خانه / آخرین اخبار / بسیج ملی کنترل فشار خون در کهگیلویه و بویراحمد اجرا می شود

بسیج ملی کنترل فشار خون در کهگیلویه و بویراحمد اجرا می شود

رئیس مرکز بهداشت کهگیلویه و بویراحمد گفت: اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون از ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ در این استان آغاز می ‌شود و به مدت ۲ هفته نیز ادامه دارد.

به گزارش صدای دنا، ابراهیم نعیمی اظهار داشت: مهمترین اهداف اجرای این طرح ملی در کهگیلویه و بویراحمد شامل شناسایی افراد مبتلا، افزایش میزان آگاهی مردم و درمان به موقع مبتلایان است.

وی افزود: بر اساس این طرح ملی ۴۰۰ پایگاه ثابت و ۳۰ پایگاه سیار در هشت شهرستان ‌کهگیلویه و بویراحمد فشار خون مردم استان را اندازه گیری و ثبت می‌ کنند.

رئیس مرکز بهداشت کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: گروه های هدف این طرح ملی در استان شامل افراد ۳۰ ساله و بالاتر، بیماران کلیوی و مادران باردار است.

نعیمی عنوان کرد: در این طرح ملی آن عده از مردم کهگیلویه و بویراحمد که فشار خون بالا داشته باشند برای دریافت خدمات سلامت به مراکز درمانی استان معرفی می ‌شوند.

وی ابراز داشت: کنترل و درمان به موقع فشار خون عامل مهمی در پیشگیری از بروز سکته‌ های قلبی و مغزی و نارسایی ‌های کلیوی است.

نعیمی گفت: بر اساس آمار از مجموع ۲ هزار و ۶۰۰ مرگ و میر سال ۱۳۹۷ در کهگیلویه و بویراحمد دلیل مرگ یک هزار و ۱۰۰ نفر فشار خون بالا و بیماری ‌های قلبی، عروقی بوده است.

اخبار مرتبط:

۴۰ تا ۵۰ درصد مردم از بیماری فشار خون خود اطلاعی ندارند/ بسیج ملی کنترل فشار خون

حتما ببینید

کمتر از دو هفته تا بزرگترین رویداد گردشگری یاسوج / همه منفعل

کمتر از دو هفته دیگر یکی از بزرگترین رویدادهای گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.