خانه / آخرین اخبار / کهگیلویه و بویراحمد استان غیر استاندارد ها / ۹۲ درصد آسانسورهای ادارات، ۹۶ درصد CNG ها و ۱۰۰ درصد LPG های استان غیر استاندارد هستند

کهگیلویه و بویراحمد استان غیر استاندارد ها / ۹۲ درصد آسانسورهای ادارات، ۹۶ درصد CNG ها و ۱۰۰ درصد LPG های استان غیر استاندارد هستند

استاندارد موضوعی مهم در توسعه است که این بار در استان کمتر مورد توجه قرار گرفته  تا جایی که در ادامه محرومیت های کهگیلویه و بویراحمد این بار عنوان استان غیر استاندارد برای این استان انتخاب کرده ایم تا برگی دیگر از محرومیت های اجباری در این استان خودی نشان دهد و به عمق محرومیت و عقب ماندگی استان بیشتر پی ببریم .
به گزارش صدای دنا آنچنان که از سخنان مدیر کل استاندارد کهگیلویه و بویراحمد در نشست کارگروه استاندارد بر می آید آن گونه که باید و شاید موضوع و مفهوم استاندارد در این استان نهادینه نشده است.

شهرداری ها اقدامی نکردند

بهمن رحمتی در گزارشی که در این زمینه ارایه نموده است به نمونه هایی از این موضوع اشاره می کند و ضمن تاکید بر لزوم استاندارد سازی وسایل بازی در پارک ها می گوید : به شهرداری‌ها اعلام کردیم و‌ زمانی را برای رفع مشکلات وسائل بازی مشخص کردیم اما اقدامی صورت نگرفت .

اعلام جرم علیه شهرداری های سه شهرستان
مدیر کل استاندارد کهگیلویه و بویراحمد که در گفته هایش می خواهد خود و سازمانش را از عواقب عدم وجود استاندارد در پارک ها و وسایل بازی تبرئه کند از اعلام جرم اداره‌کل استاندارد علیه شهرداران یاسوج، دهدشت و‌ گچساران و صدور حکم برای شخصیت حقوقی شهرداری یاسوج خبر می دهد.

۹۲ درصد اسانسورهای ادارات  غیر استاندارد هستند
بهمن رحمتی در ادامه به وضعیت آسانسورهای ادارات اشاره می کند و می گوید از مجموع ۸۴ آسانسور در ادارات استان تنها ۷ دستگاه استاندارد هستند که این آسانسورهای استاندارد متعلق به کمیته امداد استان و‌شهرستان بویراحمد، اداره‌کل بنیاد شهید، اتاق بازرگانی، تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و دو آسانسور متعلق به بیمارستان امام سجاد هستند. اما مدیر کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد از ارایه گزارش در زمینه برخورد با این ادارات خودداری و سکوت پیشه می کند تا غیر استاندارد بودن حدود ۹۲ درصد آسانسورهای ادارات همچنان بدون از استاندارد به کار خود ادامه دهند.

۸۶ درصد CNGها غیر استاندارد هستند / ۱۰۰ درصد LPG ها غیر استاندارد هستند
مدیر کل استاندارد استان از پارک بازی ها و آسانسورها رد می شود و به سراغ موضوعی می رود که بیش از دو مورد دیگر احتمال خطر آفرینی دارد و به جایگاههای CNG ها در استان اشاره می کند و می گوید: تعداد جایگاه‌های CNG کهگیلویه و بویراحمد ۲۸ مورد است که ۴ مورد تائیدیه استاندارد دارد، ۱۲ جایگاه فاقد تائیدیه هستند و ۷ مورد هم عدم همکاری ثبت شده و ۴ مورد گواهی هم در حال دریافت گواهی استاندارد هستند. بر اساس گفته های بهمن رحمتی در حال حاضر تنها ۱۴ درصد از جایگاههای CNG در استان تائیدیه استاندارد دارند و بدتر از این گفته آقای مدیر کل استاندارد است که ۱۰۰ درصد دستگاههای LPG در استان را فاقد استاندارد می داند و این خطری است که هر لحظه احتمال دارد اتفاقی ناگوار در این استان رقم بخورد.
حال با این وضعیت چه کسی باید پاسخگوی این شرایط باشد و در صورت بروز اتفاقی ناگوار در این زمینه چه کس یا کسانی باید در برابر افکار عمومی و قانون پاسخگو باشند.

حتما ببینید

تکذیب شهردار و قربانی شدن رسانه ها / یا فایل صوتی را منتشر کنید یا عذرخواهی نمایید/ آقای استاندار یک بار هم قانون مطبوعات را بخوانید

درج خبر واکنش شهردار یاسوج به سخنان استاندار و تکذیب آن باعث شد تا رسانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.