کد خبر : 2242
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳

اقدام تحسین برانگیز رییس دانشگاه علوم پزشکی / ردپای سرپرست شبکه بهداشت باشت در جذب غیر قانونی نیرو/ تذکر کتبی همره با درج در پرونده

اقدام تحسین برانگیز رییس دانشگاه علوم پزشکی / ردپای سرپرست شبکه بهداشت باشت در جذب غیر قانونی نیرو/ تذکر کتبی همره با درج در پرونده

عدم رعایت مفاد مندرج در دستورالعمل های قانونی دانشگاه در رابطه با جذب و بکارگیری نیروی انسانی باعث شد تا رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در نامه ای و بر اساس گزارشات واحدهای نظارتی دانشگاه به سرپرست بهداشت و درمان باشت تذکر همراه با درج در پرونده را صادر نماید و متذکر شود در صورت

عدم رعایت مفاد مندرج در دستورالعمل های قانونی دانشگاه در رابطه با جذب و بکارگیری نیروی انسانی باعث شد تا رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در نامه ای و بر اساس گزارشات واحدهای نظارتی دانشگاه به سرپرست بهداشت و درمان باشت تذکر همراه با درج در پرونده را صادر نماید و متذکر شود در صورت عدم رعایت موارد ابلاغی وفق مقررات و بر اساس قانون اقدام می گردد. بر اساس شنیده ها چنین نامه ای برای سرپرست بیمارستان شهید جلیل یاسوج نیز ارسال شده است.

به گزارش صدای دنا؛ درد بی درمان بکارگیری غیر قانونی نیرو در استان کهگیلویه و بویراحمد چند سالی است که گریبانگیر خانواده هایی شده است که جوانان خود را برای کسب مدرک تحصیلی و کسب تجربه به دانشگاه فرستادند و ثمره عمره خویش را برای خدمت به جامعه تحویل داده اند اما در برخی موارد و در سایه عدم رعایت قانون و ترجیح رابطه بر ضابطه، شاهد افسرده شدن فرزندان خود در گوشه اتاق های خانه و درگیر با فضای مجازی و یا گشت و گذارهای بیهوده در خیابانهای شهر هستند. عاملی که بیش از دیگر عوامل، جوانان این استان را درمعرض انواع آسیب های اجتماعی قرار داده است.
اما بعد از گذشت چندین سال از این ماجرا هنوز نیز رسانه های استان از وجود این پدیده شوم در استان خبر می دهند و دست به دامان مقامات قضایی و نظارتی استان می شوند. ورود دستگاه قضا نیز در چند مورد رسانه ای شده و حتی برای یکی از این مدیران نیز حکم محکومیت قطعی صادر نموده است.
حال وقت آن رسیده بود که دستگاهها و نهادهای اجرایی استان نیز دست به کار شوند تا با کمک به دستگاههای نظارتی و قضایی ریشه این درد را از جامعه بزدایند و دانشگاه علوم پزشکی استان در این زمینه پیشگام شده است.

پیشگامی دانشگاه علوم پزشکی در برخورد با جذب غیر قانونی نیرو
دکتر اورنگ ایلامی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان که بسیاری از اولین ها، از جمله رتبه های علمی ، بین المللی کردن دانشگاه ، افتتاح بزرگترین بیمارستان استان و بزرگترین اورژانس جنوب را از آن خود کرده است این بار نیز به سراغ بکارگیری غیر قانونی نیرو رفته است و دستور داد تا این افراد مشخص و تعیین تکلیف شوند .

دستور اخراج ۲۱ نیرو از بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج
در همین راستا بود که سرپرست توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در آذر ماه جاری نامه ای خطاب به رئیس بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج می نویسد و در آن نامه خواستار اخراج ۲۱ نفر نیرو که « بدون اخذ مجوز و خارج از روال منطقی » در آن بیمارستان مشغول به کار شده اند می گردد.
محمد غلام نژاد در این نامه که خطاب به ریاست بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج و با موضوع خروج نیروهای لیست پیوست می باشد می نویسد:« به پیوست لیست تعدادی افراد که گزارش شده بدون اخذ مجوز لازم و خارج از روال منطقی در آن بیمارستان مشغول می باشند به حضورتان ارسال می گردد. مقتضی است دستور فرمایید به صرت فوری از سیستم خارج شده و بعد از این اشتغال افراد در واحد های تابعه دانشگاه بدون مجوز و هماهنگی و از کانالی غیر از مدیریت منابع انسانی دانشگاه ممنوع می باشد».

هشدار به دو مدیران عامل دو شرکت ؛ بکارگیری نیرو صرفا بر اساس فضای رقابتی
البته این نامه نگاری ها که قطعا با هماهنگی و دستور رئیس دانشگاه صورت گرفته است به همین جا ختم نشد و معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در دو نامه جداگانه به مدیران عامل شرکت طلوع سهند ایوان و کاسپین ساز منصور آباد که به ترتیب پیمانکاران طرف قرار داد دانشگاه در اجرای قسمتی از خدمات عمومی – درمانی در بیمارستان باشت و بیمارستان شهید جلیل در سال ۹۷ هستند به کارگیری نیروی انسانی مورد نیاز را به استناد ماده ۴۴ دستورالعمل اجرایی ماده ۳۳ آیین نامه اداری و استخدامی مصوب هیات امناء منوط به ایجاد فضای رقابتی و نظارت کامل کمیته آزمون دانشگاه و رعایت دستورالعمل مذکور عنوان نمود.

ورد آقای رئیس به موضوع و مهلت ۴۸ ساعته به رئیس هیات بدوی و تخلفات اداری
این نامه نگاری های در حالی صورت گرفته است که رئیس دانشگاه خود نیز به صورت مستقیم وارد گود شده و در نامه ای از رئیس هیات بدوی و تخلفات اداری خواسته است گزارشات خود را به دفتر ریاست دانشگاه تحویل دهد.
اورنگ ایلامی در این نامه خطاب به امیدوار پرندوار رئیس هیات بدوی و تخلفات اداری دانشگاه نوشته است :« با توجه به صورتجلسه های مکرر و بخشنامه های شماره ۲۲۴۶۶ مورخ ۲۰/ ۹/ ۹۷ و ۲۲۴۷۳ مورخ ۲۰/ ۹/ ۹۷ و ۲۲۵۲۰ مورخ ۲۱/ ۹/ ۹۷ در زمینه جذب و بکارگیری نیرو انسانی و نقش مهم آن حوزه در ارائه گزارش و جلوگیری از تخلف در راستای اجرای تمامی بندهای دستورالعمل های اشاره شده ، مستدعی است نسبت به انجام امور محوله و ارائه گزارش کتبی از اقدامات انجام شده حداکثر ظرف ۴۸ ساعت آینده به دفتر اینجانب اقدام نمایید» این نامه در ۱۷ دی ماه ۱۳۹۷ نوشته شده است.

تذکرات کتبی آقای رئیس
و یک روز پس از نگارش این نامه رئیس دانشگاه اقدامی جدی تر را در زمینه اجرایی شدن این موضوع در دستور کار قرار می دهد و در دو نامه جداگانه به سرپرست شبکه بهداشت و درمان باشت و بیمارستان شهید جلیل یاسوج به علت آنچه عدم رعایت مفاد مندرج در رابطه با جذب و بکارگیری نیروی انسانی عنوان می کند تذکر کتبی با درج در پرونده را صادر می نماید .

تذکرکتبی به همراه درج در پرونده برای فرشاد رستمی سرپرست شبکه بهداشت و درمان باشت

دکتر اورنگ ایلامی در این تذکر کتبی به دکتر فرشاد رستمی سرپرست شبکه بهداشت و درمان باشت می نویسد:« با توجه به ابلاغ دستورالعمل شماره ۲۲۴۶۶ مورخ ۲۰/ ۹/ ۹۷ و ۲۲۴۷۳ مورخ ۲۰/ ۹/ ۹۷ و ۲۲۵۲۰ مورخ ۲۱/ ۹/ ۹۷ و نظر به گزارش واحدهای نظارتی دانشگاه مبنی بر عدم رعایت مفاد مندرج در رابطه با جذب و بکارگیری نیروی انسانی بدینوسیله ضمن تذکر کتبی با درج در پرونده ، مجددا متذکر می شود در صورت عدم رعایت موارد ابلاغی وفق مقررات و بر اساس قانون اقدام می گردد».

تذکرکتبی برای  سرپرست بیمارستان شهید جلیل یاسوج

بر اساس شنیده ها دکتر اورنگ ایلامی در همین زمینه  تذکر کتبی  دیگری  نیز برای دکتر خیرالله نوریان سرپرست  بیمارستان شهید جلیل یاسوج ارسال نموده است.

این اقدام پسندیده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در رابطه با برخورد با بکارگیری غیر قانونی نیرو و همچنین  اقدام بدون ملاحظه وی در تذکر کتبی به سرپرستان شبکه بهداشت و درمان باشت و  همچنین بیمارستان تازه افتتاح شده شهید جلیل یاسوج  نوید روزهای خوبی را برای برخورد و مقابله با پدیده شوم بکارگیری غیر قانونی نیرو می دهد . امید است که سایر مدیران و روسای ادارت و دستگاههای اجرایی نیز چنین اقداماتی را در این زمینه سرلوحه کار خود قرار دهند و برای برقراری عدالت و رفع تبعیض دست رد به سینه تمام درخواست های غیر قانونی بزنند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 5 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۲
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

احمد رضا الهی شنبه , ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۵

در استانی محرم که صنعت از جهت سهمیه استغال در ردیف اخر است وجود نیروهای متخصص و مخلص مثل دکتر ایلامی تنها روزنه امید و عدالت خواهی را در ذهن مردم زنده کرد تا چمشهای امیدوار به اینده حهت جذب قانونی در سازمانهای دولتی امید وار باشند
زند باد دکتر ایلامی و تمام کسانیکه در راه اجرای عدالت از هیچ کوششی دریغ نمی کنند

ناشناس دوشنبه , ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۸

در گچساران ….. برادران و اقوام و دوستان خود را در قسمت های مختلف شبکه گچساران و بیمارستان های گچساران بدون ضابطه استخدام و ارتقا داده اند و بقیه کارکنان را سرکوب و حذف میکنند و جایشان را به فامیل هاشون میدهند لطفا به این خواست کلیه کارکنان شبکه گچساران رسیدگی کنید