کد خبر : 4137
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰

شورای شهر یاسوج گرفتار اقلیت و اکثریت/ بازهم تغییر گروه بندی ها/ اقلیت چرا انتخابات هیات رئیسه را تحریم کرد

شورای شهر یاسوج گرفتار اقلیت و اکثریت/ بازهم تغییر گروه بندی ها/ اقلیت چرا انتخابات هیات رئیسه را تحریم کرد
شورای دور پنجم شهر یاسوج بی گمان در این دو سالی که بر راس مدیریت شهری یاسوج بوده اند، بیش از آنکه درگیر شهر و مدیریت شهری باشند، درگیر تغییر ساختارهای خودشان از گروه اقلیت به اکثریت و بالعکس شدند.

شورای دور پنجم شهر یاسوج بی گمان در این دو سالی که بر راس مدیریت شهری یاسوج بوده اند، بیش از آنکه درگیر شهر و مدیریت شهری باشند، درگیر تغییر ساختارهای خودشان از گروه اقلیت به اکثریت و بالعکس شدند.

به گزارش صدای دنا، لجبازی ها و درگیری های درون شورای شهر یاسوج از همان دو سال پیش و در آغازین روزهای آغاز به کار این دور از شورا آغاز شد به گونه ای که قید یک شهرداری که لااقل تجربه شهرداری در یاسوج اندوخته بود را زدند و به یک شهردار کم تجربه تر در زمینه شهرداری  قناعت کردند تا نتیجه لجبازی هایشان دودی شود که به چشم مردم یاسوج و پایتخت طبیعت ایران برود.

در ابتدای آغاز به کار شورای شهر یاسوج در شهریور سال گذشته خبر از سهمیه بندی یکساله اعضای اکثریت شورا برای ریاست بیرون آمد و در افواه پیچید که هر سال قرار است یکی از اعضای اکثریت بر صندلی ریاست تکیه بزند اما پس از انتخاب رئیس دوم شورا و هنگامی که هدایت اکبری با ریاست خداحافظی کرد ترکیب شورای شهر به هم ریخت و از همان زمان مشخص شد که تکلیف رئیس بعد از کیوان آشنا، چندان مطابق سهمیه بندی نخواهد بود.

سال ۱۳۹۸ را می توان سال تغییرهای متداوم اقلیت و اکثریت شورای شهر یاسوج دانست، سالی که هر ماه آن یکی از گروه اکثریت به اقلیت می رفت و دیگری از اقلیت در جمع اکثریت قرار می گرفت تا سرنوشت رئیس شورای شهر یاسوج در سال سوم همچنان نامعلوم باشد. پیش بینی ها حکایت از آن داشت که علی اکبری تبار و فرشاد نگین تاجی خودشان را برای تکیه زدن به کرسی ریاست آماده می کردند اما این در نهایت روز قبل از انتخابات هیات رئیسه این دو رفیق شدند تا با همراهی مسعود خوبانی انتخابات هیات رئیسه را تحریم کنند.

اما بخش جالب تر ماجرا تغییر محمد رحیم دهراب پور بود هم او که در سال اول به دلیل بازماندن از کرسی ریاست تقریبا شورای شهر را در جلساتش تحریم کرده بود و منتقد اصلی عملکرد این شورا بود، به ناگاه پیش از آغاز انتخابات هیات رئیسه برای سال سوم با همراهی هدایت اکبری، کیوان آشنا و فرشید احمدی کیش گروه اکثریت را تشکیل داده است و با توجه به اینکه در این گروه، احمدی کیش با قاطعیت اعلام کرده که در فکر ریاست شورای شهر نیست و هدایت اکبری و کیوان آشنا نیز هرکدام یک سال ریاست این شورا را بر عهده داشته اند، پس بعید نیست که گزینه گروه اکثریت برای ریاست سال سوم شورا محمد رحیم دهراب پور باشد و به احتمال، همین علت هم سبب شده که گروه اقلیت جلسه انتخاب هیات رئیسه را تحریم کند.

دهراب پور که تا پیش از این منتقد جدی عملکرد شهری و شورای شهر بود نیز در مصاحبه ای در روز جلسه انتخاب هیات رئیسه شورا تغییر موضع داد و به نوعی پالس های مثبتی را برای بقیه اعضای شورا فرستاد تا نشان دهد که نگاهی به صندلی ریاست دارد.

در میان این جدال های اعضای شورای شهر این پایتخت طبعیت ایران است که در جا می زند، شهری که حتی یک خیابان خط کشی شده ندارد و شهردارش اگر بخواهد عملکرد عمرانی اعلام نماید، ساخت سرعت گیر بیشتر از همه در کارنامه اش به چشم می خورد، حال شورای شهرش اینگونه بر سر صندلی با هم می جنگند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

محمد چهارشنبه , ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳

بی انصافی نکنید ، دهراب پور نه به کسی پیوسته و نه از کسی جدا شده ، این دیگران هستند که یا از ایشان بریده یا به ایشان وصل شدند ، دهراب پور مجبور است در این شورای بچه بازی گاها برای خدمت گذاری و برون رفت ازاین وضعیت آبروی خود را گرو بگذارد