کد خبر : 4141
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱

استیضاح بیخ گوش شهردار یاسوج/ سیب دهراب پور به کدام سمت می چرخد/ مخالف ترین عضو شورا نزدیک صندلی ریاست

استیضاح بیخ گوش شهردار یاسوج/ سیب دهراب پور به کدام سمت می چرخد/ مخالف ترین عضو شورا نزدیک صندلی ریاست
مخالف ترین عضو شورای شهر یاسوج با شهردار فعلی این شهر، تنها یک جلسه رسمی با صندلی ریاست شورا فاصله دارد که اگر این منتقد جدی عملکرد شهردار و مدیریت شهری یاسوج به ریاست برسد، استیضاح شهردار این شهر نیز دور از انتظار نخواهد بود.

مخالف ترین عضو شورای شهر یاسوج با شهردار فعلی این شهر، تنها یک جلسه رسمی با صندلی ریاست شورا فاصله دارد که اگر این منتقد جدی عملکرد شهردار و مدیریت شهری یاسوج به ریاست برسد، استیضاح شهردار این شهر نیز دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش صدای دنا، نستهن مقدم در این دو سالی که به عنوان شهردار یاسوج، در راس مدیریت شهری بود، دو سال بی دغدغه و آرام را گذراند. شورای شهر، چندان چوب لای چرخش نگذاشتند و البته این بدان دلیل هم بود که به گفته استاندار سابق، شهردار گوشش به دهان اعضای اکثریت بود و تنها میان همه اعضای شورا منتقد جدی عملکرد مقدم، محمد رحیم دهراب پور بود که او هم از همان سال اول به حاشیه رفت و در متن تصمیمات شورا حضور پررنگ نداشت.

محمد رحیم دهراب پور که از همان ابتدای اعلام نتایج انتخابات خود را برای ریاست آماده کرده بود، ناگهان در اولین جلسه رسمی شورای دور پنجم به حاشیه رانده شد و جایگاهی نگرفت تا هدایت اکبری کرسی ریاست را به دست آورد و شهردار یاسوج بدون دخالت دادن دهراب پور انتخاب شود. محمد رحیم دهراب پور در جلسه انتخاب و معارفه شهردار غایب بود تا اعلام کند تنها مخالف رسمی نستهن مقدم است.

دهراب پور اما بعد از آن عقاید خود را در خصوص انتقاد از شورا و مدیریت شهری یاسوج کتمان نکرد و هرجایی که فرصت گیر آورد به عملکرد شهردار یاسوج حمله کرد. انتقادات دهراب پور در این دو سال از روی کار آمدن شورای پنجم و شهردارشان، آنقدر جدی بود که اگر در همین مدت، شورای شهر وی را یاری می کرد، تاکنون شهردار این شهر استیضاح شده بود.

استمرار راه دور چهارم شورا

محمد رحیم دهراب پور در سال گذشته به عملکرد شورای دور چهارم انتقاد وارد کرد و گفت: اعتقاد دارم در دوره چهارم شورای شهر به منابع درآمدی یعنی منابعی که برای شهر یاسوج می توانست به عنوان منابع پایدار قلمداد شوند از جمله پارک چشمه نباتی با تبانی که وجود داشت که آن هم به دلیل دخالت دادن مسائل قومی و قبیله ای در مدیریت شهری بود، چوب حراج زده شد.

این عضو شورای شهر یاسوج در ادامه همین مصاحبه، شهردار و شورای فعلی را ادامه همان دور چهارم شورای یاسوج دانست و افزود: در حال حاضر هم، مدیریت فعلی نه ایده و نه اراده احقاق حقوق این شهر را ندارد و همان وضع دوره چهارم همچنان ادامه دارد زیرا که مدیریت شهر در دستان عده ای خاص است و همان طور که عده ای در دوره چهارم اوضاع را در دست داشتند، اکنون نیز فردی را که به عنوان شهردار انتخاب کرده اند ، سمبلیک است و هیچ گونه احساس مسئولیتی در قبال شهر نمی کند و هیچ موضع گیری خاصی که چه بر سر شهر امده و چه بر سر آن خواهد آمد، ندارد.

تاکنون اشتباه کردیم

عضو منتقد شورای شهر یاسوج پس از آنکه نشست انتخاب هیات رئیسه سال دوم شورای یاسوج را تحریم کرد نیز به همان روال گذشته از شورا و شهرداری این شهر انتقادات داشت و ابایی هم نداشت که بگوید خودش و همکارانش در ساختمان فلکه سنگی تاکنون راه را اشتباه رفته اند.

دهراب پور در آغازین روزهای سال ۹۸ در مصاحبه با رسانه ها خطاب به اعضای شورای شهر می گوید: تا الان اشتباه کردیم، بنده اولین کسی هستم که میگویم اشتباه کردم، بیایید بنشینیم کنار همدیگر و ببینیم چه بر سر شهر آمده است و دست به دست هم دهیم و افراد را در جایگاه های مناسب قرار دهیم، شهردار مثل بازوی شورا می ماند کارگر بدون بیل نمی تواند بیل بزند، شهردار هم مثل بیل برای شورای شهر است، شورا بیل ندارد که بخواهد کار کند.

عضو آن زمان گروه اقلیت شورای شهر یاسوج، انتخاب شهردار این شهر را احساسی و براساس تاثیر عواملی از بیرون می داند و می افزاید: در ابتدای کار یک گروه چهار نفره به نام اکثریت شکل گرفت، بدون مطالعه شاید از روی تعصب و حساسیت هایی که باید ایجاد شود و افراد بیرون هم دست داشتند و تصمیم گرفتند که شهردار انتخاب کنند و هر کس بخشی از شهرداری را در اختیار خودش گرفته مثلا مثل شرکت ها و سازمان هایی میگویند مال فلان شخص از شوراست و بحثی است که مطرح است و حقیقتا همینطور هم هست خب این درست نیست سازمان ها باید در اختیار مردم باشند و افرادی در سازمان ها قرار بگیرند که منتسب و متهم به این نباشند که نیروی فلان فرد از شوراست و کسی باشد که بتواند به مردمش خدمت ارائه دهدلذا شورای شهر یاسوج که یکسال و چند ماه از عمرش میگذرد در اوج زمانیکه فرصت کار کردن دارد همین روزهاست.

شهرداری بحران زده است

دهراب پور شهرداری را بحران زده می خواند و تاکید می کند: بنده اعلام میکنم اگر کسی هست صدای مردم را میخواهد بشنود و ما به عنوان نماینده صدای مردم را بیان میکنیم؛ به داد این شهر و شهرداری برسند، این شهرداری در بحران به سر میبرد، این شهرداری مثل زخمی میماند که فقط پانسمانش می کنند به اصل مطلب توجهی نمی شود و آن ضعف اصلی در جای خودش باقی است، آقای استاندار مخصوصا معاونت عمرانی که مدیریت شهری در ارتباط با وی است به خودشان بیایند و بیشتر در این قضایای نظارت و بازرسی وارد بشوند بالاخره اگر کار میکنند خروجی کارشان در حقیقت چیست ما باید ببینیم وضع به همان شکل بدتر جلو میرود روند بدتر طی میشود.

کدام عملکرد

این عضو شورای شهر یاسوج همیشه در انتقاداتش از عدم انجام کارهای عمرانی در شهر یاسوج گلایه می کند و حتی این شهر را شهری مرده بین طبیعتی زنده توصیف می کند. دهراب پور نهایتا شهرداری را به نصب بنرهای ساختگی و نداشتن عملکرد عمرانی و فرهنگی متهم می کند و می گوید: کار عمرانی که نمی شود کار فرهنگی که نمی شود مدام بنر در سطح شهر زده می شود که کار فرهنگی است اما چه کارهایی؟ تا چه اندازه مردم را راضی می کنند همه آنها ساختگی است و برای این است که بگویند کاری انجام داده اند.

مردم را محله به محله جمع می کنم

دهراب پور اما نهایتا هشدار می دهد که «اگر مشکلات حل نشود مردم را محله به محله جمع می کنم وبرایشان توضیح می دهم آن وقت اگر می توانند جلوی مردم بایستند؛شورا حق دارد شهردار را استیضاح کند اما شورای ما خودش را در حدی نمی بینید که به وظیفه خودش عمل کند.»

سیبی که چرخید

شاید خود محمد رحیم دهراب پور هم تا اردیبهشت ماه امسال که آخرین مصاحبه های جنجالیش منتشر شد تصورش را نمی کرد که بتواندبا تمام انتقاداتی که به شهردار و عملکرد او وارد می کرد در یک نشست آشتی کنان با نستهن مقدم که به واسطه دیگران صورت گرفته است،  پا بر تمام انتقادات و نظرات خود بگذارد و برای رسیدن به کرسی ریاست شورای شهر، ارزش منتقد بودن خود در نزد افکار عمومی را به پایین ترین حد ممکن تنزل دهد.

هر چند که دهراب پور از همان آغاز در گروه اقلیت در شورای شهر قرار داشت اما همچنان در نظر مردم و افکار عمومی نظر اکثریت را داشت چرا که بی پروا و بدون از هیچ ابایی حرف مردم را بیان می نمود و خواستار پاسخگویی شهردار و دیگر اعضای شورای شهر می شد.

آیا این عضو با سابقه و کهنه کار شورای شهر یاسوج بر تمام انتقادات خود پا گذاشته و برای قرار گرفتن در گروه اکثریت  و رسیدن به کرسی ریاست شورای شهر چنین استراتژی را دنبال کرده است. اگر چنین باشد که محمد رحیم دهراب پور  اشتباهی استراتژیکی و کلیدی را مرتکب شده که نه تنها باعث تحقیر او در نزد افکار عمومی  خواهد شد که  خط بطلانی بر تمام حرفها و انتقادات او خواهد بود.

آیا وعده ریاست شورای شهر باعث شده که این عضو شورا که شاید تنها عضو منتقد در این چند سال بوده است خود را با واسطه دیگران به شهردار نزدیک کند؟ اگر چنین باشد که -ان شاالله نیست- تمام انتظارات و امیدهای مردمی که برای رسیدن یاسوج به توسعه به این عضو شورای شهر رای داده اند  سرابی بیش نبود  و دیگر  نباید منتظر عمل به شعارها و وعدهای این عضو شورای شهر نباشند.

حال با همه این تفاسیر، دهراب پوری که منتقد اصلی عملکرد شهردار بود اگر به صندلی ریاست برسد، از یک سو ممکن است که او نیز با گروه اکثریت شورای شهر هماهنگ شود و روند فرسایشی در توسعه شهر یاسوج ادامه یابد و یا اینکه بعد از کسب کرسی ریاست شورای شهر به گذشته  انتقادی خود بازگردد و  اولین دستور کاری او استیضاح شهردار باشد، استیضاحی که این عضو شورای شهر دو سال است در آرزوی آن به سر می برد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۳
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

رامین سه شنبه , ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۴

آب از آب تکان نمیخوره

محمدی سه شنبه , ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۵

دهراب پور هیچ کاری رو بدونه مطالعه انجام نمیدهد ، مطمئن باشید اگر با مقدم هم آشتی داشته از سر اخلاق و دستورات دینی بوده و مطمئن باشید با هیچ کسی تعارف ندارد و شاید دیگر در خصوص مقدم حرفی نزند اما چنان از ایشون کار میخواهد و کار میکشد که یا مقدم فعالترین شهردار می‌شود یا خودش خسته میشود و عذر خودش را می خواهد

رحمان سه شنبه , ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۶

درود بر اقای دهراب پور. به خدا شهرداری را ……..تباه کرده. ایشان تنها امتیازش وابسته بودن به اکثریت شورا ست