورد بهره برداری قرار گیرد به یکباره چه شد که بیاد ماندنی شد ای کاش رسانه ها صداقت و شجاعت بیان واقعیتها را داشته باشند . چرا در برابر تخلفات گسترده علوم پزشکی سایتها و رسانه ها سکوت کردند.

omidkb یکشنبه , ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹

با سپاس از اظهار نظر شما؛
صدای دنا با هیچ کس عقد اخوت نبسته و نخواهد بست و همچنان بر این باوریم که بیمارستان شهید جلیل یاسوج با کمبودات و نواقصی که داشت افتتاح شد ( معضل پارکینگ ، عدم وجود تصفیه خانه فاضلاب و …) و همچنان بر گفته خویش مبنی بر رفع ایرادات قبل از افتتاح پافشاری کردیم اما باید قبول کنیم که رسانه ها صرفا وظیفه اطلاع رسانی دارند و این کاری بود که صدای دنا به صورت مستند در چندین گزارش انجام داد و منتشر نمود و علیرغم تمام فشارها و نامهربانی هایی که صورت گرفت نیز حاضر نشد مطالب و مصاحبه ها خود را از خروجی سایت حذف کند. اما باید قبول کنیم که تصمیم همه مسوولان بر افتتاح این بیمارستان بود و انجام گرفت و کاری از دست رسانه ها بر نمی آمد . لذا در صداقت صدای دنا شک نکنید . اما رسالت حرفه ای خبرنگاری ایجاب می کند تا فعالیت ها و نقاط قوت و ضعف را در کنار هم ببینم و نمی توانیم همه را به یک چشم منفی و یا مثبت نگاه کنیم چرا که بر این باوریم که عملکرد افراد خاکستری است و در کنار نقاط قوت ، نقاط ضعفی نیز وجود دارد که باید در افزایش نقاط قوت و کاهش نقاط ضعف تلاش کنیم .

ناشناس دوشنبه , ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱:۰۵

صدای دنای عزیز، بنظر من شما نسبت به بقیه رسانه ها صادق ترهستید، اگه ممکنه در مورد تکلیف آزمون نیروهای شرکتی دانشگاه علوم پزشکی هم گزارشی تهیه بفرمایید. بزرگان فرمودند نیمه دوم دی، اگه ممکنه صحت این قول رو شما برای ما به اثبات برسونید، عاجزانه خواهش داریم….

حسینی سه شنبه , ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۷:۵۶

عجب جمعه بیاد ماندنی که وزیر بیچاره با دیدن اوضاع بر آشفته بهداشت و درمان استان ما از وزارتخانه هم متنفر شد و داخل استان ما استعفا داد این خود نشان اوج بهم ریختگی علوم پزشکی یاسوج بود البته متوجه شد که در شهرستانها هم اوضاع خیلی خراب است و هیچی سر جای خودش نیست .

قیمت گذار سه شنبه , ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۵:۲۸

بهترین سایتی هستین که دیدم