خانه / آخرین اخبار / پاسخگویی به سبک عزیز فیلی / انتظار معجزه نداریم برنامه ریزی کنید / اگر آمادگی و تعامل نداشتید چه می شد

پاسخگویی به سبک عزیز فیلی / انتظار معجزه نداریم برنامه ریزی کنید / اگر آمادگی و تعامل نداشتید چه می شد

عزیز فیلی می گوید با آمادگی کامل به‌ استقبال بارش برف و باران بی‌سابقه در ۵ سال اخیر در روز ۲۲ بهمن ماه رفتیم و دستگاه‌های عضو ستاد بحران تعامل مطلوبی با هم دارند.

به گزارش صدای دنا؛ ناکارآمدی مدیریت بحران در استان در پی بارش برف دوشنبه در استان کهگیلویه و بویراحمد دیگر چیزی نیست که قابل انکار باشد. مسوولین و متولیانی که باید از قبل در اتاق های فکر می نشستند وبا توجه به تمام پیش بینی ها و هشدارهای هواشناسی برای بارش برف و باران در استان برنامه ریزی می کردند چنان ناکارآمدی خود را نشان دادند که دیگر نیازی به هیچ توجیهی نیست. متولیانی که در روزهای قبل باید  برنامه ریزی می کردند از نخوابیدن خود می گویند و با عکس های تزئینی که روابط عمومی هایشان آماده کرده اند احساس می کنند که با انتشار چند قطعه عکس می توانند کارآمدی خود را برای مردم اثبات کنند اما باید باور کنیم که بارش برف و باران بحران نبوده و نیست و آنچه که بحران نامیده می شود ناتوانی و ناکارآمدی متولیانی است که از مدیریت استان و مرکز استان در پی بارش چند سانتی متر برف ناکام ماندند. اما با تمام این شرایط مصاحبه و توضیحات معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد که در رسانه ها منتشر شده است جالب و خواندنی است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد می گوید: با آمادگی کامل به‌ استقبال بارش برف و باران بی‌سابقه در ۵ سال اخیر در روز ۲۲ بهمن ماه رفتیم و دستگاه‌های عضو ستاد بحران تعامل مطلوبی با هم دارند.
وی عنوان کرد: پیش‌بینی‌های لازم برای مقابله و جلوگیری از مشکلات احتمالی از قبل شده بود ولی باید بپذیریم که این‌گونه بارش‌ها محدودیت‌هایی را به‌همراه دارد.

عزیر فیلی معتقد است که « امکانات استان کهگیلویه و بویراحمد جوابگوی شرایط بحرانی نیست و ماشین آلات راهداری استان عمر ۲۰ تا ۳۰ سال دارند و اگر برف شدیدی در استان ببارد و راه‌های استان مسدود شود، امکانات کافی برای باز کردن محورهای مواصلاتی نیست».

فیلی کند شدن آهنگ زندگی به‌هنگام بارش برف و باران را با روزهای معمولی طبیعی دانست و گفت: عدم رعایت مسائل ایمنی توسط رانندگان، کاهش دید و لغزندگی جاده و معابر به‌هنگام بارش‌ها مشکلاتی را به‌وجود می‌آورد همان‌گونه که در برف روز ۲۲ بهمن در جاده «یاسوج ــ بابامیدان» بی‌توجهی چند راننده سبب ترافیک سنگین چندساعته در این محور شد.
وی بیان کرد: روز ۲۲ بهمن بارش در بسیاری از محورهای اصلی استان از جمله «یاسوج ــ بابامیدان»، «یاسوج ــ شیراز»، «یاسوج ــ اقلید»، «یاسوج ــ سی‌سخت»، «سپیدار ــ دهدشت» و «مارگون ــ یاسوج» به‌صورت برف بود و امکان بازگشایی این محورها با توجه به ترافیک سنگین در یک زمان اندک کار سختی بوده است.

عزیز فیلی این بار تقصیر را به گردن دستگاههای سنگین و نیمه سنگین راهداری زمستانه انداخته و گفت: نباید کمبودها را در این زمینه نادیده گرفت زیرا با وجود داشتن دستگاه‌های سنگین و نیمه‌سنگین راهداری زمستانه با عمر مفید بالای ۲۰ سال و ۳۰ سال انتظار معجزه نمی‌توان داشت و جوابگو نیست.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزایش میزان تقاضای سفر را نیز در بروز مشکل بی تاثیر ندانست و گفت: در گذشته این میزان خودرو در محورهای مواصلاتی تردد نداشت و این میزان تقاضای سفر نداشتیم.
وی تأکید کرد: باور کنید امکانات به‌اندازه کافی نیست که هنگام بارش برف و باران به‌صورت همزمان بتوانیم تمامی محورهای مواصلاتی را بازگشایی کنیم.

حال با این شرایط باید گفت که آقای مهندس؛ کسی انتظار معجزه ندارد اما انتظار برنامه ریزی از متولیان و مسوولان برای مواجهه با چنین شرایطی عقلی منطقی است به راستی این بار با آمادگی به استقبال برف رفتید و دستگاههای عضو ستاد بحران تعامل مطلوبی با هم داشتند اگر آمادگی نداشتید چه می شد ؟

حتما ببینید

چگونه فشار خون ما بالا می رود/نکاتی که باید رعایت کنیم

فشار خون بالا، به عنوان تهدید کننده سلامت افراد، متاسفانه بدون علامت ظاهر می شود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.