کد خبر : 4126
تاریخ انتشار : شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۹:۵۰

پیمان فرامرزی

سرنوشت مردی که عاشق “تیترها” بود/  نگین تاجی فضای ترسیده را تلطیف کند

سرنوشت مردی که عاشق “تیترها” بود/  نگین تاجی فضای ترسیده را تلطیف کند
غلامرضا مزارعی سال 94 بر کرسی ریاست کل ساختمان دادگستری در میدان امام حسین (ع) یاسوج تکیه زد اما دقیقا آن گاه که زمزمه های رفتنش در افواه پیچیده بود، در گچساران با اعلام خبر یک حکم، یکسالِ رسانه ای را برای خودش ساخت. زآن پس مزارعی قاضی القضات استان تنها یک قاضی یا رئیس کل نبود، بلکه  تیتر اول رسانه ها بود، ولو اینکه  تمام تیترها یکسال بعد شکست خورده باشد.

غلامرضا مزارعی سال ۹۴ بر کرسی ریاست کل ساختمان دادگستری در میدان امام حسین (ع) یاسوج تکیه زد اما دقیقا آن گاه که زمزمه های رفتنش در افواه پیچیده بود، در گچساران با اعلام خبر یک حکم، یکسالِ رسانه ای را برای خودش ساخت. زآن پس مزارعی قاضی القضات استان تنها یک قاضی یا رئیس کل نبود، بلکه  تیتر اول رسانه ها بود، ولو اینکه  تمام تیترها یکسال بعد شکست خورده باشد.

به گزارش صدای دنا، سرگذشت یکسال گذشته قاضی القضات سابق کهگیلویه و بویراحمد ارزش یک مرور دوباره را دارد، مروری که شاید در آن اولویت های کاری رئیس کل جدید آشکار شود. مزارعی در مهرماه سال گذشته به سراغ  یک سرمایه گذار رفت و از اعلام حکم محکومیت او بابت پتروشیمی بویراحمد خبر داد، خبری که اندکی نگذشته بود که لهراسب باقری آن را اختلاف شخصی خواند و پای دختر مزارعی را به ماجرا باز کرد، ماجرایی که تا به امروز که دیگر مزارعی رفته است، سر به مهر ماند و ابعاد آن مشخص و روشن نگشت اما آقای قاضی القضات بعد از این حرف های سرمایه گذار، پلمب بر کارخانه قندی زد که همان زمان جلسات مکرر استانی برای راه اندازی این واحد بزرگ صنعتی در حال برگزاری بود.

بخش جالب ماجرا آنجاست که کمیته حمایت از سرمایه گذاری که رسالتش طبعا حمایت از سرمایه گذاری و جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی بود و ذیل مدیریت غلامرضا مزارعی کار می کرد، یک کارخانه را پلمب کرده بود.

تصور رئیس کل سابق دادگستری استان بر این بود که آنچه که در پاییز و زمستان ۹۷ به انجام می رساند، همیشه فرجامی نیک دارد اما در تابستان ۹۸ و یک روز قبل از آنکه برود، پرونده دو واحد صنعتی که جدال از آنها آغازیده بود در یاسوج مهر «مختومه شد» خورد و بزرگترین تیترهای رسانه ای در کمتر از یکسال شکست خوردند.

غلامرضا مزارعی در جدال های سال گذشته خودش، یک کارنامه ناموفق دیگر هم دارد، او سراغ اردلان زینل زاده رفت و با اعلام خبر محکومیت شهردار سابق دوگنبدان، جنجالی دیگر در رسانه های استان شروع شد. خبری که دامنه آن تا رسانه ملی هم پیچید و طرفداران قاضی القضات وقت استان با همین یک خبر چه قهرمان ها که از مزارعی نساختند اما اندک زمانی و در آغازین روزهای سال ۱۳۹۸ زینل زاده حکم برائتش را رسانه ای کرد تا نمره دیگر کارنامه غلامرضا مزارعی، مردودی باشد.

و اما سومین عملکرد پر سر و صدای قاضی القضات سابق کهگیلویه و بویراحمد، محکومیت جعفر گوهرگانی، معاون اقتصادی استاندار و الیاس تاج الدینی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بود. محکومیتی که چکیده سالها تلاش رسانه ای در حوزه استخدام های فله ای بود و بالاخره قرار بود با آن مزارعی به بزرگترین قهرمان مبارزه با فساد کهگیلویه و بویراحمد  در خصوص بکارگیری های فله ای در ادارات و سازمان ها مبدل شود اما این حکم هیچگاه اجرا نشد و غلامرضا مزارعی در مقابل سوال دانشجویان دانشگاه یاسوج در نشست پرسش و پاسخی، در خصوص عدم اجرای این حکم فقط سکوت کرد تا کل کارنامه یکساله مزارعی  در این زمینه مهر مردودی بخورد آن هم مردودی شهریور ماه که هنگامی که می خواست عملکردش را نشان دهد جز سامانه ثنا و سخا و چندی دیگر از این دست، از این سه پرونده مهم  چیزی برای ارائه نداشت که بر دیوار سالن دادگستری بکوبد و برای حضار به نمایش بگذارد.

یک رئیس کل، یکسال فضای رسانه ای را در دست گرفت و تا می خواست از احکام  گفت و عملکردهایش، و چون آخر پاییزش فرا رسید هیچکدام از آنچه که  برخی رسانه ها او را  به واسطه این احکام  قهرمان متصور می کردند، در دستانش نبود که به عنوان عملکرد ارائه دهد، قند و پتروشیمی، شهردار سابق گچساران و بکارگیرهای  فله ای نیرو در ادارات و سازمان ها هر سه به جای اینکه عرصه های پیروزی مزارعی باشد، نقاط شکست او بودند.

حالا دکتر حسن نگین تاجی امروز یک صندلی با دردسرهای فراوان را تحویل گرفته است صندلی که اگر یکسال پیش همان گاه که حرف آمدنش بود، برآن تکیه می زد، هیچکدام از مسایل امروز را نداشت. نگین تاجی امروز باید آستین بالا بزند و یک فضای ترسیده سرمایه گذاری را تلطیف کند، فضایی که هیاهوهای آن در کشور و حتی رسانه های بیگانه پیچید و فی النهایه ثمری نداشت و حکم مختومه شدن و یا برائت انتهای این هیاهوهای پر سر و صدا بود  و در این میان، چه بسا که سرمایه گذارانی از فضای بگیر و ببند کهگیلویه و بویراحمد ترسیدند و نیامدند، چه بسا که سرمایه گذاران بومی  نیز بودند که ترجیح دادند که برای فرار از آسیب دیدن، سرمایه هایشان را بردارند و بروند.

امروز که نگین تاجی حکم رئیس کلی را گرفته است همان اندک صنعت استان آسیب دیده و زخم خورده است، بانک ها دیگر از رونق تولید و نام این حوزه می ترسند و سرمایه گذاران نیز با تفکر آنچه که ممکن است در یکسال هر آنچه پنبه کرده اند رشته شود، بر خود می پیچیند. نگین تاجی امروز باید آشتی دستگاه قضایی و عرصه سرمایه گذاری را در چارچوب قانون در دستور کار قرار دهد. او امروز نه یک صندلی که یک جو روانی ترسیده -در حوزه صنعت- را تحویل گرفته است و باید جور جبران یکسال ترس را بکشد. ترسی که قدرت سرمایه گذاری را از سرمایه گذاران، قدرت ریسک را از مدیران و قدرت اطمینان را از صنعتگران گرفته است.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۲
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

زکی پور شنبه , ۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴

متاسفم که مزارعی راشکست خوانده بیان کرده ای مزارعی یک قهرمان درهرصورت مزارعی پیروز میدان است زیرا به تکلیفش عمل کرد

شهروند مارگون شنبه , ۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳

با سلام
سپاس از متن زیبا و صدای رسایی که حرف دل همه را فریاد زد.
بخش مارگون یکی از بخشهای کمتر توسعه یافته ، کمر شکسته و زخمهای دوران گذشته را در دل و دست و پیشانی دارد. مردم شهید پرور این بخش با همکاری و اهدای زمین و معادن دست پیمان و دوستی را در دستان مسولان و سرمایه گذاران نهادند تا کارخانه سیمان مارگون احداث و راه اندازی شود و در بخش مدیریتها و مسولیتها و حتی کارگران در این کارخانه نیز اندک سهمی را دارند. اما آنچه امروز خواسته اصلی مردم شهید پرور و رنجور این بخش از جمله شهر مارگون ، روستاهای بی بی خاتون ، قلعه سقاوه ، تا دم سقاوه و اطراف آنها از حضرت آیت الله ملک حسینی ، استاندار محترم ، دکتر نگین تاحی ، بویزه اداره کل اطلاعات استان ، سازمان بازرسی و دیگر دستگاه های امنیتی و سیاسی ، فرماندار شهرستان بویراحمد ، و علی الخصوص نامینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا و سایر مسولین استانی و کشوری دارند : راه اندازی و تاسیس پتروشیمی مارگون می باشد. عاجزانه تقاضامندیم اقدامی اساسی در این خصوص صورت پذیرد تا در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری به نام سال رونق و تولید مزین گردیده ، جوانان تحصیل کرده این بخش نیز برای کارگری در این پتروشیمی شاهد نان سالمی بر سفره زن و فرزند خویش گردند…