کد خبر : 2785
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۰

سرنوشت ایلامی درس عبرت یا عزت/ درس هایی برای مدیران

سرنوشت ایلامی درس عبرت یا عزت/ درس هایی برای مدیران

شاید اورنگ ایلامی آنگاه که در زمستان سرد سال ۹۵ در تودیع و معارفه ای گرم، بر کرسی ریاست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تکیه می زد، اصلا فکرش را هم نمی کرد که روزی که برود هلهله به راه بیفتد و از رفتنش رسانه ها و مردم شاد و شاید هم شادکام باشند.

شاید اورنگ ایلامی آنگاه که در زمستان سرد سال ۹۵ در تودیع و معارفه ای گرم، بر کرسی ریاست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تکیه می زد، اصلا فکرش را هم نمی کرد که روزی که برود هلهله به راه بیفتد و از رفتنش رسانه ها و مردم شاد و شاید هم شادکام باشند.

به گزارش صدای دنا؛ امروز که حکم پرویز یزدان پناه برای ریاست بر کرسی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد همزمان با طلوع آفتاب اعلام شد، شادی ای عجیب رسانه های استانی را فراگرفت، همه از عزل سخن می گفتند، برکناری ایلامی پر رنگ تر از انتصاب یزدان پناه بود، کامنت ها مسائل و اتهامات مختلفی را متوجه تیم ایلامی می کرد و نشان هایی از شادی جامعه داشتند، حال سوال اینجاست که یک مدیر  در دو سال و اندی مدیریتش چه کرد که اینگونه یک جامعه منتظر رفتنش بود؟

وابستگی به نمایندگان

تکیه زدن بر صندلی رضا چمن که علت عزلش عدم اجازه به نمایندگان برای دخالت در امور اجرایی دانشگاه بود، بسیار سخت می نمود اینکه ایلامی شیفته قدرت بود که این را پذیرفت یا در خودش بیشتر از چمن توانایی می دید، معلوم نیست اما مشخص بود که نمایندگانی که قید مدیر توانمندی مثل چمن را زده اند قصد ورود به فضای اجرایی در دانشگاه علوم پزشکی را دارند، ایلامی پذیرفت و البته به نمایندگان مجلس هم وابسته شد، در بیمارستان جلیل وابستگی اش به زارعی را نشان داد، در شبکه بهداشت کهگیلویه حرف شنوی از هاشمی پور داشت و در گچساران هرچه می کرد محبوب غلامرضا تاجگردون نمی شد.

تاجگردونی که خودش در رفتن چمن و انتصاب ایلامی بیشترین نقش را داشت، اندک زمانی نبرد که از ریاست اورنگ ایلامی روی گردان شد و هرازگاهی که از تهران عزم گچساران و باشت می کرد، ایسنتاگرامش را به خدمت می گرفت تا به ایلامی بتازد، ایلامی سعی داشت که تاجگردون را راضی نگاه دارد اما ظاهرا هرچه می کرد به در بسته می خورد.

ایلامی در بویراحمد تقریبا مدیری خلاف نظر زارعی نیاورد در کهگیلویه نیز تنها اقدامش که خلاف نظر هاشمی بود؛ داوری را عزل کرد که بعد از چند ساعتی همین یک اقدام را هم برگرداند و داوری با اقتدار به میز مدیریتش باز گشت حتی با اقتدارتر از رئیس دانشگاه…

استخدام ها…

ماجرای استخدام های عجیب و آزمون های عجیب تر همه اش به نام اورنگ ایلامی در کارنامه اعجاب های مدیران استان کهگیلویه و بویراحمد ثبت است. اورنگ ایلامی از پس یک آزمون نیروهای شرکتی برنیامد و با اینکه دو معاونش را قربانی یک آزمون کرد باز با کارنامه ای ناموفق اعلام نتایج این آزمون را به پرویز یزدان پناه محول کرد.

استخدام های فله ای در شبکه های بهداشت و بیمارستان ها و حتی نیروهایی که پایان سال از پس حقوقشان هم برنیامد از جمله انتقاداتی بود که دامن ایلامی را گرفت ایلامی هرچند گوشش به هیچ انتقادی بدهکار نبود اما در همان سیستم استخدام فله ای نیز نتوانست لااقل اعتبار و آبرویی میان طوایف استخدام شدگان برای خودش دست و پا کند.

ایلامی یا تلاش داشت که برای اجرای عدالت آزمون استخدامی برگزار کند یا می خواست در بلبشوی اوج گیری ماجرای استخدام های فله ای از خودش به عنوان یک مدیر رفع اتهام کند اما هرچه که بود ناشی گری اش در امور مدیریتی و اجرایی کار دستش داد و در آزمون رسمی ماجرای استخدام روابط عمومی اش پیش آمد و در آزمون های شرکتی حدیث لو رفتن و لغو امتحان و تجمع و تحصن بالاگرفت.

ایلامی شاید سعی می کرد که با آزمون های استخدامی برای خودش یک دستاورد مدیریتی بسازد که برای آینده به آن اتکا کند اما شکست خورد و او امروز نه تنها یک عدالتگر استخدامی نیست که حتی کنش و واکنش های مردمی بعد از عزلش نشان می دهد که چهره محبوبی در حوزه استخدام ها نزد مردم ندارد.

اورنگ ایلامی نه فقط در اجرای آزمون استخدامی که در اجرای بقیه قوانین هم شکست خورد به خاطر داریم که بعد از اعلام قانون منع به کارگیری بازنشستگان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوجی در اقدامی لیست کارکنان بازنشسته را اعلام کرد اما امروز با گذشت چند ماه از آن تاریخ معاون بهداشتی اش که در لیست هنوز معاون است و سر کار بقیه اعضای لیست که دیگر جای خود دارد.

بی توجهی به انتقادها…

اورنگ ایلامی یک تفاوت اساسی دیگر با رضا چمن داشت، ایلامی وقتی روی کار آمد گوشی اش را از حالت پاسخگویی به رسانه ها و مردم خارج کرد، اما چمن مشهور بود که در زنگ دوم تماس را جواب می دهد، این ویژگی ایلامی با ساختاری که در دفترش ایجاد کرده و برای رسیدن به رئیس دانشگاه باید از چندین و چند نگهبان رد می شدی، ایلامی را از شنیدن صدای انتقادات محروم کرد او در درون دفترش نمی شنید که خواسته جامعه چیست و چه اتفاقی در حال افتادن است، این اواخر که کلا در گوشه دفترش کز کرده بود و ارتباطی با بیرون نداشت، نشست خبری نمی گرفت، در گروههای رسانه ای نبود و نمی خواست یا نمی گذاشتند که صدای مخالفان حتی درون دانشگاهیش را بشنود.

این بی توجهی به انتقادها و در کل نشنیدن انتقادها از اورنگ ایلامی در نزد رسانه ها و جامعه چهره ای ساخت که نشان می داد اصلا برایش اهمیت ندارد که مردم چه می گویند، جامعه دانشگاه علوم پزشکی و خارج دانشگاه از او چه می خواهند و در مجموع اینها سبب شد که امروز ایلامی به عنوان مدیری بیخیال در جامعه قلمداد شود که از دیدگاه مردم و رسانه ها رفتنش سود است و ماندنش اضرار، به همین خاطر است که امروز هیچ جا ندیدیم که زده باشند «صد حیف که آن رفت و صد شکر که این آمد» و در عوض رفتن ایلامی با «بالاخره»، «عزل» و «برکناری» همراه شد.

مشاوران محدود…

در این مدت ریاست اورنگ ایلامی همگان دیگر اذعان داشتند که رئیس دانشگاه علوم پزشکی چند مشاور محدود دارد مشاورانی که از چاله درش می آوردند و در چاه می انداختند همان ها که وادارش کردند حکم کوروش داوری را لغو کند و چند ساعت بعد دوباره حکم خودش را لغو کند همان مشاورانی که ایلامی را در دام استخدام یک شخص خارج از آئین نامه ها و ضوابط انداختند و چوبش را ایلامی خورد، همان کسانی که اجازه ندادند نقدها به ایلامی برسد، یک نگهبان به در سالن مدیریت و یک نگهبان هم به در ورودی ساختمان اضافه کردند که مبادا ایلامی از بیرون بشنود و در نظرش تغییری حاصل شود. ایراد بزرگ ایلامی همین بود که از چند ایراد مذکور در بالا نیز مهمتر است این است که او نه از جامعه نقد می پذیرفت نه از رسانه ها مشاوره می گرفت و نه مشاوره های درون دانشگاه را قبول داشت او تنها به چند اتاق کنارش اکتفا می کرد و همین عامل این فلاکت مدیریتی شد.

حال ایلامی تغییر کرد و پرویز یزدان پناه جایگزین او شد، اما سرگذشت ایلامی در مدیریت می تواند درس های بسیاری برای مدیران داشته باشد، درس اینکه حرف جامعه را نشنیدی، نقدهای رسانه ها را به گوش جان نشنوی، محکوم به شکستی حتی اگر رئیس دستگاه درمانی یک استان هم باشید. عزل و تودیع عاقبت هر مدیری است اما اینکه چگونه عزل شوی هم مهم است، اینکه در جامعه تحت مدیریت و یا در جمعیت استان شادی به راه بیفتد یا از رفتنت ناراحت و نگران باشند مهم است.

پیمان فرامرزی-صدای دنا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 6 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۶
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

از مشاوران پنج شنبه , ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۳

درود بر شما واقعا دکتر رضا چمن برای همیشه محبوب و ماندگار است .
انشاالله که درس عبرتی باشد برای دکتر یزدانپناه.

مریم پنج شنبه , ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۳

صد شکر او رفت و هزار شکر که این آمد…

ناشناس جمعه , ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱:۰۳

باید زودتر از اینا میرفت

ناشناس جمعه , ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱

اعتباری هزار ساله، به خاطر رفتاری یک ساعته به باد می‌رود.

ضرب‌المثل ژاپنی

دانشگاهی جمعه , ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۲

درود بر شما
طاعات و عبادات قبول
رمز ماندگاری و عزت دکتر چمن شجاعت و اقتدارش در مدیریت است.
خدا کند که دیگران هم از او یاد گرفته باشند

ناشناس جمعه , ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۸

امیدوارم دکتریزدانپناه بتواند بنگاه معاملاتی را که ایلامی درست کرد به جایگاه واقعی خودش دانشگاه برگرداند