کد خبر : 4108
تاریخ انتشار : یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶

اقای استاندار؛ مدیران سهل انگار را معرفی کنید / ۱۵ماه ۱۱۰ میلیارد، یک ماه ۲۳۰ میلیارد / جبران ضرر استان از سهل انگاری مدیران را چه کسی می پردازد

اقای استاندار؛ مدیران سهل انگار را معرفی کنید / ۱۵ماه ۱۱۰ میلیارد، یک ماه ۲۳۰ میلیارد / جبران ضرر استان از سهل انگاری مدیران را چه کسی می پردازد
« ۳۴۰ میلیارد اعتبارات اسناد خزانه به کهگیلویه و بویراحمد اختصاص داده شده بود که در مدت ۱۵ ماه تنها ۱۱۰ میلیارد از این اسناد جذب شده بود و ما در مدت یک ماه توانستیم ۲۳۰ میلیارد آن را با برنامه ریزی جذب نماییم »

« ۳۴۰ میلیارد اعتبارات اسناد خزانه به کهگیلویه و بویراحمد اختصاص داده شده بود که در مدت ۱۵ ماه تنها ۱۱۰ میلیارد از این اسناد جذب شده بود و ما در مدت یک ماه توانستیم ۲۳۰ میلیارد آن را با برنامه ریزی جذب نماییم » این بخشی از سخنان حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست با خبرنگاران بود که نشان از یک فاجعه مدیریتی در سطح استان دارد.
به گزارش صدای دنا؛ مهرماه سال ۱۳۹۴ بود که برای اولین بار اسناد خزانه اسلامی بعنوان ابزاری بسیار مهم برای جهت‌دهی به بازار بدهی های دولت، در ایران منتشر شد. این اسناد که به گفته مسوولان از معتبرین اسناد مالی در جمهوری اسلامی ایران است تنها ورق دولتی به حساب می آید که به واسطه تضمین بالا، بازار به خوبی از آن استقبال کرده است.

بنابراین استانهایی همانند کهگیلویه و بویراحمد که در توسعه حرفی برای گفتن ندارند و زخم های کهنه توسعه نیافتگی هر روز در این استان به نسبت سایر استانها عمیق و وخیم تر می شود لازم بود که مدیران و مسوولان آن بیش از سایر استانها نسبت به جذب این اسناد اقدام کنند تا کهگیلویه و بویراحمد بتواند شاهد سرعت گرفتن قطار توسعه و پیشرفت باشد و بیش از این در برابر مردان و زنان غیرتمند و با شرافتش شرمنده نباشد.

اما سخنان بالاترین مقام اجرایی و نماینده ارشد دولت در استان گواه بر ضعفی است که در مدیریت های استان وجود دارد و دود این سهل انگاری و ناتوانی مدیریتی چشمان این استان را بیش از گذشته اشک آلود نموده است.

هر چند که مدیر کل اقتصاد و دارایی استان در مرداد ماه سال جاری از جذب صددرصدی اعتبارات بند «ب» و بند «ه» اسناد خزانه اسلامی در استان خبر داده بود اما روز گذشته حسین کلانتری در میان سخنانش از دردی سخن گفت که نیاز به تامل بیشتر دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست از سهل انگاری ۱۵ ماهه مدیران استانی پرده برداشت و گفت: ۳۴۰ میلیارد اسناد خزانه به این استان تعلق گرفته بود که در مدت ۱۵ ماه تنها ۱۱۰ میلیارد آن جذب شده و ۲۳۰ میلیارد آن باقی مانده بود. حسین کلانتری اضافه می کند که در مدت یک ماه برنامه ریزی کردیم تا هیچ برگشتی از این اعتبارات نداشته باشیم و توانستیم در یک ماه تمام این اعتبارات را جذب نماییم .
هر چند که اقدام و جدیت آقای استاندار در جذب این اعتبارات ستودنی و قابل تقدیر است اما این سوال پیش می آید که کدامیک از مدیران استانی سهل انگار بوده اند و آیا به مردم و افکار عمومی معرفی می شوند؟ آیا برخورد قانونی با این مدیران سهل انگار که در مدت ۱۵ ماه نشسته بودند و در یک ماه توانستند این اعتبارات را جذب کنند صورت می گیرد؟

قطعا همگان باور دارند که ۲۳۰ میلیارد در ۱۵ ماه گذشته با همین مبلغ در این امروز چه تفاوت فاحشی به لحاظ ارزش پول دارد؟ آیا مدیران سهل انگار تاوان این ضرر و زیانی که به توسعه استان وارد کرده اند را می پردازند.
بنابراین افکار عمومی منتظرند تا تیم مدیریتی ارشد استان اسامی مدیران سهل انگار در جذب اعتبارات اسناد خزانه را معرفی کنند و برخورد با این مدیران که با سهل انگاری خود مانعی برای توسعه استان بوده اند را از طریق رسانه ها بخوانند و بشنوند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.