کد خبر : 4070
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۸:۱۸

رتبه اول اشتغالزایی روستایی برای بانک کشاورزی استان / کشاورزان و دامداران از بیمه غافل نشوند

رتبه اول اشتغالزایی روستایی برای بانک کشاورزی استان /  کشاورزان و دامداران از بیمه غافل نشوند
بانک کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد این بانک با پرداخت بیش از هزار میلیارد تسهیلات اشتغالزایی رتبه اول را در میان بانک های استان از آن خود کرده است.

بنا به گفته مدیر شعب بانک کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد این بانک با پرداخت بیش از هزار میلیارد تسهیلات اشتغالزایی رتبه اول را در میان بانک های استان از آن خود کرده است.
به گزارش صدای دنا؛ مدیر شعب بانک کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست با خبرنگاران که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شده بود ، خبرنگاران را مجاهدانی دانست که با فدا کردن در تلاش هستند تا سطح آگاهی های جامعه را ارتقا دهند. بهنام فرح بخش ، صداقت ، راستگویی ، دقت و سرعت را لازمه کار خبرنگاری عنوان کرد و افزود: جامعه در تمام سطوح خود به وجود و حضور خبرنگاران صادق و پر تلاش نیاز دارد و نقش خبرنگاران در فرهنگ سازی و اطلاع رسانی بی بدیل است.
مدیر شعب بانک کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به وضعیت بومی و جغرافیایی استان اشاره کرد و گفت: کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ بومی و جغرافیایی استانی کشاورزی و دامپروری است که همین امر سبب شده است تا نقش بانک کشاورزی در این استان پررنگ و حساس شود.
فرح بخش افزود: همین حساسیت و پررنگ بودن خدمات و اقدامات بانک کشاورزی در راستای رفع محرومیت ، اشتغالزایی و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها، نیاز به اطلاع رسانی سریع و دقیق و کامل دارد و خبرنگاران و رسانه های می توانند همراهان خوبی برای این بانک باشند.
وی در ادامه به نقش بی بدیل بانک کشاورزی در ایجاد اشتغال اشاره کرد و گفت: موفقیت های بانک کشاورزی مدیون تلاش ها و همکاری همه کارکنان بانک است که باعث شد تا تقدی و تجلیل استاندار و سایر دستگاههای اجرایی مرتبط با این بانک را در پی داشته باشد.
فرح بخش ارایه خدمات اشتغالزایی و تهسیلات رفاهی به مدجویان کمیته امداد و بهزیستی را در حقیقت معنا شدن عملی « بانک کشاورزی بانک » همه عنوان کرد و گفت: ما تلاش کردیم تا بانک کشاورزی بانک همه مردم ایران باشد و در این زمینه نیز موفقیت های زیادی را کسب کرده ایم .
مدیر شعب بانک کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد جذب منابع در سال ۱۳۹۷ این بانک را هزار و ۳۴۹ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این جذب منابع نسبت به سال ۱۳۹۶ رشد ۳۱ درصدی را نشان می دهد.
وی کل مانده منابع بانک کشاورزی استان را ۵ میلیارد و ۶۶۴ میلیون اعلام کرد و گفت: این در حالی است که بانک کشاورزی در سال ۱۳۹۷ حدود ۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تسهیلات پرداخت نموده که از این مبلغ حدود ۲ هزار و ۳۰۹ میلیارد آن از وجوه و اعتبارات دولتی از جمله اشتغال و مسکن روستایی، وام های عشایری و کمیته امداد، بهزیستی و صندوق توسعه ملی بوده و مابقی از منابع داخلی بانک می باشد که در زمینه کشاورزی پرداخت صورت گرفته است.
مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان با بیان اینکه ۲۱ هزار و ۱۲۷ نفر از منابع این بانک تسهیلات دریافت کردند گفت: از محل اعتبار اشتغال روستایی بیش از هزار میلیارد تسهیلات پرداخت کردیم که به لحاظ قدر مطلق نسبت به بانک دوم تقریبا دو برابر منابع پرداخت کردیم و در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در استان اول است.
فرح بخش افزود: این امر نشان دهنده پتانسیل بانک کشاورزی در زمینه پرداخت اشتغال روستایی است که نقش اساسی در کاهش مهاجرت روستائیان به شهر دارد که در بسیاری از موارد مهاجرت معکوس از شهر به روستا شروع شده است.
وی در ادامه با اشاره به استمهال و حمایت از کشاورزان گفت: سالانه بانک کشاورزی دستورالعمل هایی دارد که با کشاورزانی که دچار خسارت شدند و از لحاظ مالی و منابع مالی دچار خسارت هستند مساعدت هایی انجام می دهد . وی افزود: علاوه بر این بندهای بودجه ای و دستورالعمل های قانونی نیز به کمک بانک کشاورزی در حمایت از کشاورزان می آید. فرح بخش افزود: در سال گذشته از بند خ برنامه ششم توسعه برای کشاورزانی که به علت حوادث قهری و خشکسالی و … دچار خسارت شدند و بدهی آنها در سال زراعی ۹۶-۹۷ بود مساعدت هایی در نظر گرفته شد وی افزود: در این زمینه اصل تسهیلات به مدت سه سال استمهال شد و سود و جرایم آن نیز توسط دولت پرداخت می شد . وی گفت: بانک کشاورزی استان از این محل در سال گذشته ، ۳۶۸ میلیارد اعتبار در اختیار داشت که عملیات اجرایی آن از اول اسفند شروع شد و تا ۲۶ اسفند ماه حدود ۲۰۱ میلیارد را جذب و ۲۰۱ میلیارد مطالبات بانک تعیین تکلیف شد.
فرح بخش افزود: در سال گذشته تسهیلات با مانده ۲۰ میلیون تومان تعیین تکلیف می شد اما بعد از تغییراتی که در اعتبارات در اردیبهشت ماه صورت گرفت محدودیت مبلغی برداشته شد و افرادی که در این محدوده زمانی باشند بدون در نظر گرفتن مبلغ بدهی شامل این دستورالعمل می شوند. وی افزود: درسال ۹۸ نیز مبلغ ۲۰۱ میلیارد اعتبار اختصاص داده شد که تا کنون بیش از ۱۰۲ میلیارد آن تا کنون جذب شده است و ۳۷۵ میلیارد از مطالبات بانک در قالب این بند تعیین تکلیف شد. مدیر شعب بانک کشاورزی استان از کشاورزان خواست تا از این بند قانونی استفاده کنند چرا که این منابع وجود دارد و باید جذب شود و اگر ما نتوانیم این منابع را در استان جذب نماییم به سایر استانها اختصاص داده خواهد شد ولی قطعا این اتفاق در این استان روی نخواهد داد. فرح بخش در ادامه به پرداخت هزار و ۵۱۵ میلیارد تسهیلات در سال ۱۳۹۸ اشاره کرد و گفت: این تسهیلات شامل ۴۶۴ میلیارد وجوه اداره شده و هزار و ۵۰ میلیارد غیر تکلیفی بوده است. وی میزان پرداختی اشتغال روستایی در سال ۹۸ را ۱۸۴ میلیارد عنوان کرد.
مدیر شعب بانک کشاورزی استان ، مطالبات معوق را پاشنه آشیل بانک عنوان کرد و گفت: دو هزار و ۸۰ میلیارد معوقات سررسید گذشته داریم که با ریسک بالای ۱۸٫۵ درصد دست و پنجه نرم می کنیم . فرح بخش حل این مشکل را نیازمندهمکاری کشاورزان با بانک کشاورزی دانست.
وی از کشاورزانی که توانایی پرداخت بدهی را ندارند خواست تا از مساعدت های بانک استفاده کنند و با پرداخت ۲۰ درصد از بدهی ، مطالبات را تعیین تکلیف نمایند تا قدرت پرداخت تسهیلات و توزیع بانک افزایش پیدا کند.
فرح بخش از تعیین تکلیف هزار و ۹۰ پرونده در بند خ خبر داد و گفت: گشایش خوبی صورت گرفته است.
مدیر بانک کشاورزی استان در ادامه به بیمه کشاورزی اشاره کرد و افزود: در سال زراعی ۹۶- ۹۷ بیش از ۸۶ هزار و ۸۱۶ نفر بیمه نامه صادر شد که از این میزان ۸۹ میلیارد حق بیمه گذار و ۱۳۸ میلیارد کمک دولت بوده است.
فرح بخش با بیان اینکه سال کاری بیمه سال زراعی است گفت: در سال ۹۶- ۹۷ مبلغ ۲۹۳ میلیارد غرامت پرداخت شد.
وی افزود: این در حالی است که در سیل سال گذشته ۱۴۷ میلیارد خسارت برآورد شده بود و این مربوط به کسانی بود که بیمه کرده بودند اما کل خسارت برآوردی در بخش کشاورزی حدود هزار و ۲۰۰ میلیارد بوده است. فرح بخش مقایسه آماری خسارات بیمه شده و عدم بیمه را نگران کننده خواند و افزود: بیمه به نفع کشاورزان است و دولت با پرداخت سهم خود به کمک کشاورزان آمده است و کشاورزان باید از این فرصت استفاده کنند. مدیر شعب بانک کشاورزی استان وضعیت بیمه در سال زراعی جاری را خوب توصیف کرد و گفت: در سال جاری ۹۷- ۹۸ بیش از ۸۹ هزار و ۹۶۷ فقره بیمه نامه صادر شد که نسبت به سال گذشته رشد خوبی را نشان می دهد. وی سهم بیمه گذاران سال زراعی جاری را ۱۰۸ میلیارد و سهم دولت را ۱۷۳ میلیارد عنوان کرد. بهنام فرح بخش غرامت آماده جهت پرداخت در سال زراعی جاری را ۲۵۷ میلیارد عنوان کرد. مدیر شعب بانک کشاورزی استان در پایان بیمه را یکی از لازمه اساسی برای کشاورزان، دامداران و مرتعداران عنوان کرد و گفت: باید در این زمینه فرهنگ سازی صورت بگیرد تا فرهنگ بیمه کشاورزی و دامداری در این استان نهادینه شود و این مهم نیازمند همراهی و همکاری رسانه ها با بانک کشاورزی است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.