کد خبر : 2957
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱

برای ستاد بحران کهگیلویه و بویراحمد گریه کنید/ “نترس اینوری نمیان”

برای ستاد بحران کهگیلویه و بویراحمد گریه کنید/ “نترس اینوری نمیان”

مدیرکل بحران استان با زور میخواست که فرمانداران برنامه ای برای مقابله با حمله ملخ ها ارائه دهند فرمانداران اول تلاش می کردند که خودشان را پشت نفر کناری شان جا دهند که دیده نشوند آخر سر آقای مدیرکل شروع کرد به نام بردن از تک تک فرمانداران حاضر در جلسه ستاد بحران ، نام

مدیرکل بحران استان با زور میخواست که فرمانداران برنامه ای برای مقابله با حمله ملخ ها ارائه دهند فرمانداران اول تلاش می کردند که خودشان را پشت نفر کناری شان جا دهند که دیده نشوند آخر سر آقای مدیرکل شروع کرد به نام بردن از تک تک فرمانداران حاضر در جلسه ستاد بحران ، نام هر فرماندار را که می آورد، مخاطبش دستهایش را به نشانه اینکه من حرفی ندارم از هم باز می کرد، لبخند ملیحی بر لب می آورد و سعی می کرد با طنزی هم ملخ ها را و هم مدیرکلی که گیر داده بود را از سر وا کند.

به گزارش صدای دنا، وقتی نوبت به فرماندار بویراحمد رسید، اقای مدیرکل بحران به او هشدار داد که علف های سبز گچساران که تمام شود ملخ ها به بویراحمد سرازیر خواهند شد، آقای فرماندار لبخندی زد و با این جمله بحران را حل کرد: “نترس ملخ ها اینوری نمیان”.

این مطالب شاید در نظر خواننده طنز باشد، شاید مضحک به نظر بیاید و شاید خواننده در نگاه اول فکر کند که نویسنده از یک مبنای واقعی به داستانی تخیلی رسیده است، شاید  ناخودآگاهتان هم به شما فشار می آورد که این را باور نکنید، اما آنچه ذکر شد، حقیقتی تلخ از گردهمایی مدیران برای برخورد با بحران ملخ های مهاجم است، ملخ هایی که از آتش سوزنده تر و از سیل تیز ترند و هرچه سر راهشان باشد از سبزه و کشاورزی با خاک یکسان می کنند و می روند.

شاید بارها در رسانه ها خوانده ایم که مدیران ستاد بحران پس از بحران ظاهر شده اند و گفته اند که “غافلگیر شدیم” علت این غافلگیری را هم اغلب نمی دانستیم اما حالا از ستاد بحران کهگیلویه و بویراحمد علت غفلت ها و غافلگیری ها بیرون می آید، علت فرماندارنی هستند که از دامن نمایندگان مجلس بیرون آمده اند، حاصل بده بستان های مدیریتی هستند و آنقدر که ذهنشان درگیر انتخابات اسفند است، ملخ ها و آتش سوزی ها پشیزی برایشان ارزش ندارد.

شاهرخ کناری و کناری ها نه برخاسته از دل یک رقابت نفس گیر برای انتخاب فرماندار هستند که حاصل یک شب خدمت در ستاد فلان نماینده اند که اینگونه مدیرکلی و فرمانداری شان تضمین است حالا ملخ حمله بکند جلوی قاب دوربین می رود و می گوید غافلگیر شدیم، حمله هم نکند مصاحبه ای خواهند داد که فلان نماینده مجلس یک تنه ایستاد و نگذاشت حتی یک ملخ از مرز شهرستان رد شود.

کناری ها با جمله “نترس اینوری نمیان” خیالشان راحت است چون حتی معاون استانداری که با دست هایش سرش را گرفته است هم نمی تواند با او برخورد کند، ناچار است مصوبه ای روی کاغذ بنویسد و دلخوش باشد که همین “نترس” کارساز شود و امیدوار که لطف الهی بحران را ختم به خیر کند.

به حال ستاد بحران کهگیلویه و بویراحمد باید گریست که فرماندارش در جلسه بحران هم گزارش عملکرد می دهد و از اعجاب های خودش در مدیریت می گوید و وقتی نوبت برنامه می رسد این آن را نگاه می کند و آن این را که مثلا من فرماندار با این همه توان مدیریتی چه معنایی دارد برنامه ارائه بدهم.

مدیرکل ها صف می کشند که از ستاد بحران فرار کنند، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی که باید برنامه ای برای مردمی کردن مقابله با بحران داشته باشد در اعتراض به اینکه دیگران برنامه ندارند وسط جلسه ول می کند می رود و همه از هم می پرسند که چکار باید بکنیم و در نهایت مصوب می شود که همان کاری که قبلا می کردند را ادامه دهند و بقیه هم “نترسند”.

این شیوه مدیریت، استان را در معرض انوع و اقسام تهدیدات قرار خواهد داد و این سبک مدیریت بحران حجم فاجعه بحران را دو چندان خواهد کرد، یا باید مدیران را از دم تعویض کنیم یا دست به دعا برداریم که بحرانی سمت ما نیاید.

پیمان فرامرزی_ صدای دنا

 

اخبار مرتبط:

۴۰ هزار هکتار از اراضی گچساران به ملخ آلوده شد/ ملخ ها در حال پیشروی به دیگر مناطق استان هستند

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 5 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۵
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

علی چهارشنبه , ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۳

اینهمه داستان سرایی کرده که چه چیزی را بیان کنید،کناری باید گردنه را ببندد از ورود ملخها ،اگر مدیر بحران طرحی دارد دارد ابلاغ کنند تا دستکاههای اجرای انجام ذهند، با جلسه و خالی بندی که نمیشود جلوی تحدید را گرفت.

دوست حاجی چهارشنبه , ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۴

فرماندار خودش رییس ستاد بحران شهرستانه خخخخخ

ناشناس چهارشنبه , ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۵

متاسفم برا خودمون باید دعا کنیم بحران نیاد

ناشناس چهارشنبه , ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۱

حرف دل مردم را زدی آفرین

دوست حاجی چهارشنبه , ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۳

اشکال نداره بزار خوش باشن سال آخر حاج زارعیه و سال بعد همین موقع باید دید کنار کجاست اتفاقا کناری ترسیده از باخت حاجی ترسیده