کد خبر : 4013
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶

دو سال بازنده یا دو سال برنده/ کلانتری باید انتخاب کند

دو سال بازنده یا دو سال برنده/ کلانتری باید انتخاب کند
حسین کلانتری، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در اقدامی دست به تغییراتی زد که پافشاری بر این تغییرات یا کوتاه آمدن از اولین تصمیمش از او استانداری می سازد که یا دو سال آینده برنده است و یا دو سال بازنده را پیش رو دارد.

به گزارش صدای دنا، استاندار کهگیلویه و بویراحمد مهره های شطرنج سیاست در زیرمجموعه استانداری را به گونه ای چید تا گربه را دم حجله بکشد و دست نمایندگان را از فشار بر استاندار کوتاه نماید اما این تازه شروع ماجراست و حالا حسین کلانتری در شرایطی قرار گرفته است که حق انتخاب دارد که در دو سال آینده یک استاندار بازنده باشد یا یک استاندار برنده!

در کهگیلویه و بویراحمد تفاوت استاندار برنده با بازنده بسیار مشهود است، وقتی به گذشته برگردیم و ببینیم که دستورات استاندار روی زمین می ماند، مصوبات ستادها و کارگروههای گوناگون که به امضای استاندار رسیده بود، توسط مدیرانی که خودشان تصویب گر بودند اجرا نمی شد، وقتی گزینه مورد نظر یک استاندار برای ریاست بر یک اداره در روز تودیع و معارفه در فرودگاه یاسوج تغییر می کرد، تعبیر استاندار بازنده برای چنین مدیری دور از ذهن نیست.

حسین کلانتری با تغییر محمد کاظم نظری و جعفر نکیبخت، معاون سیاسی استانداری و فرماندار کهیگلویه، تنها دست به یک تغییر نزده است بلکه دست به اصلاح ساختاری زده که در آن نقش استاندار به فرمالیته ترین حالت ممکن رسیده بود و وقتی کلانتری بر صندلی استانداری تکیه زد، تقریبا چیزی از اقتدار استاندار باقی نمانده بود.

جالب است بدانیم که مدیران کل استانی بارها و بارها در گچساران نشست شورای اداری برگزار کرده اند و شاید استاندار تا بعد از برگشتن مدیران کل، از این شورای اداری باخبر نمی شد. مدیرانی که در گچساران مصوبه می دادند و در یاسوج، مرکز استان مصوبات گچساران را اجرا می کردند و در بسیاری از موارد برای مصوبات سالن شماره یک استانداری تره هم خرد نمی کردند حالا کلانتری یا باید با این مدیران در بیفتد و اقتدارش را بازیابد یا همچون اسلافش راه تهران – شیراز – یاسوج را در پیش بگیرد و بگذارد که کسانی غیر از استاندار مدیریت اجرایی استان را در دست گیرند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد حالا به این سبک دخالت ها در امور اجرایی حمله ور شده است، چقدر در این راه موفق باشد به اولین تصمیمش بستگی دارد اگر کلانتری از همین اول کوتاه بیاید برای دو سال دیگر استانداری را تقدیم نمایندگان مجلس کرده است و اگر کوتاه نیاید و به تغییرها ادامه دهد، کهگیلویه و بویراحمد واقعا دو سال استاندار خواهد داشت.

هژمونی رسانه ای در این استان، علی محمد احمدی را ترساند و او را مجبور به عقب نشینی کرد، در واقع اینجا فشارهای رسانه ای برای مدیری تازه از راه رسیده، بسیار سنگین و ترسناک است. کسی مانند غلامرضا تاجگردون رسما و عملا رسانه داری می کند و ابایی هم ندارد که این رسانه ها به نام وی معرفی و معروف شوند. رسانه های وابسته به غلام محمد زارعی هم بی پروا به منتقدان این نماینده حمله می کنند و حتی گاها در این حمله ها طرف مقابل را تخریب هم می کنند و اینجاست که ایستادن مقابل این هجمه ها هم دل بزرگ می خواهد و هم تصمیم درست.

کلانتری اولین گام را مستحکم برداشته است و اگر از این بزنگاه به سلامت عبور کند از این پس دیگر او به عنوان یک استانداری که نمایندگان نمی توانند در کارش دخالت کنند شناخته خواهد شد وگرنه سرنوشت دو استاندار سابق در انتظارش خواهد بود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.