کد خبر : 1083
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲

17 مردادی متفاوت تر از گذشته / از نظرات خبرنگاران تا گلایه استاندار از تنهایی / خیانتی فراموش نشدنی در استان

17 مردادی متفاوت تر از گذشته /  از نظرات خبرنگاران تا گلایه استاندار از تنهایی / خیانتی فراموش نشدنی در استان

روز گذشته  دوباره به 17 مرداد رسیدیم و جنبش و جوش خاصی در خبرنگاران ایجاد شد تا برای یک بار در سال به بهانه روز خبرنگار دور هم جمع شوند تا هم دیداری تازه شود و هم از زحمات آنان قدردانی و تجلیل به عمل آید. به گزارش صدای دنا ، این بار نیز همانند

روز گذشته  دوباره به 17 مرداد رسیدیم و جنبش و جوش خاصی در خبرنگاران ایجاد شد تا برای یک بار در سال به بهانه روز خبرنگار دور هم جمع شوند تا هم دیداری تازه شود و هم از زحمات آنان قدردانی و تجلیل به عمل آید.

به گزارش صدای دنا ، این بار نیز همانند سالهای گذشته اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی برگزاری مراسم روز خبرنگار بود که شاید بتوان گفت خبرنگاران امسال با مراسمی متفاوت تر از گذشته روبرو شدند. حضور استاندار، معاون سیاسی استانداری، شهردار یاسوج، فرمانده بویراحمد و فرماندار لنده و برخی از مدیران کل در کنار حضور اکثریت خبرنگاران از نقاط مختلف استان، زیبایی خاصی به این مراسم داده بود و برخلاف سالهای گذشته استاندار و مدیران کل از آغاز تا پایان مراسم حضور داشتند و به درد دل های خبرنگاران گوش دادند.

مدیران پذیرای نقدهای منصفانه رسانه ها باشند / آستانه تحملتان را بالا ببرید

مدیر کل ارشاد ازارزش کار خبرنگاران و نیاز جدی جوامع بشری به امر اطلاع رسانی و آگاهی بخشی گفت.

رضا دهبانی پور که برای این نشست با همراهی و همکاری معاونین و کارشناسان خود سنگ تمام گذاشته بود و تلاش کرده بود تا جای هیچ گونه انقلتی را باقی نگذارد از سختی های کار خبرنگاران یاد کرد.

وی که قانون گریزی برخی از مدیران در زمینه اجرای طرح ساماندهی آگهی ها و اجرای تعرفه قانونی مصوب را با تمام وجود لمس کرده بود داد سخن برآورد و از استاندار خواست تا برای حل این موضوع  دستور پیگیری صادر کند.

اما دهبانی پور به خبرنگاران که آنان را همکار خود خطاب می کرد نیز از مدیران سایت هایی بدون مجوز خواست تا نسبت به اخذ مجوز و پروانه فعالیت اقدام کنند.

وی که درد معیشت خبرنگاران را به خوبی دریافته بود از مدیران مسوول خواست تا خبرنگاران خودرا بیمه نمایند البته این را هم گفت که خبرنگاران می توانند از طریق صندوق بیمه هنرمندان خود را بیمه کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان از رسانه ها و خبرنگاران خواست تا ضمن بیان عملکردهای دولت و نظام از سیاه نمایی و تخریب پرهیز کنند اما در عین حال نقد منصفانه را حق رسانه  و خبرنگار دانست و از مدیران خواست تا آستانه تحمل خود را بالا برده و پذیرای نقدهای منصفانه رسانه ها باشند چرا که نقادی و نقد پذیری می تواند به توسعه استان کمک شایانی کند.

عزم جدی رسانه ها در مبارزه با فساد و قانون گریزی

نماینده خبرنگاران که با انتخاب خودشان برای صحبت و بیان نقطه نظرات خود مشخص شده بودند یکی پس از دیگری در برابر حضار قرار گرفتند و دیدگاهها و انتظارات خود را بیان کردند. درد دل های فراوانی داشتند . از سختی کارشان گفتند و دادشان از پایین بودن آستانه تحمل مدیران از نقدها و خبرهایشان بالا بود . از دعوت گزینشی خبرنگاران به جلسات گفتند و از عدم اجرای قانون در توزیع آگهی ها و پایبند نبودن ادارات و سازمان های دولتی استان به قانون، از قانون گریزی گفتند و استخدام های فله ای و  به  قول استاندار استخدام های اتوبوسی ، از پیشنهاد برای ایجاد مجتمع برای رسانه ها با کمک شهرداری تا درخواست از استاندار برای تاسیس صندوق حمایت از خبرنگاران.

اما همگی  از متولیان برگزاری جلسه تقدیر و تشکر کردند و خود را همکار استاندار در برخورد با فساد و قانون گریزی می دانستند اما این را نیز گفتند که آقای استاندار نیز باید آنها را به عنوان همکار در مبارزه با فساد و قانون گریزی بپذیرد تا با کمک همدیگر روزنه های فساد را ببندند و راه را برای توسعه استان هموارتر نمایند.

استانداری متفاوت / سخت گیر با مدیران ؛ آرام با خبرنگاران /  در مبارزه با فساد تنها هستم  خبرنگاران  کمک کنند

نه دیر آمد نه زود رفت

استاندار کهگیلویه و بویراحمد آخرین سخنران جلسه بود. علی محمد احمدی که بر خلاف استانداران قبل که دیر می آمدند و زود می رفتند  از همان شروع جلسه حضور داشت و تا پایان نیز ماند تا از این طریق  به خبرنگاران یادآوری نماید که ارزش کار آنها را می داند و قدرددان زحمات آنهاست.

احمدی که در جلسات با مدیران شاید کمی ترش روی باشد اما این بار و در حضور خبرنگاران شاد و با چهره ای باز شروع به سخنرانی نمود و خودش نیز گفت که همانقد که برای اجرای برنامه ها با مدیران تند برخورد می کند در برابر خبرنگاران آرام است و به حرفهایشان گوش می دهد.

از خودش گفت و به حوادثی که در سال گذشته در استان روی داد از جمله سقوط هواپیما در دنا گرفته تا زلزله در یاسوج اشاره کرد و ازهمراهی رسانه ها نیز تشکر کرد.

دردشناس باشید و درد مردم را منتقل کنید

احمدی که دیگر استان و مدیریت های آن را به خوبی شناخته است از حرص خوردن خود به خاطر عافیت طلبی ها در استان گفت و از رسانه ها خواست تا درد شناس باشند و دردهای مسوولین را به مردم منتقل کنند.

وی دغدغه مشترک خود و رسانه ها را پیشرفت و تعالی استان عنوان کرد و گفت هیچ کس حق ندارد از این رسالت خود عدول کند و رسانه ها باید با تمام قدرت در برابر فساد و قانون گریزی بایستند و با صدای بلند آن را فریاد بزنند.

رسانه اجاره نشین رسانه نیست / حمایت نکردید ما را تنها گذاشتید

احمدی که شاید برخی از اخبار و گزارشات رسانه ها را قبول نداشت این را نیز گفت که رسانه ای که اجاره نشین دیگران باشد رسانه نیست و اگر می خواهیم به توسعه استان کمک کنیم باید تمام گرایشات قومی ، طایفه ای ، منطقه ای و سیاسی را در مبارزه با فساد کنار بگذاریم و در صورت مشاهده فساد و قانون گریزی از جانب هر کسی که باشد آن را با صدای بلند فریاد بزنید و به اطلاع متولیان و مسوولان برسانید.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد که از یکسال گذشته تا کنون بر ضعف مدیریت ها در استان تاکید می کند و در جلسات اخیر نیز قانون گریزی مدیران را عنوان نمود این بار از رسانه ها گلایه کرد که او را در برخی از مواقعی که با فساد مبارزه می کند تنها گذاشته اند و به  حمایتش نیامدند.

خیانتی فراموش نشدنی در استان

او که خود بهتر از هر کسی مثنوی استخدام های فله ای را در این استان می داند از رسانه ها خواست تا او را همراهی و یاری کنند و اجازه ندهند  فقط احمدی قربانی این ماجرا نشود.

هر چند که علی محمد احمدی از جابجایی سه مدیرکل در این زمینه خبر داد اما این را هم گفت که این استخدام های اتوبوسی در زمان من نبوده است و وقتی که در برابرشان ایستادم و با بی عدالتی و فساد مبارزه کردم برخی از خبرنگاران جیره خوار علیه من نقد زدند. هر چند که کسانی نیز حمایت کردند  اما برای مقابله با بی عدالتی و فساد باید کنار هم باشیم.

استاندار از رسانه ها خواست تا مدیران متخلف را محکم بکوبند و خود را حامی و پشتیبان آنها معرفی کرد اما  این را هم گفت که نباید با آبروی افراد بازی کرد و تخلفات را مستند و قانونی بیان کنید.

احمدی فامیل گرایی در بحث استخدام ها را بالاترین خیانت در نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد و این خیانت فراموش ناشدنی است. استاندار که احتمالا از عدم همراهی رسانه ها با او در مبارزه با فساد و قانون گریزی گلایه های زیادی داشت به تنها بودن خود در مسیر پر سنگلاخ مبارزه با فساد اشاره کرد و گفت:  بنده مقابل آنها ایستادگی می‌کنم به کرات مرا مورد آماج حملات خودش قرار می‌دهد و هیچکدامتان جیک‌تان در نمی‌آید، من تنها چکار کنم.

با خدای خود عهد بندید دستتان را می بوسم
علی محمد احمدی در ادامه از خبرنگاران خواست تا « با خدای خود عهد ببندید این اتفاق اگر برای مدیر گچسارانی، چرامی، یاسوجی و … افتاد خبرنگار هر جا هستید با شرافتتان عهد ببندید در برابر وی بایستید و عزتمندانه دفاع کنیدو در این صورت من دست شما را می بوسم».
علی محمد احمدی در پایان نیز به درخواست های خبرنگاران اشاره کرد و از مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا خواسته های و مطالبات خبرنگاران را ارایه نمایند و وعده داد تا جایی که  قانون و منابع اجازه دهد در جهت برآورده کردن آنها  اقدام خواهیم کرد.

پایان بخش جلسه تجلیل از خبرنگاران و شرکت در ضیافت شامی بود که در هتل آزادی یاسوج برگزار گردید.

بدین ترتیب پرونده 17 مرداد سال 1397 نیز بسته شد تا سالی دیگر و 17 مردادی دیگر.

 

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.