خانه / آخرین اخبار / جمع آوری ۹۲ تن موارد غذایی فاسد در یک ماه در یاسوج / ۳۲ امکنه پلمپ و ۱۵۷ نفر به مراجع قضایی معرفی شدند

جمع آوری ۹۲ تن موارد غذایی فاسد در یک ماه در یاسوج / ۳۲ امکنه پلمپ و ۱۵۷ نفر به مراجع قضایی معرفی شدند

مدیر مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد از جمع‌آوری و معدوم‌سازی بیش از ۹۲ تن مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در طی برنامه سلامت نوروزی در شهر یاسوج خبر داد
به گزارش صدای دنا ؛ محسن مرادی اظهار کرد: طی بازدید کارشناسان و بازرسان بهداشت محیط از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی از آغاز برنامه سلامت نوروزی(۲۰ اسفند سال گذشته ) تا پایان طرح(۲۰ فروردین سالجاری) مقدار ۹۲ تن و ۲۰۶ کیلوگرم مواد غذایی فاسد، جمع‌آوری و معدوم گشت.
مدیر مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد افزود: نظارت واحد بهداشت محیط به منظور آسایش و رفاه حال شهروندان و به صورت شبانه روزی با هدف حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه انجام می‌گیرد.
مرادی اظهار داشت: در طرح سلامت نوروز ۹۸، ۸۱۶ مورد اخطاریه بهداشتی صادر و ۱۵۷ نفر از متخلفان بهداشتی به مراجع قضایی معرفی شدند و همچنین ۳۲ امکنه متخلف در زمینه بهداشت پلمپ شد.
وی خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند تخلفات بهداشتی را به سامانه “۱۹۰” اطلاع دهند، برخورد با متخلفان بر اساس قانون و در ابتدا اخطار، معرفی به مراجع قضایی و در صورت نیاز همزمان با اخطار، تعطیلی موقت و پلمب نیز داده می‌شود.
کارشناس مسئول بهداشت محیط شهرستان بویراحمد در ادامه اذعان داشت: در نوروز ۱۳۹۸ کارشناسان و بازرسان بهداشت محیط در اجرای این طرح ۵ هزار و ۳۰۲ مورد بازدید از اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی ۷۸۶ مورد بازدید از سامانه های آبرسانی شهری و روستایی انجام دادند.
اعظم اکبری اضافه کرد: در این بازه زمانی ۳۱۸ نمونه برداری از آب آشامیدنی، تعداد ۷ هزار و ۲۱۶ کلرسنجی آب آشامیدنی، ۴ هزار و ۱۴۴ مورد سنجش پرتابل مواد غذایی و ۴۴۰ کارت بهداشت انجام شد.

منبع : فارس

حتما ببینید

بوی مرگ در جاده های کهگیلویه و بویراحمد/ ۱۰۷ کشته و مصدوم در ۱۳ روز / مرگ خود و همراهان را رقم نزنیم

جاده های کهگیلویه و بویراحمد در ۱۱ روز پایانی فروردین ماه سال جاری بیش از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.