خانه / آخرین اخبار / تخصیص تنها ۵۰ درصد اعتبارات عمرانی استان/ کهگیلویه و بویراحمد، استان شانزدهم

تخصیص تنها ۵۰ درصد اعتبارات عمرانی استان/ کهگیلویه و بویراحمد، استان شانزدهم

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد از تخصیص تنها ۵۰ درصد اعتبارات عمرانی استان تاکنون خبر داد و به خاطر استان شانزدهم شدن در تخصیص اعتبارات از استاندار و نمایندگان مجلس تقدیر کرد.

به گزارش صدای دنا، وجود ۱۹۰۰ پروژه نیمه تمام در کهگیلویه و بویراحمد نیاز این استان به اعتبارات عمرانی و تخصیص این اعتبارات را دو چندان می کند اما آمارهای رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد امیدوار کننده نیست.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۶ هزار میلیارد ریال از اعتبارات عمرانی امسال این استان تاکنون تخصیص داده شده است.

حسن نوروزی اعتبارات عمرانی امسال استان را ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: تاکنون ۵۰ درصد از این میزان جذب شده است.

وی بیان کرد: براساس بررسی های صورت گرفته ،کهگیلویه و بویراحمد رتبه ۱۶ را از نظر تخصیص بودجه در بین استانهای کشور دارد.

نوروزی تصریح کرد: تعامل مطلوب استاندار کهگیلویه و بویراحمد با نمایندگان مجلس شورای اسلامی نقش مهمی در تخصیص بودجه استان داشته است.

نوروزی در حالی تعامل را عامل جذب همین ۵۰ درصد می داند که عملیات اجرایی پروژه های بزرگی چون جاده پاتاوه – دهدشت، یاسوج- اصفهان، یاسوج- سپیدان، یاسوج- نورآباد، پتروشیمی دهدشت، سد تنگ سرخ، فاز دوم پل سوم بشار و صدها پروژه از این دست به علت کمبود اعتبار متوقف شده یا پیشرفت لاک پشتی دارد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوصی سهم استان از اعتبارات ملی نیز گفت: جمعیت ۷۲۰ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد حدود ۸۹ صدم درصد جمعیت کشور است اما به لحاظ اعتبارات در سال گذشته ۲٫۷ درصد از اعتبارات ملی را جذب کرد.

نوروزی افزود: امسال سهم کهگیلویه و بویراحمد از اعتبارات ملی هم ۲٫۸ درصد است.

وی با اشاره به پرداخت یک هزار و ۲۷۰ میلیارد ریال اسناد خزانه به پیمانکاران در استان ، عنوان کرد: امسال ۴۰۰ میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران استان از دولت با بدهی‌های آن‌ها به سیستم بانکی و سازمان مالیاتی تهاتر شد.

 

حتما ببینید

چگونه فشار خون ما بالا می رود/نکاتی که باید رعایت کنیم

فشار خون بالا، به عنوان تهدید کننده سلامت افراد، متاسفانه بدون علامت ظاهر می شود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.