خانه / آخرین اخبار / مسولان استانی دوباره غافگیر نشوند / سامانه بارشی در راه است

مسولان استانی دوباره غافگیر نشوند / سامانه بارشی در راه است

اداره کل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد در اطلاعیه شماره ۱۱۹ خود خبر از ورود سامانه بارشی از اواخر روز پنج شنبه به استان خبر داد و توصیه نمود برای کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی هموطنان عزیز، مدیریت بحران و سازمانهای امدادی در نظر گرفته شود و این می طلبد تا مسوولان و متولیان استانی دوباره غافگیرنشوند و با آمادگی بیشتر از قبل !! به استقبال سامانه جدید بارشی بروند.
به گزارش صدای دنا؛ در این گزارش آمده است :
از اواخر روز پنجشنبه سامانه بارشی به کشور وارد می شود و طی روز جمعه و شنبه غالب نقاط کشور را تحت تاثیر قرار می دهد . روز جمعه با تقویت سامانه بارشی گستره بارش ها مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب، جنوب، دامنه های زاگرس مرکزی، نیمه غربی البرز را در برگرفته و سبب بارش باران در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف خواهد شد. روز شنبه فعالیت این سامانه در نیمه غربی تضعیف شده و درجنوب، شرق و شمال شرق کشور تقویت خواهد شد.
بر این اساس وضع هوای کشور طی روزهای آینده به شرح زیر پیش بینی می شود:
جمعه: بارش برف و باران و وزش باد در نیمه جنوبی استانهای آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، استانهای اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال‌وبختیاری، کهکیلویه‌وبویراحمد، دامنه های البرز در استانهای زنجان، قزوین، البرز، تهران، بارش باران گاهی وزش باد و در ارتفاعات بارش برف در استانهای ایلام، خوزستان، شمال فارس و بارش باران گاهی وزش باد در استان‌های بوشهر و غرب یزد.
شنبه: بارش باران و برف در استانهای خراسان‌شمالی و خراسان رضوی بارش باران گاهی وزش باد و در ارتفاعات بارش برف در جنوب لرستان، استانهای چهارمحال‌وبختیاری، کهکیلویه‌وبویراحمد، خوزستان، شمال فارس، غرب کرمان، بارش باران گاهی وزش باد در استان‌های بوشهر و خراسان‌جنوبی.
از این رو توصیه می گرددد برای کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی هموطنان عزیز، مدیریت بحران و سازمانهای امدادی در نظر گرفته شود.

حتما ببینید

چگونه فشار خون ما بالا می رود/نکاتی که باید رعایت کنیم

فشار خون بالا، به عنوان تهدید کننده سلامت افراد، متاسفانه بدون علامت ظاهر می شود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.