خانه / آخرین اخبار / حنایی که دیگر رنگ ندارد / دستور فوری رئیس جمهور هم به داد زیلایی نرسید/ مدیرانی که نمی توانند شق القمر بکنند

حنایی که دیگر رنگ ندارد / دستور فوری رئیس جمهور هم به داد زیلایی نرسید/ مدیرانی که نمی توانند شق القمر بکنند

۲۵ دی ماه ۱۳۹۶ بود که علی محمد احمدی به همراه مدیرانش با ماشین های پلاک قرمز شاسی بلند، یاسوج را به مقصد زیلایی محرومترین نقطه در استان کهگیلویه و بویراحمد ترک کردند. زیلایی های محروم که که هنوز گرد و خاک کاروان های قبلی شاسی بلند ها را از تن خود نزدوده بودند این بار نیزدر کمال ناامیدی به امید فردایی بهتر به استقبال آمدند تا در میان صدای کل زنان و لرکه مردانش، مهمانوازی خود را در کمال محرومیت بیش از گذشته فریاد بزنند.
به گزارش صدای دنا، دختران زیلایی که تصاویرپیری زودهنگامشان در سایه محرومیت در فضای مجازی منتشر شده بود باعث گردید تا دفتر مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری را به واکنش واداشته و دستوری صریح برای پیگیری موضوع صادر نماید و استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه تعدادی از مدیران با سفر به تهران در نشستی که به همین منظور در دفتر مناطق محروم تشکیل شده بود شرکت کنند و بعد از بازگشت از تهران ، خود و مدیرانش را برای راه اندازی کاروانی برای سفر به زیلایی آماده کند و آن چنان که از رسانه ها منتشر گردید احمدی بهانه سفر خود و مدیرانش به زیلایی را انتشار همین تصاویر از دختران نجیب زیلایی و بازتاب آن در سطح استان و کشور اعلام کرد.
رژه ماشین های شاسی بلند و کت و شلوارهای اتوکشیده به همراه کفش های واکس زده میهمانان، درد مردم زیلایی را تازه تر کرد و با انگشت به دهان ماندن از این همه شوکت و گردخاک بلند شده از چرخ ماشین ها، نگاهشان به همت کسانی بود که آمده بودند تا محرومیت ها را از نزدیک لمس کنند شاید تکانی به خود بدهند و از شرم این همه محرومیت، برای زیلایی کاری بکنند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد که احتمالا مامور ابلاغ نتایج نشست تهران بود، از دستور فوری رئیس جمهور برای رفع محرومیت از زیلایی گفت و ۱۳ مصوبه برای برون رفت زیلایی از محرومیت را که در دفتر مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری نگاشته شده بود ، اعلام کرد و با یادآوری وظایف هر کدام از مدیران اجرایی فرصت ۱۵ روزه را برای ارایه پیشنهادات لازم به همراه منابع را عنوان کرد.
شاید زیلایی انتظار داشت که این سفر با دیگر سفرها متفاوت باشد و به این امید بود که صدای کل زنان و لرکه مردانش ، میهمانان طبیعتش را به وجد آورده بود و وعده هایی دادند که حذف پسوند محرومیت از زیلایی را نوید می داد. اما حال بعد ازگذشت تقریبا یکسال از این سفر ، فرماندار بویراحمد در یک روز سرد زمستانی مدیران کل را به سالن فرمانداری بویراحمد دعوت کرد تا مصوبات آن سفر را بررسی کنند.
هر چند که جلسه ای مهم تشکیل شده بود اما برخی از مدیران حتی به خود اجازه حضور در این جلسه را ندادند و شاید آنرا مهم ندانستند تا معاون فرماندار بویراحمد از عدم حضور این افراد انتقاد کند.
مدیرانی که نیز آمدند شاید بتوان گفت تقریبا با دست خالی آمده بودند تا بهانه « کمبود اعتبار» برای کم کاری و عدم پیگیری مصوبات را از آستین کت های اتوکشیدشان بیرون بیاورند و در برابر هر سوالی نبود اعتبار را توجیه قرار دهند و نتیجه بررسی مصوبات آن شود که شما نیز حتما حدس خواهید زد :« واژه محرومیت با زیلایی همچنان جدایی شدنی نیست».
مدیر عامل جمعیت هلال احمر از آماده بودن تجهیزات در انبار و نبود ۴۰۰ میلیون تومان برای احداث پایگاه امداد و از بی نتیجه بودن مکاتبات خود با استانداری گفت. مدیر کل آموزش و پرورش نیز از راه اندازی مرکزیاگیری محلی سیار در زیلایی گفت اما احداث یک فضای آموزشی را لنگ اعتبار یک سوم سهم استانداری و مناطق محروم عنوان کرد و بخشی از مصوبات آموزش و پرورش را به سازمان نوسازی حواله داد و خودش این مساله را پایان داد و گفت:« وقتی اعتبار نباشد کاری هم نمی شود کرد». مدیر کل راه وشهرسازی نیز از همان آغاز سنگ ناامیدی را به سینه زیلایی کوبید و گفت اعتبار وجود ندارد. صفوی نژاد در مقابل در خواست بخشدار مارگون که اسفالت و زیرسازی را پیشکش راه و شهرسازی نمود و ساختن پل برای عبور و مرور مردم را خواستار شد، گفت:« مدیر کل که نمی تواند شق القمر کند» و عدم تخصیص اعتبار را تکیه کلام خود برای اجرایی نشدن مصوبات قرار داد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد این روزها دیگر از تکیه کلام های خود در عقب ماندگی استان خلع سلاح شده است و بعد از گذشت حدود ۱۶ ماه که سکان مدیریتی استان را در دست دارد و دیگر نمی تواند « ضعف و ناهماهنگی مدیران» را همانند روزهای اول از علل توسعه نیافتگی استان عنوان کند ، حال باید پاسخ دهد که چرا این مصوبات اجرایی نشده است و چرا مدیران توپ را در زمین او انداخته اند تا خود را تبرئه نمایند.
حال با این شرایط توپ در زمین علی محمد احمدی ، استاندار کهگیلویه و بویراحمد افتاده است و از یک سو باید برای اجرایی شدن مصوبات خود فکری کند و اعتبارات مورد نیاز را تخصیص دهد و از سوی دیگر فکری به حال مدیرانی کنند که نبود و کمبود اعتبار را بهانه ای قرار داده اند تا ناکامی و شکست مدیریت ارشد استان در محرومیت زدایی از زیلایی را به صورت علنی کلید بزنند.

 

 

 

حتما ببینید

چگونه فشار خون ما بالا می رود/نکاتی که باید رعایت کنیم

فشار خون بالا، به عنوان تهدید کننده سلامت افراد، متاسفانه بدون علامت ظاهر می شود …

یک نظر

  1. حتی اگر اقدامی هم در جهت رفع محرومیت ومشکلات این منطقه از طرف مسوولان کشوری واستانی انجام بکیرد ..متأسفانه وبدبختانه در خود منطقه افرادی هستند که فقط ب فکر خودشان هستند ومنافعی ک کسب مال وبودجه برای خودشان را تامین کنند وبیشتر درجهت قومی وطایفه ای کار میکنند…شاید این حرفم مغرضانه ب نظر بیاید اما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.