کد خبر : 2412
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸

آقای فیلی از شما انتظار دیگری می رفت

آقای فیلی از شما انتظار دیگری می رفت

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ابتدای حضورش در این استان، معاون های خویش را به گونه ای انتخاب کرد که معاونت عمرانی سهم همشهری ایلامی اش باشد که از ابتدای حضورش از وی به عنوان به مرد فعالیت های عمرانی یاد می شد. به گزارش صدای دنا، علی محمد احمدی احتمالا قصد داشت از حوزه

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ابتدای حضورش در این استان، معاون های خویش را به گونه ای انتخاب کرد که معاونت عمرانی سهم همشهری ایلامی اش باشد که از ابتدای حضورش از وی به عنوان به مرد فعالیت های عمرانی یاد می شد.

به گزارش صدای دنا، علی محمد احمدی احتمالا قصد داشت از حوزه عمرانی برای خودش در این استان عملکردی دست و پا کند که این معاونت را به هیچ نماینده مجلسی نداد و شخصا دوست قدیمی اش عزیز فیلی را که البته سابقه اجرایی خوبی هم در حوزه عمرانی داشت، به این سمت منصوب کرد.

انتظارات از عزیز فیلی از همان ابتدا به علت سوابق وی در سازمان راهداری و معاونت عمرانی دیگر استان ها بالا رفت به طوری که برخی رسانه ها خبر از تحول در حوزه راه و راهداری می دادند اما دیری نپایید که این انتظارات فروکش کرد و معاون عمرانی استاندار هم چون خود استاندار در حوزه تحول و توسعه بی انگیزه شد.

بخشی از این بی انگیزگی شاید بی ارتباط با وضعیت اقتصادی کشور و نوسان های اقتصادی نباشد بهرحال کل کشور و دولت درگیر شرایط اقتصادی نامناسبی است و بالتبع فعالیت های عمرانی نیز تا حدودی تحت تاثیر شرایط قرار می گیرد اما این بهانه خوبی برای توقف فعالیت های عمرانی در استان محروم کهگیلویه و بویراحمد نیست، استانی که در بهترین شرایط نیز از لحاظ عمرانی و زیرساختی همواره عقب بوده و انتظار می رفت که تجارب عزیز به کمک جبران این عقب ماندگی ها بیاید.

فیلی در اولین اقدام پل ۱۵ ساله سوم بشار را سر و سامان داد و یک لاین آن را به افتتاح رساند هر چند قرار بود که لاین بعدی و فاز دوم پل نیز ظرف نهایتا سه ماه به بهره برداری برسد اما با گذشت یکسال هنوز هیچ اقدامی برای این طفل ناقصی که فیلی به دنیا آورد، نشده است نه فقط که فاز دوم آن استارت نخورده که حتی ساماندهی ورودیهای پل، خیابان های منتهی به آن و دیگر مسائل فنی و اجرایی مرتبط با پل سوم بشار نیز هنوز درگیر مشکلات مختلف است.

در حوزه جاده سازی و چهاربانده شدن محورهای منتهی به مرکز استان نیز همچنان تحولی جدی مشاهده نمی شود، مساله چهاربانده شدن جاده های یاسوج- سمیرم، یاسوج- بابامیدان و یاسوج – سپیدان به بن بست خورده است، پیمانکاران بخش هایی از جاده های چهاربانده در نزدیکی شهرها ایجاد کرده اند و هرجا به مانعی جدی مثل پل خورده اند، جاده را نیمه کاره رها کرده اند و انگار جاده های چهاربانده باید همچنان رویای مردم مرکز استان باشد.

در گچساران وضعیت عمرانی به لطف نماینده شان بهتر است اما در سایر شهرستان ها کار عمرانی و زیربنایی چنگی به دل نمی زند و معاون باتجربه استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز هنوز پس از گذشت حدود یکسال و نیم از انتصابش نتوانسته است تحرکی جدی در این حوزه ها ایجاد نماید.

اولویت تغییر در چهره مرکز استان، چیزی نیست که از نگاه ها مغفول بماند، معاون عمرانی استاندار حداقل برای نمایش توانمندی اش هم شده می بایست یکی از برنامه های کاری خود را در زمینه تغییر و تحول در شهر یاسوج قرار دهد اما تاکنون این مهم اتفاق نیفتاده و شهری که فیلی در آن زندگی و کار می کند حتی خط کشی خیابان، جدولگذاری و آراستگی و… ندارد.

انتظار می رفت که معاون عمرانی استاندار در حوزه ساماندهی ترمینالها، تاکسی ها، سیستم حمل و نقل عمومی مرکز استان ورود جدی تری داشته باشد، از فیلی انتظار می رفت که جاده پاتاوه- دهدشت را به سرانجام برساند، زیرساخت های گردشگری را تقویت نماید، جاده سازی را متحول کند، به شهرهای کمتر برخوردار استان بها بدهد و ناجی اختلافات درون مدیریت های شهری استان باشد، مسائلی که تاکنون تحقق نیافته اند.

پر واضح است که بسیاری از مشکلات حوزه هایی که ذکر شد اعتباری نیستند بلکه باید سامان یابند، بخشی اعتباری هستند که باید تجارب عزیز فیلی برای آنها کارگر شود و مجراهای اعتباری را باز کند، بخشی مدیریتی هستند که باید معاون عمرانی استاندار توان فشار بر مدیران و وادار کردن آنها به فعالیت بیشتر را داشته باشد در هر صورت عزیز فیلی معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در حد انتظاراتی که در ابتدا و توسط خود استاندار و تیمش برای وی ایجاد شد، نیست.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.