خانه / آخرین اخبار / ترس از بازرسی عامل عدم همکاری پست بانک استان/ اجرای قانون ترس ندارد

ترس از بازرسی عامل عدم همکاری پست بانک استان/ اجرای قانون ترس ندارد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به مدیر پست بانک استان کهگیلویه و بویراحمد که ترس از بازرسی را علت عدم همکاری خود عنوان می کرد گفت که اجرای قانون ترس ندارد و دستورالعمل های ابلاغی باید اجرا شود.

به گزارش صدای دنا؛ علی‌محمد احمدی در دهمین نشست کارگروه اشتغال کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: بانک‌ها حق ندارند دستورالعمل منابع داخلی خود را به آنچه در چارچوب قواعد تسهیلات اشتغال روستایی آمده تعمیم دهند.

وی افزود: بانک‌ها کارشناسان مسلط و با جسارت خود را با اختیارات لازم به کمیته اشتغال روستایی بفرستند و اگر پرونده‌ای شرایط لازم را ندارد جسارت نه گفتن را داشته باشند هرچند این نه گفتن نباید سلیقه‌ای و تسویه‌حسابی باشد و اینطور نباشد که تعدادی از مراحل کار را انجام دهند و در میانه راه مانع کار متقاضی شوند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در واکنش به اظهارات مدیرعامل پست بانک استان که ترس از بازرسی را علت عدم همکاری خود عنوان کرد، گفت: دستورالعمل ابلاغی گفته که اگر محل اجرای طرح ارزش مالی دارد به عنوان وثیقه در نظر گرفته شود و اجرای این قانون ترسی ندارد، شما زمانی بترسید که از بیت‌المال چیزی را بردارید و در جیب‌تان بگذارید.

احمدی با بیان اینکه کار برخی‌ها ملاحظات سلیقه‌ای ناشی از سفارش‌های پیرامونی است، گفت: اشتغال از اولویت‌های اساسی کشور است و باید تمام اهتمام خود را به کار بگیریم که ضمن حفظ شرایط موجود، شاخص‌های اشتغال ما رو به بهبود باشد.

وی با اشاره به اینکه تحریم‌ها بخش‌های تولیدی و اشتغال ما را بیش از همه تحت تاثیر قرار داده است، گفت: پروژه‌های توسعه‌ای ما از جمله پتروشیمی گچساران و پروژه‌های سد سازی سهم قابل توجهی در اشتغال دارند که با تشدید تحریم‌ها با اختلال روبرو می‌شوند و اشتغال ما را با مشکل مواجه می‌کنند که دولت در این شرایط سخت با اجرای طرح‌های مختلف از جمله طرح‌های کارورزی تلاش می‌کنند کاهش اشتغال را جبران کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: میزان فرصت‌های شغالی ایجاد شده از طریق تسهیلات اشتغال‌زایی که در سال‌های ۹۶ و ۹۷ در استان پرداخت شد قابل توجه است اما یک سری واحد‌های ما دچار مشکل شده که برای جلوگیری از کاهش اشتغال باید در جهت خلق فرصت‌های جدید شغلی تلاش کنیم.

احمدی با بیان اینکه در این میان قدرت ابتکاری مدیر خیلی مهم است، گفت: باید درجه ریسک‌پذیری را افزایش دهیم و در جهت ایجاد اشتغال برای جوانان شجاعت و شهامت داشته باشیم و بدانیم که مدیری که از ظرفیت‌ قانونی برای خدمت به مردم استفاده کرده است هیچگاه با تهدید روبرو نمی‌شود.

وی با اشاره به نقش سازمان‌های حمایتی در ایجاد اشتغال، عنوان کرد: از بهزیستی و بنیاد شهید در زمینه جذب تسهیلات اشتغال‌زایی گله‌مند هستیم، این دو نهاد جنب و جوش پایینی دارند و روندی که دنبال می‌کنند قابل قبول نیست.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: شهرستان‌های کهگیلویه و چرام در جذب تسهیلات اشتغال روستایی عملکرد ضعیفی داشتند که فرمانداران این شهرستان‌ها باید در این زمینه پاسخگو باشند.

حتما ببینید

چگونه فشار خون ما بالا می رود/نکاتی که باید رعایت کنیم

فشار خون بالا، به عنوان تهدید کننده سلامت افراد، متاسفانه بدون علامت ظاهر می شود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.