کد خبر : 2260
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۳

انتقادات رسانه ها، ابهامات و سکوت معنا دار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان

انتقادات رسانه ها، ابهامات و سکوت معنا دار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان

مدیران، روابط عمومی و رسانه ها مثلث اطلاع رسانی در جامعه را تشکیل می دهند و این سه ضلع به گونه ای به هم وصل شده اند که ضعف در هر کدام می تواند منجر به اطلاع رسانی ناقص و یا اشتباه گردد و در واقع اطلاع رسانی خوبی نداشته باشیم. در این تقسیم بندی

مدیران، روابط عمومی و رسانه ها مثلث اطلاع رسانی در جامعه را تشکیل می دهند و این سه ضلع به گونه ای به هم وصل شده اند که ضعف در هر کدام می تواند منجر به اطلاع رسانی ناقص و یا اشتباه گردد و در واقع اطلاع رسانی خوبی نداشته باشیم. در این تقسیم بندی مدیران و روابط عمومی ها عموما از نقاط قوت سازمان خود و راهکارهای تقویت و رفع نقاط ضعف می گویند و رسانه ها نیز در راستای کمک به توسعه استان، علاوه بر برجسته کردن نقاط قوت ، گریزی به نقاط ضعف می زنند و با ارایه نقدهای منصفانه خود در تلاشند تا بستر توسعه در استان را فراهم نمایند.
به گزارش صدای دنا؛ اما در این میان، این مدیران و روابط عمومی ها هستند که علاوه بر اطلاع رسانی دقیق و شفاف به رسانه ها و جامعه ، باید همواره نقدپذیری را سرلوحه کار خود قرار داده و با تعامل با رسانه ها از مشاوره های آنان برای بهبود وضعیت بهره مند گردند و با برگزاری نشست های خبری و مشاوره ای زمینه تعامل بیشتر رسانه و سازمان متبوع را فراهم کنند و در جایی که نیاز باشد نیز با ارسال جوابیه به شفاف شدن موضوع و پاسخگویی به شبهات ایجاد شده بپردازد.
اما آنچه که این روزها در دانشگاه علوم پزشکی استان روی می دهد چیزی غیر از این را نشان می دهد.

روابط عمومی که به واسطه آشنایی با ریاست دانشگاه قبل از اعلام نتایج آزمون از قراردادی به پیمانی تغییر وضعیت پیدا کرد و حتی بدون از یک روز کار درمحل پذیرفته شده به ستاد دانشگاه منتقل گردید و حکم مدیریت گرفت و حتی در زمانی که قراردادی بود و بسیاری از کارمندان رسمی دانشگاه با چندین سال خدمت هنوز نتوانسته بودند خانه سازمانی تحویل بگیرند ، خانه سازمانی با هزینه کردی چند ده میلیونی  برای تعمیر در اختیارش قرارگرفت، سکوت را پیشه خود کرده است و در برابر هجمه هایی که در رسانه ها به عملکرد دانشگاه و مدیریت آن می شود به کنجی خزیده است و صدایی از او بیرون نمی آید.
کسی که به واسطه همین مدیریت در دانشگاه به هر چه خواست رسید و شاید یکی از علل دوری برخی رسانه ها از دانشگاه نیز خود ایشان بوده است که امروزه اینگونه در برابر عملکرد مدیریت دانشگاه موضع گرفته اند، سر به کنج خاموشی فرو برده و سیاست کج دار و مریز را در پیش گرفته است و نه تنها از موضع پایگاه خبری و روزنامه خویش گامی در راستای پاسخگویی به شبهات و شفاف سازی در زمینه ابهامات مطرح شده بر نمی دارد که حتی از موضع روابط عمومی دانشگاه نیز حرفی نمی زند و سکوت کرده است.
به راستی معنای روابط عمومی چیست و وظیفه و رسالت او در کدامیک از این قاموس ها می گنجد. مگر نه این است که روابط عمومی زبان گویای سازمان ، چشم بینا و گوش شنوای مدیردستگاه است پس چه شده است که تا زمانی که مدیریت دانشگاه در اوج بود و حرفی از تغییر و تحول نبود روابط عمومی فعال بود اما از وقتی که زمزمه های تغییر از رسانه ها و افراد تاثیر گذار در انتصابات مطرح شده است سکوت را پیشه خود قرار داده و در گردنه های سخت، مدیر خود را رها نموده است و حتی از پاسخگویی به رسانه ها و شبهات ایجاد شده نیز امتناع می ورزد و خود را درگیر این موضوعات نمی کند.
معلوم نیست که روابط عمومی دانشگاه در کدام محدوده سیر می کند و شاید هم به این نتیجه رسیده که عمر این مدیریت  نیز به پایان خود نزدیک شده است و باید برای فردای خود فکری نو در بیاندازد تا از رهگذر فردا نیز به نانی و نوایی برسد. هر چند این روزها زمزمه های مهاجرت او از ستاد دانشگاه به دفتر تهران نیز به گوش می رسد اما باید گفت گناه اشغال یک پست سازمانی در شهرستان محروم لنده و اشتغال به کار او در یاسوج و شاید هم در آینده  در دفتری دیگر گناهی نابخشودنی است که مدیریت دانشگاه شاید به امید اینکه بتواند روابط عمومی خود را مدیریت کند مرتکب شده است اما زهی خیال باطل که نه آن گناه بخشودنی است و آه جوانان و خانواده های لنده ای که می توانستند در آن پست سازمانی خدمت کنند پاک خواهد شد و نه این فرد در روابط عمومی توانست رفیق تمام و کمالی باشد و انتظارات کارکنان، جامعه و رسانه ها از روابط عمومی را برآورده سازد.
اما هنوز جای این سوال باقی مانده است که علت این همه سکوت روابط عمومی در برابر انتقادات رسانه ها چیست و راز این سکوت معنادار در کدام صنوقچه نهفته است که رونمایی نمی شود . شاید مدیریت دانشگاه خود پاسخ این سوالات را داشته باشد و به افکار عمومی پاسخ دهد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 7 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۵
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تاسف سه شنبه , ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹

بنده خدا انگار حالا که ردیف گرفته و سابقه لازم رو هم کسب کرده دنبال رفتن به یه دانشگاه دیگه هست همزمان با رییس که برای رفتن به شیراز کارهایش رو انجام داده است. اخ از بخت دانشگاه . فریادرسی نیست. خداوند عاقبت دانشگاه و سلامت مردم را ختم به خیر کند.

ناسناس چهارشنبه , ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۰:۱۶

امین

احمدی سه شنبه , ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۱

ایلامی کاری کرد که روابط عمومی هم سکوت کند.

محروم شنبه , ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱

خداوند لعنت کند کسی را که پستی و یا ردیف استخدامی جای محرومی را به نا حق و پارتی بازی اشغال کند و در آنجا و آن محل ردیف خدمت نکند .

شهروند یکشنبه , ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۹:۰۹

چیزی برای گفتن ندارد وقتی به قولا خودش بدون مجوز ردیف گرفته و استخدام شد چه بگوید برخی از بکارگیریها در علوم پزشکی هم همینطور هستند .