کد خبر : 925
تاریخ انتشار : یکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۱

مجلس به حیات خلوت دولت تبدیل می شود/ در ۴۰ سال گذشته حدود ۲۰۰ خانواده سرنوشت این کشور را به گروگان گرفتند

مجلس به حیات خلوت دولت تبدیل می شود/ در ۴۰ سال گذشته حدود ۲۰۰ خانواده سرنوشت این کشور را به گروگان گرفتند

مردم کلانشهرها هم گاها به این لیست‌ها رای می‌دهند و مجلس شورای اسلامی و به حیات خلوت دولت تبدیل می‌شود و نماینده لیستی خود را فدایی دولت‌ها و وزرا می‌دانند. نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس گفت: بی لیاقتی، ناکارآمدی و سستی دولت‌ها در تمام این سال‌ها به رنج نامه‌ای می‌ماند که هر روز

مردم کلانشهرها هم گاها به این لیست‌ها رای می‌دهند و مجلس شورای اسلامی و به حیات خلوت دولت تبدیل می‌شود و نماینده لیستی خود را فدایی دولت‌ها و وزرا می‌دانند. نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس گفت: بی لیاقتی، ناکارآمدی و سستی دولت‌ها در تمام این سال‌ها به رنج نامه‌ای می‌ماند که هر روز بر تعمیق مشکلات مردم افزوده است.

به گزارش صدای دنا به نقل از خانه ملت  نشست علنی امروز (یکشنبه،7 مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور اظهار داشت: جانبازان و آزادگان سلحشور که جان و جهان خود را در پاسداری از ایران و انقلاب دادند تا کشوری آزاده، مستقل، توسعه یافته و عاری از فقر، بیکاری، فساد، اختلاس و تبعیض داشته باشند، که اینگونه نشد.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بی لیاقتی، ناکارآمدی و سستی دولت‌ها در تمام این سال‌ها به رنج نامه‌ای می‌ماند که هر روز بر تعمیق مشکلات مردم افزوده است.

وی افزود: وضعیتی ایجاد شده که مرم توانایی تجزیه و تحلیل آن را ندارند، هر روز شاهد بیشتر شدن مشکلات هستیم ولی اراده و توانی برای حل آن‌ها نیست.

خادمی ادامه داد: از کردستان زیبا با کولبران پیر و معلولش، از سیستان و بلوچستان قهرمان با فقر و بیکاری عمیقش، بوشهر، هرمزگان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان و چهارمحال و بختیاری و خلاصه همه ایران را باید ببینید.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: هنوز بر پیکر شهرهای کشور زخم حمله بعثی‌ها به چشم می‌آید، اگر خسارت جنگ را نخواسته یا نتوانسته‌‎ایم از متجاوزین بگیریم، این رافع مسئولیت‌ها در بازسازی خرمشهر، آبادان، سوسنگرد، اهواز و مسجد سلیمان نیست.

وی افزود: شهرستان‌های مظلومی مانند باغملک هیچ فریادرسی ظرف 40 سال گذشته نداشته‌اند و آن‌ها را با فقر، بیکاری و سایر مشکلات رها کرده‌ایم.

نماینده مردم ایذه و باغ ملک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رنج بیکاری و بی‌آبی مردم ادامه دارد، این در حالی است که با نگاه‌های بخشی‌نگرانه و سیاست‌های غلط انتقال آب بین حوزه‌ای با هزینه بسیار بالا به مناطق دیگر مشکلات دیگری را به وجود آورد. مردم ایران را بدبخت کرده‌اید احترام و اعتماد به نفس آنها را گرفته‌اید. از فقر و بیچارگی نمی‌دانند چه کنند. برای تامین هزینه زندگی به فروش اعضای بدن از جمله کلیه روی آورده‌اند. با کشوری که یک درصد جمعیت جهان و هشت درصد منابع دنیا را دارد ببینید چه کرده‌اید.

خادمی بیان کرد: کشور دچار اختلاس و فساد شده است. چرا کشورهای دیگر فساد را کنترل کرده‌اند اما ما نمی‌توانیم؟ آموزگاران و معلمان کشور در فقر و تنگدستی به سر می‌برند. آن وقت انتظار داریم آینده‌ای روشن داشته باشیم؟ وقتی آموزگاران کشور با مشکلات اساسی روبه رو هستند.

وی ادعا کرد: فساد اقتصادی مانند موریانه به تار و پود این کشور و اکثریت مسئولین زده است و پذیرفته‌ایم که کشوری فاسد و ناکارآمد هستیم.

خادمی با بیان این که مقام معظم رهبری فرمودند فساد اقتصادی یک بیماری است، بیماری مسری که اگر جلوی آن گرفته نشود گسترش پیدا می‌کند ولی جلوی آن را نگرفتیم و به همه زد، بیان کرد: امیرکبیر گفت اگر دزدی می کردم همه دزد می‌شدند، برای حفظ ظاهر همه دنبال دزد می گشتیم ولی دزدی پیدا نمی کردیم، انگار برای شما گفته بود.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری از فساد به عنوان اژدهای هفت سر یاد کردند و فرمودند با این اژدها مبارزه کنید چرا این مبارزه انجام نشد؟ در این سال‌ها که بخشی از صنایع تولیدی کشور دچار تعطیلی شده‌اند کارخانه‌هایی همچون ارج و حتی کارخانه‌ معروف آدامس خروس نشان را هم تعطیل کردید. کالاهایی همچون سیگار و سنگ قبر را وارد می‌کنیم. هنوز زمان مبارزه با این مفاسد اقتصادی نرسیده؟ اکثر دولتمردان ۳۰ سالِ گذشته به مردم کشور ظلم کرده‌اند. به اعتماد مردم خیانت کردند. جوانان ما را نابود کردند. اگر ذره‌ای وجدان و غیرت داشتند به دلیل این همه ناکارآمدی ظلم، خیانت به جوانان، خودشان را حلق‌آویز می‌کردند.

خادمی اعلام کرد: مردم سوال می‌کنند به چه دلیل برخی مسئولین که شعار مرگ بر آمریکا و انگلیس سر می‌دهند فرزندانشان در آمریکا و انگلیس به سر می‌برند؟ اگر به گفته خود ایمان دارند چرا عزیزان خود را به کشور بر نمی‌گردانند؟ چرا این کشور آنها را اخراج نمی‌کند؟ تاریخ گواه می‌دهد شاید برخی دولتمردان ماموریت داشتند خلاف منافع ایران اقدام کنند. در کشورهای موفق معمولا پارلمان‌ها دولت‌ها را تشکیل می‌دهند و اگر دولت بد عمل کرد، پارلمان دولت را منحل می‌کند.

وی در ادامه ادعا کرد: اما در کشور ما دولت تشکیل می‌شود عوامل دولت لیستی از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی را به مردم ارائه می‌دهد. مردم کلانشهرها هم گاها به این لیست‌ها رای می‌دهند و مجلس شورای اسلامی و به حیات خلوت دولت تبدیل می‌شود و نماینده لیستی خود را فدایی دولت‌ها و وزرا می‌دانند. برخی از آنها هم وارد وزارتخانه‌هایی ثروتمند می‌شود و اجازه نظارت موثر را از مجلس شورای اسلامی می‌گیرند.

نماینده مردم ایذه و باغ ملک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ای مردم با این دولت و مجالسی که ساخته‌اید هرگز توسعه و پیشرفت را نخواهید دید ادعا کرد: در ۴۰ سال گذشته حدود ۲۰۰ خانواده سرنوشت این کشور را به گروگان گرفتند و از این وزارتخانه به آن وزارتخانه می‌روند. سفارتخانه ها را اگر تعطیل کنیم بهتر است زیرا اکثر آن ها به دنبال شغلی برای بازنشستگی خود هستند.

خادمی افزود: برای برون رفت فوری و حل معضلات کشور باید از فسادهای اقتصادی و اختلاس‌ها پرده‌برداری شود. ۵۰ نفر از اختلاس‌گران و دزدان دولتی را محاکمه و به اشد مجازات برسانیم. دولتمردانی که ظرف ۳۰ سال گذشته این کشور را به این روز انداخته‌اند برکنار شوند و اموال آنها که از ملت برداشته‌اند به خزانه بازگردانده شود. فرمایشات رهبر معظم انقلاب مورد توجه همه مسئولین قرار گیرد. راه حل عملی این است که از خودمان، کشور و منطقه شناخت واقعی پیدا کنیم و متوجه شویم که از همه مردم دنیا باهوش‌تر و آگاه‌تر، شجاع‌تر نیستیم، از توهم و جوگیر شدن بپرهیزیم که می‌تواند سرنوشت کشور را تغییر دهد.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی گفت: وطن‌پرست باشیم، دروغ نگوییم، سخت کار کنیم و دزدی نکنیم. دزدی فقط اختلاس نیست، خوب درس ندادن، خوب جواب ارباب رجوع را ندادن و… دزدی است. دولت 32 سال دست اصلاح‌طلبان و 8 سال دولت در دست اصولگرایان بوده و ای ملت شریف ایران باید آگاه باشیم و مطالعه کنیم./

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.