خانه / آخرین اخبار / شانس اصلی رقابت با تاجگردون انتخابات را از دست داد/ پیروزی تاجگردون بر رقیب گچسارانی و بویراحمدی

شانس اصلی رقابت با تاجگردون انتخابات را از دست داد/ پیروزی تاجگردون بر رقیب گچسارانی و بویراحمدی

نماینده فعلی گچساران و باشت شاید یکی از خوش شانس ترین نماینده های ادوار کهگیلویه و بویراحمد باشد شاید هم خوش شانسی او در  رفتار سیاسی به گونه ای است که در قواعد بازی سیاسی همه چیز را به نفع او تمام می کند اما علت این خوش اقبالی هرچه که باشد تاجگردون دوباره در گچساران و باشت و شاید هم در کل استان بی رقیب شده است.

به گزارش صدای دنا، اردلان زینل زاده جدی ترین و خطرناک ترین گزینه برای انتخابات ۹۸ برای رقابت با غلامرضا تاجگردون بود. زینل زاده به علت سبقه کاری و صبغه خانوادگی شانس خوبی داشت تا در مقابل تاجگردون پیروز از میدان بیرون بیاید اما حکم قضایی زینل زاده نه فقط یک ابزار شوکه شدن جامعه که ساختار انتخابات در گچساران و باشت را نیز به هم زد.

هدف، دفاع از زینل زاده نیست که این اقدام قضایی برای برخورد با متخلفین اداری در استان دست مریزاد هم دارد هدف تحلیل فضای پیش رو برای غلامرضا تاجگردون است کسی که دو تن از مهره های اصلیش در ساختار اداری استان حکم شلاق گرفته اند اما مهره چینی نماینده گچساران و باشت به گونه ای است که حتی علی محمد احمدی استاندار به اصطلاح اقتدارگرای کهگیلویه و بویراحمد درباره مدیران شلاقی اش حرفی نمی زند.

از طرف دیگر یکی از گزینه های دیگر و اصلی تاجگردون یعنی علی حسن نوروزی رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد در مظان اتهام قرار گرفت هرچند که بعدا توانست از دادگاه تبرئه بگیرد اما با این اوصاف تاجگردون حمایتش را نه از مدیران متخلف و نه از مدیران در معرض اتهام قرار گرفته رفع نکرده است او حتی در واکنشی عجیب پس از اعلام احکام قضایی، این مدیران را پاک دست خواند. البته به کار بردن این اصطلاح برای زینل زاده و معاونانش از سوی تاجگردون قابل پیش بینی بود چون او از حذف رقیبش آنقدر خوشحال می شد که در یک پست اینستاگرامی از وی حمایت کند.

تاجگردون در عرصه سیاست بازیگر قهاری است، او بیماری اش را بهانه کرد تا در مسائلی چون FATF و استیضاح و انتصاب وزرا در چند مدت پیش دخالت و اظهار نظری نداشته باشد و بعد از آن در گچساران شویی تبلیغاتی به راه انداخت و به نوعی اعتبار و آبروی خود را نزد مردم حوزه انتخابیه اش، یکسال پیش از انتخابات بازآفرینی کرد که در مسائل اخیر استان نیز جز در اعلام حکم شلاق دو تن از کلیدی ترین مدیرانش در بقیه موارد بخت هم با او یار بوده است.

آن طرف سکه خوش شانسی تاجگردون پیروزی او بر رقیب بویراحمدی اش هم هست علت اختلاف تاجگردون با غلام محمد زارعی نماینده بویراحمد و دنا علی رغم جدا بودن دو حوزه انتخابیه از یکدیگر خیلی واضح نیست برخی معتقدند که ریشه در یکه تازی تاجگردون در انتصاب مدیران استانی دارد و برخی دیگر اعتقاد دارند که تاجگردون همیشه گوشه چشمی به استانی شدن انتخابات داشته است اما علت هرچه که باشد اختلال در روند اجرایی پتروشیمی بویراحمد خوش شانسی دیگر تاجگردون بود تا تنها پتروشیمی فعال در دست ساخت استان کهگیلویه و بویراحمد فعلا همان پتروشیمی گچساران باشد.

تاجگردون حالا نه فقط در گچساران و باشت که در کل استان پیروز بازی سیاست است، او اصلی ترین گزینه هایش را علی رغم تخلفات محرز و محکوم به شلاق در راس مدیریت ها نگاه می دارد و البته کلیدی ترین مدیریت های استان را نیز در دست دارد. فعال ترین پروژه های استان در گچساران و باشت هستند، طرح های بزرگ کشاورزی، آبرسانی، بافت فرسوده، جاده سازی، نفت و پتروشیمی و… در شهرستان گچساران اجرا می شود و آنچه که برای دیگر شهرستان ها می ماند یک جدال با حسن نوروزی بر سر نحوه توزیع اعتبارات توسط دو نماینده دیگر است و بس.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز که از همان ابتدا سر جدال با نمایندگان را نداشته است و محمد کاظم نظری را علی رغم بیماری حاد در معاونت سیاسی خودش نگاه داشته، در مساله مدیران شلاقی نیز به گونه ای عمل کرده است که اصلا انگار نه انگار از حکم شلاق معاون اقتصادی اش خبر داشته باشد. این سبک برخورد استاندار نیز امیدها را برای پیشگیری از یکه تازی تاجگردون در عرصه اقتصادی و سیاسی استان از میان برده است.

حالا اما یک تاجگردون مانده است که اگر انتخابات استانی شود، شانس پیروزی دارد و اگر نشود هم در گچساران و باشت بدون رقیب جدی وارد مجلس خواهد شد و نماینده بویراحمد و دنا و استاندار کهگیلویه و بویراحمد تنها تماشاگران اوج گیری های تاجگردون هستند مگر اینکه جعفر گوهرگانی و الیاس تاج الدینی، از عرصه مدیریتی حذف شوند و بین زارعی و احمدی یک وفاق بی سابقه شکل بگیرد که در بویراحمد نیز ساختار عمران و اقتصاد تکان جدی بخورد که البته این پیش بینی بعید است چون هم تاجگردون نخواهد گذاشت این همه خوش شانسی بر باد برود و هم دیگر کسی امیدی به نماینده بویراحمد و استاندار ندارد که حرکتی را آغاز کنند.

پیمان فرامرزی- امید مردم

حتما ببینید

تکذیب شهردار و قربانی شدن رسانه ها / یا فایل صوتی را منتشر کنید یا عذرخواهی نمایید/ آقای استاندار یک بار هم قانون مطبوعات را بخوانید

درج خبر واکنش شهردار یاسوج به سخنان استاندار و تکذیب آن باعث شد تا رسانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.